Quixx, test ciążowy płytkowy, 1 sztuka

Marka: QUIXX

Test ciążowy płytkowy do samodzielnego oznaczenia poziomu HCG w moczu.

Dostępny
5,79

Alternatywa od Dr. Maxa

Domowy test ciążowy płytkowy do samodzielnego oznaczania stężenia hCG.

O produkcie: Quixx, test ciążowy płytkowy, 1 sztuka

100005446

Opis

Jednostopniowy test ciążowy płytkowy do oznaczania HCG w moczu (do samodzielnego stosowania).

Właściwości

HCG to ludzka gonadotropina kosmówkowa — hormon glikoproteinowy produkowany przez organizm w pierwszych dniach od zapłodnienia. Najwyższy poziom HCG stwierdza się ok. 11-13. tygodnia ciąży. Następnie ulega on zredukowaniu i zachowuje zbliżoną wartość aż do porodu. Główną funkcją HCG jest kontrolowanie przebiegu ciąży. Odbywa się to poprzez podtrzymywanie produkcji progesteronu przez ciałko żółte do chwili, gdy jego wytwarzanie nie zostanie przejęte przez łożysko.

Płytkowy test ciążowy Quixx to samoczynny test immunochromatograficzny opracowany z myślą o jakościowym oznaczeniu ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej w moczu. Ten nowoczesny wyrób medyczny jest bardzo intuicyjny i łatwy w użyciu. Jego dokładność określa się na 99,9%. Pozwala potwierdzić ciążę już 7 dni po zapłodnieniu. Dzięki optymalnej czułości wykrywa HCG nawet przy bardzo niskim stężeniu, a to właśnie od tego zależy wiarygodność testów ciążowych. W opakowaniu znajduje się płytkowy test ciążowy, kroplomierz do moczu, pojemniczek na mocz, ulotka oraz pochłaniacz wilgoci.

Jak działa test ciążowy Quixx?

Po zebraniu próbki moczu należy za pomocą pipety umieścić kilka kropel moczu w okienku testowym płytki. Następnie test w ciągu 2-5 minut ukaże wynik. Nie należy brać pod uwagę wyniku odczytanego po czasie dłuższym niż 10 minut. Dwa paski oznaczają wynik pozytywny. Z kolei jeden pasek w strefie kontrolnej C oznacza, że nie jesteś w ciąży. Brak pojawienia się pasków lub jeden pasek w strefie T oznacza błąd. W takiej sytuacji musisz powtórzyć badanie przy wykorzystaniu nowego testu. W razie wątpliwości przed wykonaniem testu przeczytaj instrukcję dołączoną do opakowania.

Kiedy stosować test ciążowy Quixx?

Sięgnij po produkt test ciążowy Quixx, jeśli chcesz potwierdzić lub wykluczyć ciążę w warunkach domowych. Test może być wykorzystywany również przez profesjonalny personel medyczny.

Jak długo można stosować test ciążowy Quixx?

Możesz stosować test ciążowy Quixx wedle potrzeb. Zaleca się wykonanie testu po czasie planowanej miesiączki.


Jak stosować

Test można wykonać już w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki.
Próbkę moczu należy zebrać do pojemnika dołączonego do zestawu testowego. Preferowana jest próbka pierwszego, porannego moczu, ponieważ zazwyczaj zawiera ona najwyższe stężenie HCG; można jednak wykorzystać próbkę moczu pobraną o innej porze dnia. Jeśli mocz zawiera widoczny osad, powinno się go odstawić do uzyskania przejrzystej próbki.
PROCEDURA BADANIA:
1. Doprowadzić zestaw testowy i próbkę moczu do temperatury pokojowej (18-30°C). Otworzyć szczelnie zamknięte opakowanie.
2. Aby rozpocząć test, należy rozerwać opakowanie wzdłuż nacięcia i wyjąć zestaw z torebki.
3. Za pomocą kroplomierza pobrać próbkę moczu i zakroplić 2 krople do studzienki testowej umieszczonej na płytce.
4. Odczekać 5 minut i odczytać wynik.
5. Po jednokrotnym użyciu zestaw należy wyrzucić do pojemnika na śmieci.
INTERPRETACJA WYNIKÓW:
Intensywność barwy prążków może być różna - stężenie HC zmienia się w zależności od stadium ciąży.
Wynik dodatni. Ciąża. Czerwony prążek pojawia się zarówno w obszarze testowym T jak i w obszarze kontrolnym C. Pojawienie się 2 prążków oznacza więc, że jesteś w ciąży.
Wynik ujemny. Brak ciąży. Czerwony prążek widoczny jest tylko w obszarze kontrolnym C, natomiast nie pojawia się w obszarze testowym T. Oznacza to, że nie jesteś w ciąży.
Wynik nieprawidłowy: Barwny prążek nie pojawia się w obszarze testowym T ani w obszarze kontrolnym C lub czerwony prążek widoczny jest tylko w obszarze testowym T. Oznacza to, że test nie został prawidłowo wykonany, albo zestaw testowy jest przeterminowany. W takim wypadku badanie należy powtórzyć używając nowego zestawu testowego.

Dystrybutor

Genexo Sp. z o.o., ul. Gen. Zajączka 26, 01-510 Warszawa, Polska

Producent

Genexo Sp. z o.o.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.