Ostercal 1250 D, suplement diety, 90 kapsułek

Dostępny
31,50

O produkcie

100038350

Ostercal 1250 D, suplement diety, 90 kapsułek to suplement diety, który dzięki zawartości wapnia i witaminy D, wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu kostnego. 

Właściwości

Cechy produktu Ostercal 1250 D, suplement diety:

  • Wspiera zdrowe kości i zęby.

Rola składników aktywnych:

  • Wapń i witamina D pomagają w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz prawidłowym funkcjonowaniu mięśni. Wapń pomaga w utrzymaniu prawidłowego przekaźnictwa nerwowego.
  • Witamina D pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi, w prawidłowym wchłanianiu wapnia i fosforu oraz funkcjonowaniu układu odpornościowego.
  • Lizyna wpływa na efektywniejsze wchłanianie wapnia z jelita i jednocześnie redukuje jego wydalanie wraz z moczem, co prowadzi do efektywniejszego  wykorzystania tego pierwiastka³.

Tabela

Składniki aktywne w porcji dziennej:  2 kapsułki  RWS*
Wapń (węglan wapnia) 800 mg 100%
Witamina D3 (cholekalcyferol) 50 µg 1000%
Lizyna 25 mg 50 mg

RWS* - Referencyjna Wartość Spożycia

Skład

Składniki: węglan wapnia (w tym z muszli ostryg 25%), kapsułka: żelatyna, substancja przeciwzbrylająca: celuloza; chlorowodorek lizyny, cholekalcyferol, substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych

Dzienne spożycie

Zalecane dzienne spożycie: dorośli - 2 kapsułki dziennie w trakcie posiłku. 

Ostrzeżenia

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Korzystne działanie składników preparatu, o którym mówią oświadczenia zdrowotne, wynika z odpowiedniej ilości składników aktywnych stosowanych zgodnie ze sposobem użycia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia.

Przeciwwskazania:  Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. W przypadku kamicy nerkowej, niewydolności nerek i nadczynności przytarczyc należy ustalić sposób użycia preparatu z lekarzem.

Przechowywanie: Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Jednostkowe przebarwienia kapsułki są związane z różnicami kolorystycznymi i są charakterystyczne dla zastosowanych surowców. Nie stanowią wady jakościowej produktu.  

Producent

NUTRICIA Polska Sp. z o.o.
Bobrowiecka 8, 00-728 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.