Synchroline Aknicare, spray na plecy i dekolt, 100 ml

Wyrób medyczny – spray, który ogranicza stan zapalny i produkcję łoju.

Dostępny
67,43

O produkcie: Synchroline Aknicare, spray na plecy i dekolt, 100 ml

100000132

Opis

Synchroline Aknicare, spray na plecy i dekolt, 100 ml jest wyrobem medycznym klasy III przeznaczonym dla pacjentów z trądzikiem słabo i średnio nasilonym występującym w okolicach klatki piersiowej i pleców.


Właściwości

Trądzik u dorosłych to problem natury dermatologicznej i estetycznej, który wymaga stosowania odpowiednich preparatów. Z myślą o pielęgnacji skóry pleców i dekoltu z niedoskonałościami opracowano formułę wyrobu medycznego Aknicare. Preparat ma postać sprayu i znajduje się opakowaniu z dozownikiem, który umożliwia łatwą i samodzielną aplikację nawet w trudnodostępnych miejscach. Produkt szybko się wchłania, nie tłuści i nie brudzi odzieży.

Wyrób medyczny zawiera opatentowane połączenie składników aktywnych (cytrynian trietylu, linolan etylu, GT- Peptide-10), które łagodzą 4 przyczyny powstawania trądziku. Pomagają zwalczać łojotok i bakterie Propionibacterium Acnes oraz regulować nadmierną keratynizację ujść mieszków włosowych. Wspierają też przeciwdziałanie rozwojowi stanu zapalnego. Recepturę wyrobu medycznego wzbogacono o kwas salicylowy (0,5%) i mleczan cynku.

Mleczan cynku wraz z linolanem etylu sprzyjają normalizacji wydzielania łoju i wpływają na jego jakość. Kwas salicylowy ma właściwości keratolityczne dzięki zdolności do rozluźniania połączeń międzykomórkowych i usuwania zbędnych warstw zrogowaciałych komórek naskórka. Delikatnie złuszcza naskórek i wygładza skórę. Jednocześnie wspiera proces gojenia wyprysków i podrażnień, normalizując odnowę komórkową skóry.

Skuteczność produktu została potwierdzona klinicznie*. Formuła preparatu nie powoduje oporności bakterii, nie zawiera antybiotyków ani retinoidów. Dzięki temu spray można stosować przez cały rok i jest bezpieczny dla skóry. Po użyciu miejsca objęte kuracją mogą być bez obaw eksponowane na promieniowanie słoneczne.

Jak działa Aknicare spray?

Składniki zawarte w preparacie zapobiegają nadprodukcji sebum. Ponadto działają przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie i łagodząco. Wpływają na fizjologiczne różnicowanie się komórek naskórka. Ponadto kontrolują mikrośrodowisko jednostki włosowo-łojowej.

Jak stosować Aknicare spray?

Stosuj preparat na oczyszczoną skórę klatki piersiowej i pleców. Po aplikacji odczekaj do całkowitego wchłonięcia.

Jak często stosować Aknicare spray?

Stosuj preparat 2 razy dziennie.

Kiedy stosować Aknicare spray?

Możesz stosować preparat, jeśli chcesz przeciwdziałać objawom typowym dla trądziku pospolitego słabego i średnio nasilonego, pojawiającego się na skórze klatki piersiowej i na plecach.

Czy stosowanie Aknicare spray w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety w ciąży.

*https://synchroline.pl/18-aknicare-skora-mieszana-tlusta-i-tradzikowa


Skład

Składniki: cytrynian trietylu, linolan etylu, GT peptide- 10, kwas salicylowy 0,5%, mleczan cynku

Jak stosować

Zaleca się rozpylanie preparatu na powierzchnię klatki piersiowej i pleców z odległości ok. 200cm.

Zaleca się stosowanie preparatu dwa razy dziennie przez 12 tygodni.

Waga

Masa/objętość netto: 100 ml

Dystrybutor

GENERAL TOPICS POLONIA

Producent

GENERAL TOPICS
Jesionowa 8a
Kraków

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.