PotazeKMAG, 50 kapsułek

Suplement diety dostarczający takie składniki jak: potas i magnez.

Dostępny
17,09

O produkcie: PotazeKMAG, 50 kapsułek

100004603

Opis

Potazek MAG Suplement diety zawierający potas i magnez.

Właściwości

Suplement diety Potazek MAG przeznaczony jest do stosowania jako preparat ułatwiający pokrycie zapotrzebowania organizmu na potas oraz magnez. Potazek MAG suplement diety polecany jest w szczególności osobom dbającym o prawidłowe ciśnienie krwi oraz prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego.

Potas zawarty w suplemencie diety Potazek MAG wspomaga: utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi, prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, prawidłowe funkcjonowanie mięśni.

Magnez zawarty w suplemencie diety Potazek MAG: przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, wspomaga utrzymanie równowagi elektrolitowej, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni, pomaga w utrzymaniu zdrowych kości, pomaga w utrzymaniu zdrowych zębów.

Na co są tabletki Potazek MAG?

Kapsułki Potazek mają uzupełniać niedobory potasu i magnezu w organizmie. Mimo że preparat jest dostępny w aptece bez recepty, należy go przyjmować pod kontrolą lekarza. Specjalista może zdecydować o konieczności uzupełniania niedoborów potasu i magnezu. Zmniejszone stężenie potasu we krwi często występuje np. u cierpiących na astmę* i choroby układu sercowo-naczyniowego, osób stosujących diuretyki czy spożywających duże ilości kawy i alkoholu**.

Wśród przyczyn zmniejszonego poziomu magnezu wymienia się m.in. spożywanie pewnych pokarmów i napojów (kawa, herbata, alkohol), przyjmowanie niektórych leków, zaburzenia trawienia lub wchłaniania.

* mp.pl/pacjent/badania_zabiegi/45986,stezenie-potasu

** https://www.mp.pl/pacjent/dieta/zasady/73851,potas

Kiedy stosować Potazek?

Kapsułki o przedłużonym uwalnianiu Potazek można stosować w postępowaniu dietetycznym przy zaburzeniach gospodarki potasowej i magnezowanej, a także przy niedoborach tych substancji. Przeciwwskazaniem do zażywania suplementu jest nadwrażliwość na składniki preparatu, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy oraz ryzyko występowania zwiększonego stężenia potasu i magnezu we krwi***.

Kapsułkę należy przyjmować doustnie w trakcie posiłku lub bezpośrednio po nim, obficie popijając wodą. Jeśli występują problemy z połykaniem, kapsułkę można otworzyć i wysypać do spożywanego pokarmu.

*** https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/88221,PotazeK-MAG-kapsulki-o-przedluzonym-uwalnianiu

Jak działa Potazek MAG?

Suplement diety Potazek MAG składa się przede wszystkim z magnezu (w postaci cytrynianu magnezu) oraz potasu (w postaci chlorku potasu). Jego regularne stosowanie (pod kontrolą lekarza) przeciwdziała negatywnym skutkom niedoboru tych dwóch ważnych pierwiastków. Potas odpowiada za utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi, równowagę kwasowo-zasadową, jak również sprawne działanie układu mięśniowego i nerwowego. Niedobór potasu ma szereg skutków dla organizmu, wśród których można wymienić:

 • zaburzenia pracy serca,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • obrzęki,
 • skurcze mięśni,
 • zawroty głowy,
 • zmęczenie,
 • niepokój.

Magnez w odpowiednim stężeniu również ma wpływ na pracę układu mięśniowego i nerwowego. Poza tym przyczynia się do utrzymania w dobrej kondycji kości i zębów (50-60% magnezu znajduje się w kośćcu)***** i równowagi elektrolitowej. Uczestniczy również w procesie zapamiętywania, a na poziomie komórkowym występuje w roli katalizatora wielu reakcji chemicznych. Niedobory magnezu powodują różne dolegliwości, m.in.:

 • skurcze mięśni (w skrajnych przypadkach nawet tzw. objawy tężyczkowe),
 • drżenie powiek i górnej wargi,
 • drętwienie lub mrowienie palców,
 • kołatanie serca,
 • zmęczenie i znużenie,
 • pogorszenie nastroju, apatię i drażliwość,
 • zaburzenia nerwicowe,
 • obniżenie zdolności intelektualnych (zwłaszcza zapamiętywania).

***** https://www.mp.pl/pacjent/badania_zabiegi/172477,magnez


Tabela

Składniki2 kapsułki% RWS*

Chlorek potasu, w tym:

- potas

1000 mg

524,4 mg

 

26,2%

Cytrynian magnezu, w tym:

- magnez

626 mg

100 mg

 

26,7%


Skład

Chlorek potasu (potas), sól magnezowa kwasu cytrynowego (magnez), żelatyna, substancja wiążąca - hydroksypropylometyloceluloza, substancja glazurująca - etyloceluloza, substancja wiążąca - celuloza, barwniki - ryboflawina, kurkumina.

Jak stosować

Preparat należy przyjmować doustnie w trakcie posiłku lub tuż po nim, popijając wodą. W przypadku osób mających problem z połykaniem kapsułkę należy otworzyć i wysypać jej zawartość do spożywanego pokarmu bezpośrednio przed spożyciem. Niezwłocznie popić wodą.

Dzienne spożycie

1 lub 2 kapsułki dziennie.

Przeznaczenie

Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Chronić od wilgoci i światła.

Waga

54,3 g

Dystrybutor

Adamed Consumer Healthcare S.A.
Pieńków 149
05-152 Czosnów k. W-wy

Producent

Adamed Consumer Healthcare S.A
Pieńków 149, 05-152 Czosnów

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.