PC 30 V preparat przeciw odleżynom, 250 ml

Płyn z wyciągiem z rumianku i kasztanowca do skóry narażonej na ucisk.

Dostępny
122,79

O produkcie: PC 30 V preparat przeciw odleżynom, 250 ml

100034247

Opis

PC 30 V preparat przeciw odleżynom 250 ml to płyn z wyciągiem z kwiatów rumianku, wyciągiem z nasion kasztanowca pospolitego i z dekspantenolem do stosowania na skórę, która jest narażona na ucisk i otarcia.


Właściwości

PC 30 V płyn to specjalistyczny preparat kosmetyczny przeznaczony do aplikacji na skórę suchą oraz narażoną na mechaniczne otarcia i ucisk. Produkt PC 30 V może być stosowany u pacjentów długotrwale unieruchomionych lub noszących protezy. Takie okoliczności sprzyjają powstawaniu odleżyn i owrzodzeń, które wymuszają konieczność specjalistycznej ochrony skóry w celu poprawy jej odporności i wsparcia regeneracji. PC 30 V sprawdza się również przy zmianach skórnych wywołanych uciskiem, otarciami, oparzeniami I stopnia czy moczem.

Formuła produktu PC 30 V płyn powstała z uwzględnieniem potrzeb skóry narażonej na podrażnienia, stany zapalne i odleżyny. W składzie preparatu znajdują się substancje łagodzące i wspomagające regenerację — dekspantenol i alantoina. Oprócz nich receptura płynu PC 30 V zawiera wyciąg z kwiatów rumianku i wyciąg z nasion kasztanowca pospolitego. Produkt wzbogacono o glikol butylenowy (1,3-butanodiol), który wpływa na utrzymanie skóry w dobrej kondycji. W składzie kosmetyku PC 30 V znajdują się również składniki takie jak kamfora, eukaliptol i mentol.

  • Dekspantenol to prekursor witaminy z grupy B. Wspomaga właściwości nawilżające, wygładzające i regenerujące płynu PC 30 V. Ponadto wspiera fizjologiczne funkcje barierowe skóry i wpływa korzystnie na poziom jej elastyczności.
  • Ekstrakt z kwiatów rumianku dostarcza olejki eteryczne, pochodne flawonowe, kumaryny, kwasy fenolowe i polisacharydy. Dzięki zawartości cennych związków wykazuje właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwwrzodowe. W preparacie PC 30 V odpowiada za kojenie podrażnień skóry i wspomaganie metabolizmu skóry.
  • Ekstrakt z nasion kasztanowca pospolitego, obecny w PC 30 V, może uszczelniać naczynia włosowate i zapobiegać powstawaniu obrzęków.
  • Alantoina zawarta w PC 30 V wspiera naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze.
  • Glikol butylenowy wzmacnia skórę i wspomaga utrzymanie jej właściwego napięcia. Sprawia, że skóra po aplikacji PC 30 V staje się bardziej odporna na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne.

PC 30 V płyn nie zawiera konserwantów i oleju. Jest rozpuszczalny w wodzie.

Co to jest PC 30 V płyn?

PC 30 V płyn to produkt zawierający wyciąg z kwiatów rumianku i nasion kasztanowca wzbogacony o dekspantenol. Powstał z myślą o medycznej pielęgnacji skóry obciążonej długotrwałym siedzeniem, leżeniem lub noszeniem protez. Składniki zawarte w preparacie PC 30 V wykazują właściwości antybakteryjne. Ponadto wzmacniają skórę, poprawiają jej naturalne funkcje barierowe i zabezpieczają przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.


Skład INCI

Butylene Glycol, Aqua, Panthenol, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Allantoin, Mentha Spicata Herb Oil, Limonene, Linalool, Maltodextrin, Silica, Lactose, Acacia Senegal Gum.
Zawiera eukaliptol, kamforę i mentol.


Jak stosować

Nanieść PC 30 V płyn 2 do 3 razy dziennie na skórę, delikatnie wmasować i pozostawić płyn aby zaczął działać. 1 do 2 kropli wystarczają na powierzchnię wielkości dłoni (średnica ok. 10 cm). W przypadku skóry bardzo wrażliwej nanieść PC 30 V płyn i pozostawić do wchłonięcia. Stosować wyłącznie na nieuszkodzoną skórę.


Przeznaczenie

Stworzony specjalnie w celu profilaktyki odleżyn u osób długotrwale unieruchomionych, noszących protezy ortopedyczne, pasy przepuklinowe lub opatrunki gipsowe. Pomocny w przypadku już powstałych zmian na skórze oraz po oparzeniach I stopnia.


Ostrzeżenia

PC 30 V płyn należy przechowywać w temperaturze poniżej 25 °C. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.


Pojemność

250 ml netto


Dystrybutor

SOLPHARM Sp. z o.o.
ul. Zakątek 1 
05-270 Marki 


Producent

CHEPLAPHARM Arzneimittel GmbH
Ziegelhof 24
17489 Greifswald, Niemcy


Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.