Tran Hasco 500 mg, 60 kapsułek

Dostępny
17,35
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100003692

Działanie

Tran z wątroby dorsza zawierający nienasycone kwasy tłuszczowe (EPA, DHA) oraz witaminy A i D. Składniki preparatu są niezbędne do prawidłowego działania organizmu, zwłaszcza w okresie wzrostu i zwiększonego zapotrzebowania. Wchodzące w skład preparatu nienasycone kwasy tłuszczowe obniżają stężenie triglicerydów i LDL-cholesterolu oraz zwiększają stężenie HDL-cholestrolu we krwi, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia niedokrwiennej choroby serca. Witamina A odgrywa rolę w procesie widzenia, rozwoju i czynnościach nabłonka skóry i błon śluzowych oraz w procesie osteogenezy. Witamina D wpływa na wzrost zębów i kości.

Wskazania

Profilaktyka krzywicy oraz leczenie zaburzeń uwapnienia tkanki kostnej o różnej etiologii. Łagodzenie następstw menopauzy (osteoporoza, atrofia skóry i błon śluzowych).

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, hiperkalcemia, kamica nerkowa.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ostrożnie stosować u pacjentów z sarkoidozą. Nie stosować z innymi preparatami witaminy A lub D. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Maksymalna dopuszczalna dzienna podaż witaminy A u kobiet w ciąży wynosi (łącznie z dietą) 5000 j.m.

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci do ukończenia 4 roku życia.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach.

Dawkowanie

Dorośli 2 razy dziennie po 2-4 kapsułki, dzieci od 4 roku życia 1-2 kapsułek dziennie.

Skutki uboczne

Tran stosowany w zalecanych dawkach jest dobrze tolerowany. Jeśli nasili się jakikolwiek z objawów niepożądanych należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Skład

1 kaps. elastyczna zawiera
substancję czynną: 500 mg oleju wątłuszowego z wątroby dorsza o zawartości
- 300-1250 j.m. witaminy A,
- 30-125 j.m. witaminy D3;
- 35-80 mg EPA
- 30-90 mg DHA.
Substancje pomocicze: skład otoczki żelatynowej: żelatyna, glicerol

Producent

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A.

Dystrybutor


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.