Tonaxium Forte suplement diety na dzień, 30 tabletek powlekanych

Suplement diety z ekstraktem z korzenia i liści Withania somnifera.

Dostępny
23,84
Maksymalna dozwolona ilość: 1 szt.

O produkcie: Tonaxium Forte suplement diety na dzień, 30 tabletek powlekanych

100005518

Opis

Tonaxium Forte to suplement diety przeznaczony dla osób narażonych na stres.


Właściwości

Stres może wynikać z przeciążenia fizycznego lub psychicznego. Często prowadzi do poczucia niepokoju, osaczenia czy nadmiernej nerwowości. Długotrwałe narażenie na nadmierny stres skutkuje zaburzeniem równowagi stanu psychicznego i fizjologicznego. Może też prowadzić do chorób takich jak depresja, nadciśnienie czy zaburzenia metaboliczne.

Suplement diety Tonaxinum Forte na dzień zawiera starannie dobrane składniki, które wielotorowo wspomagają organizm w walce ze stresem. Formuła produktu bazuje na połączeniu standaryzowanego wyciągu z korzenia i liści withania somnifera SENSORTIL, kwasu pantotenowego i witaminy B6.

  • Withania somnifera to inaczej ashwagandha lub indyjski żeń-szeń. Jest to roślina powszechnie używana w tradycyjnej medycynie indyjskiej, tzw. ajurwedzie. Zalicza się do adaptogenów. Zawiera składniki aktywne biologicznie — m.in. alkaloidy, laktony steroidowe czy saponiny. Pomaga zwiększać odporność na stres. Wspiera zachowanie odpowiedniej stabilności emocjonalnej. Wspomaga proces uczenia się i zapamiętywania.
  • Kwas pantotenowy jest znany również jako witamina B5. Bierze udział w kluczowych reakcjach biochemicznych związanych z gospodarką energetyczną organizmu, metabolizmem białka tłuszczu i węglowodanów. Przyczynia się do zmniejszania uczucia zmęczenia i znużenia. Pomaga też w zachowaniu odpowiedniej sprawności umysłowej. Ponadto bierze udział w syntezie hemu i produkowaniu przeciwciał.
  • Witamina B6 wspiera prawidłowe działanie układu nerwowego. Wspomaga też zachowanie odpowiednich funkcji psychologicznych. Bierze udział w syntezie niacyny z tryptofanu i uczestnicy w tworzeniu przeciwciał.

Skuteczność wyciągu SENSORIL potwierdzono w badaniach klinicznych*. Suplement diety Tonaxinum Forte ma postać doustnych tabletek.

Jak dawkować Tonaxinum Forte?

Spożywaj 1-2 tabletki Tonaxinum Forte dziennie. Porcję połknij w trakcie lub po posiłku i popij wodą, najlepiej rano. Pamiętaj, aby nie przekraczać zalecanej dobowej ilości preparatu.

Kiedy brać Tonaxinum Forte?

Możesz stosować suplement diety, jeśli jesteś narażony na stres w pracy, w szkole czy w domu i potrzebujesz stabilności emocjonalnej. Preparat jest odpowiedni dla osób dorosłych.

Czy stosowanie Tonaxinum Forte w ciąży i podczas karmienia piersią jest bezpieczne?

Nie ma informacji dotyczących bezpieczeństwa stosowania suplementu przez kobiety w ciąży.

Jakie są przeciwwskazania do stosowanie Tonaxinum Forte?

Zrezygnuj ze stosowania suplementu diety Tonaxinum Forte, jeśli jesteś uczulony na jakikolwiek składnik preparatu.

*https://www.simply-you-novascon.eu/tonaxinum-forte-na-dzien/


Skład

Ekstrakt z korzenia i liści Withania somnifera standaryzowany na 32% oligosacharydów i 10% witanozydów, kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), substancje wypełniające - celuloza i sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, substancje przeciwzbrylające - sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu -i kwasy tłuszczowe, substancje glazurujące - sorbitol, guma arabska i karagen.

Jak stosować

Preparat należy przyjmować w trakcie lub po posiłku, najlepiej rano. Popić wodą.

Dzienne spożycie

1 -2 tabletki powlekane dziennie.

Przeznaczenie

Suplementacja diety w składniki preparatu.

Ostrzeżenia

Przeciwwskazania: Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na Którykolwiek ze składników preparatu. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Waga

30 tabletek powlekanych

Producent

Novascon Pharmaceuticals

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.