Sinulan Forte Allergy, spray do nosa, 15 ml

Marka: SINULAN

Wyrób medyczny w postaci spray'u do nosa, łagodzący objawy alergii.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

32,59

Klienci kupili również

O produkcie: Sinulan Forte Allergy, spray do nosa, 15 ml

100016185

Opis

Sinulan FORTE Allergy jest wyrobem medycznym, który tworzy barierę ochronną nad błoną śluzową nosa.

Właściwości

Formuła wyrobu medycznego Sinulan Forte Allergy bazuje na ksyloglukanie — polimerze pochodzenia naturalnego, który wykazuje zdolność do ochrony błony śluzowej. Tworzy barierę, która zabezpiecza śluzówkę przed kontaktem z alergenami i patogenami. Dzięki temu minimalizuje lub zapobiega rozwojowi dolegliwości takich jak nieżyt nosa czy zapalenie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych. Ponadto ksyloglukan jest w stanie zmniejszać nadmierne wydzielanie śluzu. Butelkę wyrobu medycznego wyposażono w specjalnie zaprojektowaną dyszę rozpylającą. Zapewnia ona wąski strumień pozwalający na właściwe rozprowadzenie płynu w całej jamie nosowej, nawet w jej górnej części.

Jak działa Sinulan Forte Allergy?

Składniki zawarte w preparacie Sinulan Forte Allergy wpływają na łagodzenie objawów alergii na pyłki, roztocza lub zwierzęta domowe. Tworzą barierę ochronną zabezpieczającą przed alergenami zawieszonymi w powietrzu (tzw. alergeny wziewne).

Jak stosować Sinulan Forte Allergy?

Najpierw delikatnie wydmuchaj nos, aby oczyścić otwory nosowe. Następnie wstrząśnij butelką i ściągnij nakładkę ochronną. Później złap butelkę tak, aby palce wskazujący i środkowy znajdowały się po oby jej stronach, a kciuk pod dnem butelki. Nachyl lekko głowę do przodu i zablokuj jeden z otworów nosowych. Delikatnie przyciśnij palcem płatek nosa i wprowadź aplikator do otworu nosowego. Przyciśnij dyszę 1-2 razy. Wprowadź aplikator do drugiego otworu i ponów procedurę. Na koniec nałóż nasadkę ochronną. Pamiętaj, że ze względów higienicznych każda butelka powinna być używana przez jedną osobę.

Jak często stosować Sinulan Forte Allergy?

Aplikuj wyrób medyczny Sinulan Forte Allergy 1-2 razy do każdego otworu nosowego 3-4 razy dziennie. Dostosuj częstotliwość stosowania do stopnia nasilenia objawów.

Kiedy stosować Sinulan Forte Allergy?

Wyrób medyczny Sinulan Forte Allergy możesz stosować w celu łagodzenia objawów alergii. Składniki preparatu zapewniają ochronę od razu po zastosowaniu, jeszcze przed wystąpieniem jakichkolwiek objawów. Dlatego produkt sprawdzi się jako środek zapobiegawczy przed zetknięciem się ze środowiskiem, w którym mogą występować alergeny przenoszone drogą powietrzną — np. w okresie pylenia, przy pracach ogrodniczych czy podczas odkurzania.

Czy stosowanie Sinulan Forte Allergy w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, przed zastosowaniem produktu Sinulan Forte Allergy skonsultuj się z lekarzem.


Skład

Składniki: ksyloglukan, metylosulfonylometan, sorbinian potasu, wersenian disodowy, kwas borny, wodorotlenek sodu i roztwór soli fizjologicznej.

Jak stosować

Sinulan FORTE Allergy należy zawsze stosować zgodnie z instrukcją. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub nieustąpienia objawów należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zaleca się 1-2 aplikacje do każdego otworu nosowego 3-4 razy dziennie. Regularne stosowanie jest zalecane w przypadku wystąpienia pierwszych objawów oraz w przypadku utrzymującego się nieżytu nosa. W zależności od stopnia nasilenia objawów dawkowanie może być zwiększone.

Przeznaczenie

Preparat Sinulan FORTE Allergy został specjalnie opracowany w celu kontrolowania i łagodzenia objawów nieżytu nosa oraz zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych wywołanych przez różne czynniki, w szczególności pochodzenia alergicznego.

Ostrzeżenia

Sinulan FORTE Allergy nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości na ksyloglukan lub jakikolwiek inny składnik produktu. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy natychmiast zaprzestać stosowania preparatu Sinulan FORTE Allergy. W celu zapewnienia higieny każda butelka powinna być używana wyłącznie przez jedną osobę. Nie należy stosować dłużej niż 6 tygodni od daty otwarcia. Nie należy używać w przypadku, gdy produkt jest uszkodzony. Sinulan FORTE Allergy nie zawiera takich składników farmakologicznych jak leki przeciwhistaminowe czy sterydy. W przypadku konieczności stosowania innego środka farmakologicznego,

Możliwe skutki uboczne

Sinulan FORTE Allergy jest bardzo dobrze tolerowany. Do chwili obecnej nie są znane żadne regularnie występujące lub utrzymujące się działania niepożądane preparatu. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych związanych ze stosowaniem Sinulan FORTE Allergy należy skonsultować się z lekarzem.

Waga

Objętość netto: 15 ml.

Dystrybutor

STADA PHARM SP. Z O.O.

Producent

WALMARK SP. Z O.O.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.