Posterisan, maść doodbytnicza, 25 g

Dostępny
35,79

O produkcie: Posterisan, maść doodbytnicza, 25 g

100004598

Opis

Nazwa Posterisan
Nazwa międzynarodowa Escherichia coli
Dawka 0,1667 g
Postać Maść doodbytnicza
Wielkość opakowania 25 g
Działanie/właściwości
  • zmniejsza świąd,
  • łagodzi pieczenie

Posterisan, maść doodbytnicza, 25 g to lek zawierający standaryzowaną zawiesiną bakterii Escherichia coli.


Działanie

Posterisan to preparat prebiotyczny, zawierający standaryzowaną zawiesinę kultury bakteryjnej Escherichia coli, konserwowaną fenolem. Produkt zawiera całe komórki bakteryjne, ich fragmenty i przemiany materii, nie zawiera żywych bakterii. 

Jaka jest rola bakterii Escherichia coli?

Bakterie E. coli stanowią część fizjologicznej flory jelita grubego człowieka. Biorą udział w produkcji witamin (witaminy K i niektórych substancji z grupy B) oraz rozkładzie substancji pokarmowych. Oprócz symbiotyzcnych szczepów E. coli, występują również szczepy patogenne, które powodują m.in. zatrucia pokarmowe.

Jak działa lek Posterisan?

Bakterie zawarte w leku wchłaniają się przez błonę śluzową jelita. Pobudzają proliferację limfocytów T (komórki układu odpornościowego), syntezę immunoglobulin i produkcję cytokin. W ten sposób Posterisan zmniejsza stan zapalny i indukuje regenerację komórek, zwiększając ich podatność na zakażenia.  


Wskazania

Do czego służy maść Posterisan?

Maść Posterisan stosuje się w świądzie, sączeniu i pieczeniu w okolicy odbytu spowodowanych guzkami krwawniczymi, szczelinami i rozpadlinami (ragadami) odbytu oraz wypryskiem.

Czy Posterisan jest dobry na hemoroidy?

Posterisan maść można stosować zarówno profilaktycznie, jak i w trwającej chorobie hemoroidalnej. Dowiedz się więcej o przyczynach, objawach i leczeniu hemoroidów.

Jaka maść na stan zapalny odbytu?

Posterisan łagodzi stan zapalny odbytu.


Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na standaryzowaną zawiesinę kultury bakteryjnej lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6 ulotki).


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
W przypadku zakażeń grzybiczych wymagane jest jednoczesne stosowanie działających miejscowo leków przeciwgrzybiczych.
Podczas leczenia za pomocą maści, wytrzymałość na rozciąganie prezerwatyw może być zmniejszona ze względu na zawartość miękkiej wazeliny żółtej. Może to wpłynąć na bezpieczeństwo stosowania tych produktów.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na tubie i pudełku po: „Termin ważności”. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Lek Posterisan nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Lek Posterisan zawiera lanolinę
Lek może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).


Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.


Ciąża

Czy Posterisan jest odpowiedni dla kobiet w ciąży i karmiących piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie są znane przeciwwskazania dotyczące stosowania maści Posterisan w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dowiedz się więcej o tym, jak poradzić sobie z hemoroidami w ciąży.


Dawkowanie

Cienką warstwę maści (około 2,5 g) należy wetrzeć w skórę i błony śluzowe wymagające leczenia.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
W leku Posterisan jako środek konserwujący zastosowano fenol. Rzadko, w przypadku nadwrażliwości mogą wystąpić skórne reakcje alergiczne, powodujące np. zaczerwienienie i świąd.

Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, tel.: 22 49-21-301, faks: 22 49-21-309, strona internetowa: https://smz.ezdrowie.gov.pl.

Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.
Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.


Skład

Substancją czynną leku jest standaryzowana zawiesina kultury bakteryjnej Escherichia coli. 1 gram maści zawiera 166,7 mg standaryzowanej zawiesiny kultury bakteryjnej Escherichia coli (zabitej 3,3 mg płynnego fenolu). W skład zawiesiny wchodzą składniki komórkowe i produkty przemiany materii z 330 mln bakterii Escherichia coli zabitych i konserwowanych fenolem.
Pozostałe składniki to: lanolina, wazelina żółta.


Producent

DR. KADE Pharmazeutische Fabrik GmbH
Rigistrasse 2
12277 Berlin
Niemcy


Dystrybutor

Kadefarm Sp. z o.o.,
Sierosław ul. Gipsowa 18,
62-080 Tarnowo Podgórne,
Polska


Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.