Sinulan Forte Allergy, spray do nosa, 15 ml

Marka: SINULAN
Dostępny
17,49

O produkcie

100016185

Sinulan FORTE Allergy jest wyrobem medycznym, który tworzy barierę ochronną nad błoną śluzową nosa.

Właściwości

Sinulan FORTE Allergy jest wyrobem medycznym, który tworzy barierę ochronną nad błoną śluzową nosa, dzięki czemu kontakt alergenów i patogenów z błoną śluzową jest ograniczony lub utrudniony, co zapobiega lub minimalizuje rozwój objawów nieżytu nosa oraz zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

Jego działanie ochronne wynika głównie z obecności ksyloglukanu, polimeru pochodzenia naturalnego, wykazującego zdolność do ochrony błony śluzowej i redukcji nadmiernego wydzielania płynów takich jak śluz.

Skład

Składniki: ksyloglukan, metylosulfonylometan, sorbinian potasu, wersenian disodowy, kwas borny, wodorotlenek sodu i roztwór soli fizjologicznej.

Jak stosować

Sinulan FORTE Allergy należy zawsze stosować zgodnie z instrukcją. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub nieustąpienia objawów należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zaleca się 1-2 aplikacje do każdego otworu nosowego 3-4 razy dziennie. Regularne stosowanie jest zalecane w przypadku wystąpienia pierwszych objawów oraz w przypadku utrzymującego się nieżytu nosa. W zależności od stopnia nasilenia objawów dawkowanie może być zwiększone.

Przeznaczenie

Preparat Sinulan FORTE Allergy został specjalnie opracowany w celu kontrolowania i łagodzenia objawów nieżytu nosa oraz zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych wywołanych przez różne czynniki, w szczególności pochodzenia alergicznego.

Ostrzeżenia

Sinulan FORTE Allergy nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości na ksyloglukan lub jakikolwiek inny składnik produktu. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy natychmiast zaprzestać stosowania preparatu Sinulan FORTE Allergy. W celu zapewnienia higieny każda butelka powinna być używana wyłącznie przez jedną osobę. Nie należy stosować dłużej niż 6 tygodni od daty otwarcia. Nie należy używać w przypadku, gdy produkt jest uszkodzony. Sinulan FORTE Allergy nie zawiera takich składników farmakologicznych jak leki przeciwhistaminowe czy sterydy. W przypadku konieczności stosowania innego środka farmakologicznego,

Możliwe skutki uboczne

Sinulan FORTE Allergy jest bardzo dobrze tolerowany. Do chwili obecnej nie są znane żadne regularnie występujące lub utrzymujące się działania niepożądane preparatu. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych związanych ze stosowaniem Sinulan FORTE Allergy należy skonsultować się z lekarzem.

Waga

Objętość netto: 15 ml.

Producent

WALMARK SP. Z O.O.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.