Sinumedin, 1,5 mg + 2,5 mg/ml, aerozol do nosa, 15 ml

Dostępny
16,45
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100012710

Lek Sinumedin zawiera dwie substancje czynne: mepiraminy maleinian i fenylefryny chlorowodorek.
Mepiramina ma działanie przeciwhistaminowe i przeciwalergiczne, a fenylefryna zmniejsza przekrwienie błony śluzowej i udrażnia nos oraz ujścia zatok przynosowych.
Dodatkowo, substancja pomocnicza chlorek cetalkoniowy ma właściwości przeciwbakteryjne.
Lek Sinumedin łagodzi katar, udrażnia nos i ujścia zatok przynosowych, ułatwia oddychanie oraz działa przeciwbakteryjnie.

Wskazania

Lek Sinumedin wskazany jest w leczeniu:
- nieżytu nosa (katar) w zapaleniu błony śluzowej nosa, w tym nieżytu występującego w przypadku alergii (uczulenia);
- zapalenia zatok.

Przeciwwskazania

- jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku;
- u dzieci poniżej 6 lat;
- w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Sinumedin należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą:
- jeśli pacjent jest dzieckiem;
- jeśli pacjent jest w podeszłym wieku;
- jeśli pacjent ma choroby alergiczne (np. astmę ) lub nieżyt nosa wysychający;
- jeśli pacjent ma niewydolność serca;
- jeśli pacjent ma nadciśnienie tętnicze;
- jeśli pacjent ma cukrzycę;
- jeśli pacjent ma guz chromochłonny;
- jeśli pacjent ma nadczynność tarczycy;
- jeśli pacjent ma przerost gruczołu krokowego;
- jeśli pacjent ma jaskrę z wąskim kątem przesączania;
- jeśli pacjent przyjmował leki stosowane w leczeniu depresji, zwane inhibitorami monoaminooksydazy (selegilina, moklobemid, amiflamina), lek Sinumedin można zastosować dopiero po upływie co najmniej 14 dni od przerwania terapii tymi lekami, chyba że lekarz zaleci inaczej.
Lek Sinumedin zawiera metylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Przyjmowanie innych leków

Jeżeli pacjent stosuje którykolwiek z niżej wymienionych leków, może zaistnieć konieczność zmiany dawki lub przerwania leczenia:
- barbiturany, środki nasenne i uspokajające, atropina, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (imipramina, opipramol, amitryptylina, doksepina, mianseryna) – Sinumedin może nasilać ich działanie;
- niektóre β-adrenolityki, takie jak esmolol, mogą nasilać działanie fenylefryny składnika Sinumedin, co może powodować u niektórych pacjentów wystąpienie ciężkiego nadciśnienia;
- inhibitory monoaminooksydazy takie jak selegilina, moklobemid, amiflamina przedłużają i nasilają działanie leku Sinumedin.

Ciąża

Leku Sinumedin nie wolno stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

Lek podaje się donosowo.
Zalecana dawka to dorośli i dzieci powyżej 6 lat: 2 dawki do każdego przewodu nosowego co 4 do 6 godzin.
Pojedyncza dawka rozpylona zawiera 0,15 mg mepiraminy maleinianu oraz 0,25 mg fenylefryny chlorowodorku.
Nie należy stosować leku częściej niż 5 razy na dobę ani dłużej niż przez 3 dni.

Skutki uboczne

Poniżej podano działania niepożądane, które mogą wystąpić podczas stosowania leku Sinumedin:
- tachykardia, kołatanie serca, arytmia;
- ból głowy, zawroty głowy, senność, uspokojenie, bezsenność, osłabienie;
- biegunka, nudności, zaparcia;
- nadciśnienie;
- podrażnienie i przekrwienie błony śluzowej nosa, suchość błon śluzowych.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: mepiraminy maleinian i fenylefryny chlorowodorek. 1 ml aerozolu do nosa zawiera 1,5 mg mepiraminy maleinianu i 2,5 mg fenylefryny chlorowodorku.
Pozostałe składniki to: glicerol, sodu chlorek, cetalkoniowy chlorek, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, polisorbat 20, woda oczyszczona.

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
ul Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.