Tena Zinc Cream, krem łagodzący z cynkiem, 100 ml

Marka: TENA

Krem łagodzący z cynkiem to ochrona dla podrażnionej, suchej skóry.

Dostępny
13,79

O produkcie: Tena Zinc Cream, krem łagodzący z cynkiem, 100 ml

100008741

Opis

Krem łagodzący z cynkiem TENA Zinc Cream to dodatkowa ochrona, idealna dla skóry podrażnionej i wrażliwej. Zawiera tlenek cynku (10%) i witaminę E.

Właściwości

Tena Zinc Cream to bezzapachowy kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji skóry osób dotkniętych nietrzymaniem moczu. Zawiera starannie dobrane składniki, które pomagają zapewnić odpowiednią ochronę podrażnionych obszarów ciała. Formuła kremu bazuje na 10% tlenku cynku, który wspomaga przywracanie naturalnych funkcji barierowych naskórka. W składzie preparatu znajduje się również roślinny olej canola i przeciwutleniająca witamina E.

Obecnie coraz częściej wykorzystuje się właściwości cynku w kosmetykach pielęgnacyjnych. Wynika to ze szczególnych zdolności tego pierwiastka, który jest niezbędny do właściwego działania skóry i wspiera zachodzące w niej procesy antyoksydacyjne. Pomaga chronić naskórek przed oddziaływaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Wspomaga też zwalczanie mikroorganizmów poprzez wpływ na ograniczanie wzrostu m.in. bakterii i grzybów.

Znajdująca się w składzie kremu Tena Zinc Cream witamina E odpowiada za ochronę komórek skóry przed wolnymi rodnikami i wspieranie naturalnych procesów regeneracyjnych. Przyczynia się też do poprawy struktury powierzchni ciała i oddziałuje korzystnie na zdolność do zatrzymywania wody.

Olej canola zawarty w formule kremu Tena Zinc Cream stanowi naturalne źródło witaminy E, beta-karotenu, witaminy K i fitosteroli. Wspiera odżywianie, nawilżanie i natłuszczanie podrażnionej skóry. Delikatnie wpływa na zmiękczenie skóry i wspomaga właściwości pielęgnacyjne pozostałych składników kosmetyku. 

Kosmetyk Tena Zinc Cream doskonale sprawdza się w pielęgnacji delikatnej, spierzchniętej i podrażnionej skóry. Nie powoduje pogorszenia stanu naskórka. Ma prosty skład i nie zawiera konserwantów czy środków zapachowych, które mogłyby wywoływać reakcje alergiczne lub negatywnie wpływać na kondycję skóry. Bezpieczeństwo i jakość formuły potwierdza niezależna akredytacja dermatologiczna wydana przez Stowarzyszenie Skin Health Alliance*. Skuteczność w łagodzeniu i ochronie skóry dokumentują badania*.

Jak działa krem Tena Zinc Cream?

Wyselekcjonowane składniki kosmetyku pomagają koić podrażnienia i łagodzić odparzenia.

Jak stosować krem Tena Zinc Cream?

Przy wspomaganiu leczenia wysypki pieluchowej u osób dorosłych nakładaj cienką warstwę produktu na zmienione obszary skóry przy każdej zmianie produktu chłonnego. Stosuj do chwili ustąpienia dolegliwości.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania kremu Tena Zinc Cream?

Producent nie informuje o ewentualnych przeciwwskazaniach do stosowania kosmetyku.

*https://www.tena.pl/opieka-nad-bliskimi/produkty/pielegnacja-i-oczyszczanie-skory/kremy-ochronne/tena-proskin-zinc-cream


Skład INCI

Petrolatum, Zinc Oxide, Canola Oil, Tocopherol, Citric Acid

Jak stosować

Cienką warstwą posmaruj podrażnione obszary skóry. 

Przeznaczenie

Pielęgnacja skóry osób starszych z nietrzymaniem moczu

OstrzeżeniaPojemność

100 ml

Uwagi

Przechowywać w temperaturze pokojowej. Nieperfumowany.

Seria

Zinc Cream

Producent

SCA HYGIENE PRODUCTS

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.