Resource Instant Protein, koncentrat białka w proszku, smak neutralny, 400 g

Wyrób medyczny w formie dietetycznego środka spożywczego - białko.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

74,52

Klienci kupili również

O produkcie: Resource Instant Protein, koncentrat białka w proszku, smak neutralny, 400 g

100011297

Opis

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego niekompletny pod względem odżywczym oparty na rozpuszczalnych białkach o neutralnym smaku.

Właściwości

Resource Instant Protein to preparat pod postacią proszku, przeznaczony dla pacjentów niedożywionych lub z ryzykiem niedożywienia. Składniki w nim zawarte pomagają zwiększyć ilość białka w diecie osób o podwyższonym zapotrzebowaniu na tę substancję. Suplement diety zawiera również kwasy tłuszczowe nasycone, sód, potas, wapń i fosfor. Może być przyjmowany w celu uzupełnienia codziennej diety w wymienione substancje.

Resource Instant Protein może być stosowany przez pacjentów onkologicznych, którzy mają większe zapotrzebowanie na białko i inne składniki odżywcze, jak wapń lub potas. Jest przeznaczony również dla osób starszych, borykających się z zaburzeniami zmysłu smaku i węchu. Produkt jest rekomendowany dla pacjentów w wieku powyżej 3 lat. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Preparat zawiera soję i białka mleka. Resource Instant Protein jest całkowicie rozpuszczalny w zimnych i ciepłych potrawach oraz napojach. Nie zmienia ich smaku, konsystencji i koloru. Porcjowanie preparatu jest dobierane indywidualnie do potrzeb danego pacjenta.

Jak działa Resource Instant Protein?

Suplement diety Resource Instant Protein zawiera składniki, które pomagają zwiększyć ilość białka, wapnia i fosforu w posiłku lub napoju.

Kiedy brać Resource Instant Protein?

Suplement diety Resource Instant Protein jest przeznaczony dla osób z chorobą nowotworową, trudno gojącymi się ranami, odleżynami, utratą masy mięśniowej i w okresie rekonwalescencji. Nie może być stosowany przez pacjentów z nadwrażliwością na którykolwiek składnik preparatu.

Jak długo można stosować Resource Instant Protein?

Suplement diety musi być stosowany pod kontrolą lekarza. Specjalista decyduje o czasie trwania terapii i porcjach, biorąc pod uwagę wiek oraz stan zdrowia pacjenta.

Czy stosowanie Resource Instant Protein w ciąży jest bezpieczne?

Producent nie podaje informacji o możliwości stosowania preparatu przez kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią.


Tabela

Wartość odżywcza 100 g 5 g
Wartość energetyczna 1575 kJ (371 kcal) 79 kJ (19 kcal)
Tłuszcz (2% kcal), w tym: 1,0 g 0,05 g
-kwasy tłuszczowe nasycone <0,9 g -
Węglowodany (1% kcal), w tym: 0,5 g 0,03 g
-cukry 0,5 g 0,03 g
-laktoza <0,5 g -
Błonnik (0% kcal) 0 g 0 g
Białko (97% kcal) 90 g 4,5 g
Sód < 40 mg -
Potasu < 40 mg -
Wapń 1400 mg 70 mg
Fosfor 740 mg 37 mg

Skład

Białka mleka, emulgator lecytyna sojowa, substancja przeciwzbrylająca (E341).

Jak stosować

Produkt może być dodawany do napojów oraz do zimnych i ciepłych posiłków. Do przygotowania posiłków lub napojów należy najpierw rozpuścić proszek w niewielkiej ilości letniego płynu. Każda ilość produktu, która została podgrzana i niespożyta należy wyrzucić.
Uwaga: Przestrzegać zaleceń dotyczących podaży diety lub zaleceń dotyczących dziennego spożycia.

Dzienne spożycie

Zgodnie z zaleceniem lekarza
Na 150 ml płynu lub 150 g potrawy należy dodać 10-15 g proszku (2-3 łyżki stołowe). Ilość należy dostosować do wieku, potrzeb oraz stanu pacjenta.

Przeznaczenie

Resource Instant Protein to niekompletna pod względem odżywczym dieta w proszku do rozpuszczenia, o smaku neutralnym. Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, do postępowania dietetycznego u pacjentów w stanach niedożywienia lub w przypadku ryzyka niedożywienia, u których może występować zwiększone zapotrzebowanie na białko, np.:
• Z oparzeniami
• Z odleżynami
• W chorobie nowotworowej
• Z ranami

Ostrzeżenia

Stosować pod kontrolą lekarza. Produkt nieodpowiedni do stosowania jako jedyne źródło pożywienia. Odpowiedni do stosowania powyżej 3. roku życia.
Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Wszystkie przygotowane produkty powinny być szczelnie zamknięte i spożyte w ciągu 6 godzin w temperaturze pokojowej lub w ciągu 24 godzin, jeśli przechowywane są w lodówce. Po otwarciu zużyć w ciągu 4 tygodni.

Waga

400 g netto

Producent

Nestle Polska S.A.
Ul. Domaniewska 32
02-672 Warszawa

Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.