Skarb Matki

  (36)

Skarb Matki to rodzinna, wielopokoleniowa firma założona w 1947 roku w Polsce. Jest członkiem Rady Firm Rodzinnych przy Konfederacji „Lewiatan” oraz Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych. W ciągu kilkudziesięciu lat działalności zdobyła liczne nagrody, jak np. Super Produkt 2014.

Sortuj według

Kosmetyki dla niemowląt i kobiet w ciąży Skarb Matki

Skarb Matki produkuje przede wszystkim kosmetyki dla dzieci. Ma w swoim asortymencie także linię Skarb Matki Femina, stworzoną z myślą o kobietach w ciąży i młodych mamach. Preparaty tej firmy zostały podzielone pod względem zastosowania – do ciała, pośladków, główki, buzi i kąpieli. Niektóre z nich wchodzą w skład linii Skarb Matki Fun, obejmujące produkty dla nieco starszych dzieci. To pomadki ochronne o smaku owoców, śmietanki i gumy balonowej.

Skarb Matki oferuje kosmetyki myjące bez SLES oraz produkty do skóry atopowej. Wiele preparatów tej firmy można stosować u dzieci już od 1. dnia życia. Wzbogacono je olejami i ekstraktami roślinnymi – z lipy, nasion słonecznika, brzozy czy krokosza barwierskiego. Zawierają także witaminy, które pomagają uchronić skórę niemowląt przed nadmiernym odparowywaniem wody z naskórka, oraz pantenol. Preparaty dla mam karmiących piersią mają w składzie również lanolinę. Substancja ta wspiera regenerację naskórka i pomaga zabezpieczyć go przed wysychaniem.

Preparaty dla dzieci Skarb Matki o łagodnych składach

Kosmetyki myjące Skarb Matki dostępne w Dr. Max nie zawierają Sodium Laureth Sulfate (SLS). Zamiast niego w preparatach zastosowano łagodny detergent – Ammonium Lauryl Sulfate. To substancja o niewielkim potencjalne drażniącym. Została uzupełniona gliceryną, ekstraktem z rumianku oraz składnikami, które pomagają rozczesywać włosy i uniknąć ich plątania oraz elektryzowania. Marka oferuje preparaty myjące pod postacią m.in. płynu lub mydełka. Wśród nich można znaleźć też piankę do higieny intymnej Skarb Marki.

Skarb Matki oferuje również kremy z filtrem UV, które pomagają uchronić delikatną skórę dzieci przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Preparaty te wzbogacono witaminą E i gliceryną. Kremy z filtrem Skarb Matki pomagają nawilżyć i uelastycznić cerę, bez jej sztucznego natłuszczania. To produkty wodoodporne. Ceny kosmetyków tego producenta różnią się w zależności od ich przeznaczenia i pojemności opakowania.