Procto-Glyvenol Complex, suplement diety, 30 tabletek

Suplement diety zawiera składniki działające wspomagająco przy hemoroidach.

Dostępny
20,20

O produkcie: Procto-Glyvenol Complex, suplement diety, 30 tabletek

100018205

Opis

Procto-Glyvenol Complex, suplement diety w postaci tabletek, zawierający składniki działające wspomagająco przy hemoroidach.

Właściwości

Procto-Glyvenol Complex to suplement diety w postaci doustnych tabletek. Jego formuła opiera się na specjalnej formie zmikronizowanej diosminy — μSMIN Plus. Cechuje się ona się znacznie lepszą biodostępnością niż klasyczne formy diosminy*. Proces mikronizacji polega na znacznym rozdrobnieniu cząstek diosminy, co ułatwia rozpuszczanie substancji w sokach trawiennych i wchłanianie w jelitach**.

Recepturę suplementu diety Procto-Glyvenol Complex wzbogacono o hesperydynę, wyciąg z korzenia ruszczyka kolczastego i witaminę C.

  • Diosmina to naturalnie występujący glikozyd flawonoidowy. Jest pozyskiwana z różnych źródeł roślinnych (np. z owoców cytrusowych) lub przekształcana z występującego w większych ilościach flawonoidu hesperydyny. Diosmina wspomaga ochronę tkanek naczyń krwionośnych i pomaga stymulować ich zdolności naprawcze. Dzięki temu przyczynia się do poprawy napięcia ścian naczyń krwionośnych i zwiększania drenażu naczyń limfatycznych. Ponadto wspiera mikrokrążenie kapilarne, pomaga hamować reakcje zapalne i obniżać przepuszczalność ścian naczyń włosowatych*.
  • Hesperydyna wraz z diosminą są powszechnie wykorzystywane w celu poprawy stanu naczyń krwionośnych. Oba te flawonoidy wykazują właściwości przeciwdrobnoustrojowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe i antyoksydacyjne*.
  • Ruszczyk kolczasty (Ruscus Aculeatus L.) to roślina nazywana również myszopłochem kolczastym, którą od bardzo dawna wykorzystuje się jako surowiec zielarski. Jest źródłem saponin sterolowych, głównie ruskogeniny i neruskogeniny. Wykazują one właściwości przeciwzapalne i przeciwzakrzepowe. Ponadto wspomagają zmniejszanie przepuszczalności naczyń. Dodatkowo pomagają hamować aktywność elastazy — enzymu odpowiadającego za uszkodzenie włókien elastyny***.
  • Witamina C przyczynia się do prawidłowej produkcji kolagenu w celu zagwarantowania odpowiedniego funkcjonowania naczyń krwionośnych. Ponadto wspomaga ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym****.

Kiedy brać Procto-Glyvenol Complex?

Możesz stosować preparat, jeśli chcesz uzupełnić codzienną dietę w diosminę, hesperydynę, wyciąg z ruszczyka kolczastego i witaminę C.

Jak długo można stosować Procto-Glyvenol Complex?

Suplement diety możesz stosować przez dowolnie długi czas, o ile nie jesteś uczulony na którykolwiek ze składników preparatu.

Czy stosowanie Procto-Glyvenol Complex w ciąży jest bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży, przed zastosowaniem suplementu diety Procto-Glyvenol Complex skonsultuj się z lekarzem.

*http://www.postepyfitoterapii.pl/wp-content/uploads/2021/11/pf_2021_196-207.pdf

**https://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/wp-content/uploads/2019/04/opinia-jci-produktu-diosminum-complex.pdf

***https://journals.viamedica.pl/chirurgia_polska/article/download/57043/44793

****https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:02012R0432-20160914&from=ES


Tabela

Składniki: 1 tabletka zawiera: % Referencyjnej wartości spożycia:
µSMIN® Plus
w tym diosmina
300 mg
243 mg
nie określono
Witamina C 80 mg 100%
Ekstrakt z ruszczyka kolczastego (Ruscus aculeatus L.) 50 mg nie określono
Hesperydyna 30 mg nie określono

Skład

Składniki: µSMIN® Plus (diosmina mikronizowana), substancja wypełniająca – celuloza, kwas L-askorbinowy (witamina C), maltodekstryna, ekstrakt z ruszczyka kolczastego (Ruscus aculeatus L.), hesperydyna, substancje przeciwzbrylające: poliwinylopirolidon i sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja glazurująca – hydroksypropylometyloceluloza, substancja przeciwzbrylająca – dwutlenek krzemu, barwnik – dwutlenek tytanu, substancja przeciwzbrylająca – kwasy tłuszczowe, barwnik – tlenki i wodorotlenki żelaza.

Jak stosować

Przyjmować doustnie, popijając odpowiednią ilością wody.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 tabletka.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Przeznaczenie

Starannie dobrane składniki tabletek na hemoroidy Procto-Glyvenol Complex wspierają prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Ma to istotne znaczenie przy chorobie hemoroidalnej. Uszkodzenie naczyń krwionośnych w odbytnicy przyczynia się do rozwoju hemoroidów.

Ostrzeżenia

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu. Podczas ciąży oraz w okresie karmienia piersią stosować po konsultacji z lekarzem. Zrównoważony sposób odżywiania i zdrowy tryb życia są istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Waga

Masa netto 21,9 g (30 tabletek).

Producent

Recordati Polska Sp. z o.o.
ul. Królewska 16
00-103 Warszawa

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.