Tabletki przeciw niestrawności Labofarm, 60 tabletek

Wielkość opakowania - tabletki
Dostępny
25,99

O produkcie: Tabletki przeciw niestrawności Labofarm, 60 tabletek

100007784

Opis

Ziołowe tabletki przeciw niestrawności - Labofarm, 60 tabletek

Działanie

Produkt pobudza wydzielanie soków trawiennych oraz żółci. Wykazuje łagodne działanie rozkurczające, wiatropędne.

Wskazania

Tradycyjnie w dolegliwościach związanych z zaburzeniami procesu trawienia, takimi jak: uczucie pełności w żołądku, wzdęcia, zbyt małe wydzielanie żółci i soku żołądkowego. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować tabletek przeciw niestrawności Labofarm, jeśli występuje nadwrażliwość na korę kruszyny lub związki antranoidowe, a także w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować również w przypadku niedrożności jelit lub dróg żółciowych, bólów brzucha o nieustalonej etiologii, ostrych schorzeń zapalnych jelit, zapalenia wyrostka robaczkowego.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Produkt nie jest przeznaczony do długotrwałego stosowania. Decyzję o stosowaniu przez okres dłuższy niż 7-14 dni może podjąć lekarz.

Stosowanie leku u dzieci

Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich obecnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, a także o lekach, które planuje się przyjmować. Przewlekłe nadużywanie leku może prowadzić do niskiego stężenia potasu we krwi, co może nasilać działania równocześnie przyjmowanych glikozydów nasercowych, powodować interakcje z lekami przeciwarytmicznymi. Równoczesne przyjmowanie leku z lekami powodującymi obniżenie stężenia potasu we krwi, np. lekami moczopędnymi, sterydami kory nadnerczy, korzeniem lukrecji, może pogłębić niedobór elektrolitów.

Ciąża

Ze względu na brak danych nie jest zalecane stosowanie w ciąży. Z uwagi na możliwość przechodzenia niektórych składników do mleka, nie jest zalecane stosowanie w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli, osoby w wieku podeszłym imłodzież powyżej 12 lat: 2 tabletki do 3 razy dziennie.

Skutki uboczne

Dotychczas nie odnotowano. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza.

Skład

korzeń mniszka lekarskiego (Taraxaci officinalis radix) - 100 mg,owoc kminku (Carvi fructus) - 50 mg,liść mięty pieprzowej (Menthae piperitae folium) - 60 mg,kora kruszyny (Frangulae cortex) - 60 mg,wyciąg oczyszczony i standaryzowany z owoców ostropestu o zawartości 58%±10% sylimaryny w przeliczeniu na sylibininę (ekstrahent: aceton 95%) (Silybi mariani extractum siccum raffinatum et normatum) - 7 mg

Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, krzemionka koloidalna bezwodna. Jedna tabletka zawiera 3,8 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na glukofrangulinę A.


Producent

Labofarm

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.