Sudocrem Expert, krem barierowy, 250 g

Wyrób medyczny na pieluszkowe odparzenie, otarcia i zapalenie skóry.

Dostępny
62,85

O produkcie: Sudocrem Expert, krem barierowy, 250 g

100012516

Opis

Sudocrem Expert to wyrób medyczny dla dorosłych i dzieci od 1. dnia życia. Do stosowania przy pieluszkowym odparzeniu skóry, otarciach, zapaleniu skóry związanym z nietrzymaniem moczu oraz do ochrony skóry na obrzeżach ran.

Właściwości

Sudocrem Expert to krem barierowy, który łagodzi podrażnienia i zmniejsza towarzyszące im dyskomfort oraz zaczerwienienie. Krem przynosi rezultaty już po pierwszym dniu stosowania. Formuła wyrobu medycznego  Sudocrem Expert została opracowana już w 1931 roku przez irlandzkiego farmaceutę Thomasa Smitha. Krem powstał wtedy z myślą o pielęgnacji skóry dotkniętej pieluszkowym zapaleniem, odleżynami, wypryskami i wieloma innymi drobnymi zmianami zapalnymi*. Do dziś można stosować go w przypadku tego rodzaju dolegliwości skórnych.

* Źródło https://www.sudocrem.co.uk/all-things-sudocrem/our-history/

Sudocrem Expert a Sudocrem – na czym polega różnica?

Sudocrem Expert to udoskonalona formuła wcześniej dostępnego kremu barierowego Sudocrem. Obecnie producent wyrobu medycznego oferuje już wyłącznie produkt Sudocrem Expert. Oprócz lanoliny i tlenku cynku w składzie Sudocrem Expert znajduje się między innymi woda oczyszczona, parafina płynna, woski parafinowe, wosk pszczeli syntetyczny oraz alkohol benzylowy.

Czy Sudocrem Expert można stosować na trądzik?

Wśród zastosowań kremu Sudocrem Expert producent nie podaje informacji o przeznaczeniu wyrobu medycznego do pielęgnacji skóry trądzikowej. Potwierdzonymi wskazaniami do jego zastosowania są natomiast: pieluszkowe odparzenie skóry, otarcia, stany zapalne skóry związane z nietrzymaniem moczu i odleżynami, podrażnienia po depilacji oraz ochrona skóry na obrzeżach ran. W przypadku tych dolegliwości skórnych krem łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie.

Jaki skład ma Sudocrem Expert?

Sudocrem Expert zawiera lanolinę, która działa na skórę nawilżająco, odżywczo oraz zmiękczająco. Lanolina jest emolientem tworzącym na powierzchni skóry warstwę ochronną. W ten sposób zabezpiecza ją przed negatywnymi czynnikami ze środowiska zewnętrznego, a także chroni przed utratą wilgoci. W składzie kremu barierowego Sudocrem Expert znajduje się również tlenek cynku, który ma działanie antybakteryjne, antyseptyczne i przeciwzapalne. Substancja ta jednocześnie łagodzi podrażnienia i przyspiesza regenerację naskórka.


Skład

Składniki: tlenek cynku. Pozostałe składniki: woda oczyszczona, parafina płynna, woski parafinowe, lanolina, seskwioleinian sorbitanu, wosk mikrokrystaliczny, benzoesan benzylu, wosk pszczeli syntetyczny, benzoesan sodu, alkohol benzylowy, octan linalilu, glikol propylenowy, cynamonian benzylu, zapach lawendowy, butylowany hydroksyanizol, kwas cytrynowy.

Jak stosować

Nakładaj tylko cienką warstwę, ponieważ nałożenie większej ilości preparatu nie zwiększy jego skuteczności. Wmasowuj krem małymi ruchami kolistymi do czasu, gdy na skórze pozostanie cienka, przezroczysta warstwa. Pozostaw przez chwilę do wchłonięcia.

Przeznaczenie

Do stosowania przy pieluszkowym odparzeniu skóry, otarciach, zapaleniu skóry związanym z nietrzymaniem moczu oraz do ochrony skóry na obrzeżach ran.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu.
Nie dopuszczać do kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.
Tylko do użytku zewnętrznego.
Stosować tylko zgodnie z zaleceniami.
W przypadku braku poprawy lub pogorszenia stanu skóry należy skonsultować się z lekarzem.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Zabrudzony opatrunek, odzież lub pościel łatwo ulega zapłonowi podczas kontaktu z otwartym ogniem.
Należy trzymać się z dala od źródeł ognia podczas stosowania tego produktu. Zużyć w ciągu 12 miesięcy od pierwszego otwarcia opakowania.

Możliwe skutki uboczne

Sporadycznie zdarzają się miejscowe podrażnienia skóry.
W takim przypadku należy zwrócić się o pomoc lekarską.

Waga

Masa/objętość netto: 250 g

Dystrybutor

TEVA OPERATIONS POLAND SP. Z O.O.

Producent

Merckle GMBH

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.