UniGel Apotex, hydrofilowy żel do leczenia powierzchownych ran skóry, 30 g

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

71,20

O produkcie

100005606

UniGel Apotex Hydrofilowy żel do leczenia powierzchownych ran skóry.

Właściwości

UniGel Apotex to hydrofilowy żel do leczenia powierzchownych ran skóry Dlaczego warto stosować UniGel Apotex w leczeniu ran?
  • chemicznie wiąże wolne rodniki tlenowe, powstające w trakcie procesu gojenia ran,
  • izoluje ranę przed wtórnym zakażeniem z zewnątrz,
  • wytwarza na ranie elastyczną mechaniczną warstwę ochronną,
  • tworzy odpowiednie środowisko do procesu ziarninowania i wchłania wysięk z rany.

Skład

UniGel Apotex to hydrofilowy żel metakrylowy złożony z usieciowanego kopolimeru 2-hydroksyetylometakrylanu, makrogolu i wody destylowanej, który posiada polimerowo wiązane i sterycznie osłaniane grupy aminowe (HEMA-HAS).

Jak stosować

Nałożyć niewielką ilość żelu na powierzchnię rany ( nie wcierać). Żel wchłonie wysięk i inne płyny z rany. Przykryć ranę sterylnym, nie przylegającym gazikiem, który należy umocować za pomocą bandaża lub plastra.

Dzienne spożycie


Przeznaczenie


Ostrzeżenia

W razie wystąpienia działań niepożądanych (zwiększony ból, zaczerwienienie itp.) należy przerwać stosowanie żelu i skonsultować się z lekarzem. Chronić przed dziećmi! Nie stosować wewnętrznie. Tylko do użytku zewnętrznego! Nie stosować po upływie terminu ważności podanego na tubie. Przed zastosowaniem u dzieci, kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią należy skonsultować się z lekarzem. Stosować nie dłużej niż 30 dni. Stosowanie żelu powyżej 30 dni należy skonsultować się z lekarzem. Po każdym użyciu należy dokładnie zamknąć tubę.

Produkt jest przeznaczony dla dorosłych pacjentów.

Ciąża i laktacja: Ponieważ brak jest badań klinicznych dotyczących stosowania u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią UniGel Apotex można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Stosowanie u dzieci: ponieważ brak jest badań klinicznych dotyczących stosowania u dzieci UniGel Apotex można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

W przypadku osób o podwyższonej wrażliwości lub po zastosowaniu w miejscach wrażliwych (np. okolica oczu), może wystąpić lekkie podrażnienie skóry (np.: swędzenie lub zaczerwienienie). W takiej sytuacji należy przerwać stosowanie żelu i skonsultować się z lekarzem.

Waga

30 g

Dystrybutor

Apotex Nederland B.V.
Archimedesweg 2
2333 CN Leiden

Producent

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.
ul. Sokratesa 13D lok. 27
01-909 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.