Tabletki przeciw niestrawności Labofarm, 90 tabletek

Dostępny
33,99

Klienci kupili również

O produkcie: Tabletki przeciw niestrawności Labofarm, 90 tabletek

100005382

Opis

Preparat pobudza wytwarzanie żółci, rozkurcza mięśnie gładkie jelit

Działanie

Pobudza wytwarzanie i przepływ żółci - rozkurcza mięśnie gładkie jelit i dróg żółciowych - odtruwająco i ochronnie na komórki miąższu wątroby - wspomaga perystaltykę jelit - łagodnie przeczyszcza

Wskazania

Preparat stosowany przy dolegliwościach związanych z zaburzeniami trawienia: nudności, zgaga, uczucie pełności w żołądku, wzdęcia, skłonność do zaparć; zbyt małe wydzielanie żółci i soku żołądkowego. Pomocniczo w redukcji nadwagi.

Przeciwwskazania

Ciąża i okres karmienia - dla dzieci do lat 12 - nadwrażliwość na glikozydy antranoidowe (kora kruszyny). - preparatu nie należy stosować w przypadku niedrożności jelit, niedrożności dróg żółciowych, bólów brzucha o nieustalonej etiologii, ostrych zapalnych schorzeń jelit, zapalenia wyrostka robaczkowego i w okresie menstruacji, - preparatu nie należy stosować dłużej niż 7-10 dni bez porozumienia z lekarzem, - w przypadku kamicy żółciowej możliwość stosowania skonsultować z lekarzem.

Przyjmowanie innych lekówDawkowanie

Doustnie. Dorośli, osoby w wieku podeszłym i młodzież powyżej 12 lat: 2 tabletki do 3 razy dziennie.
Tabletki przyjmować po posiłku, popijając wodą. Preparatu nie należy stosować dłużej niż 14 dni bez porozumienia z lekarzem.

Skutki uboczne

Przedawkowanie wywołuje biegunkę i tym samym usunięcie leku z jelita grubego, co chroni przed objawami toksycznymi. Przy przedawkowaniu może dojść do utraty elektrolitów w szczególności jonów potasu. Należy uzupełnić niedobór płynów i elektrolitów.

Skład

Jedna tabletka zawiera 3,8 mg antranoidów.

Silibi mariani extractum siccum raffinatum et normatum (24-27 :1) o zawartości 58%ą10% sylimaryny w przeliczeniu na sylibinę (ekstrahent: aceton 95%) - 7 mg, Taraxaci radix -100 mg, Carvi fructus - 50 mg, Menthae folium - 60 mg, Frangulae cortex - 60 mg.

Składniki pomocnicze: skrobia ziemniaczana, krzemionka koloidalna bezwodna.

Producent

LABOFARM

Dystrybutor

LF Labofarm Sp. z o.o. Sp. k., ul. Lubichowska 176 b, 83-200 Starogard Gd.

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.