Resource

  (21)

Marka Resource od Nestle tworzy żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, odpowiednią do postępowania dietetycznego w stanach niedożywienia lub w przypadku ryzyka ich wystąpienia. Opracowuje m.in. preparaty dla osób, które utraciły apetyt z powodu choroby, dla seniorów i najmłodszych dzieci.

Sortuj według

Resource – żywność dla osób o szczególnych potrzebach dietetycznych

Resource to żywność produkowana z myślą o osobach niebędących w stanie dostarczyć sobie potrzebnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach z pomocą zwykłych produktów spożywczych. Stosowanie preparatów zalecane jest w przypadku niedożywienia (spowodowanego przewlekłą chorobą, nowotworem, schorzeniem neurologicznym czy dysfagią), niezamierzonej utraty masy ciała, przewlekłego braku apetytu z powodu choroby, rekonwalescencji po zabiegu operacyjnym oraz przygotowania do operacji oraz trudno gojących się ran.

Produkty Resource mogą całkowicie zastąpić standardowe posiłki albo uzupełnić dietę. Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego ma skoncentrowany skład, aby dostarczać dużej ilości kalorii w małej objętości.

Produkty w ofercie marki Resource

Jakie produkty Resource są dostępne w ofercie producenta? Marka oferuje wiele preparatów w rozmaitych wariantach smakowych i różniących się składem.

  • Resource Diabet Plus preparat odżywczy w płynie to produkty do postępowania dietetycznego w przypadku niedożywienia lub ryzyka jego wystąpienia u pacjentów z zaburzeniami metabolizmu glukozy. Można stosować je u chorych na choroby neurologiczne, przewlekłe i u seniorów.
  • Resource Instant Protein koncentrat białka w proszku to z kolei  koncentrat białka w proszku. Przeznaczony jest dla pacjentów o zwiększonym zapotrzebowaniu na białko – z ranami, oparzeniami, odleżynami czy nowotworem. Preparat nie zmienia smaku, koloru ani konsystencji pokarmów i napojów.
  • Z myślą o dzieciach powyżej 1. roku życia opracowano  Resource Junior preparat w płynie dla dzieci. Preparat zawiera białko i inne cenne składniki odżywcze, zwiększa ilość energii w diecie i jest dostępny w wariancie płynu lub proszku.