UniGel hydrofilowy żel do leczenia powierzchownych ran skóry, 5 g

Żel hydrofilowy do leczenia niewielkich ran skóry, zabezpiecza ranę.

Dostępny
26,71

Alternatywa od Dr. Maxa

Wyrób medyczny w postaci hydrożelu wspierającego proces gojenia ran.

O produkcie: UniGel hydrofilowy żel do leczenia powierzchownych ran skóry, 5 g

100005604

Opis

UniGel hydrofilowy żel do leczenia powierzchownych ran skóry 5 g to wyrób medyczny przeznaczony dla dorosłych pacjentów.


Właściwości

UniGel Apotex to preparat ze składnikami, które odpowiadają za wiązanie wolnych rodników tlenowych powstających wskutek stanu zapalnego. Substancje zawarte w produkcie pomagają wchłonąć nadmiar wysięku z rany. Wspierają proces gojenia i zachowanie odpowiedniej wilgotności skóry. Wpływają na odczyn rany, co jest ważne dla procesu gojenia. Składniki te pomagają uchronić ranę przed wtórnym zakażeniem z zewnątrz. Odpowiadają za tworzenie warstwy ochronnej na ranie. Po aplikacji żel zaczyna pęcznieć.

Osoby przyjmujące antybiotyki i inne leki powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania żelu. U pacjentów o zwiększonej wrażliwości używanie produktu może spowodować pojawienie się nieznacznego podrażnienia skóry, zaczerwienienia i świądu. Wyrobu medycznego nie należy wcierać w rany.

Produkt UniGel Apotex nie przywiera do ran, dlatego można bezboleśnie go usuwać. Preparat jest przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych. Wyrób medyczny może być stosowany w przypadku drobnych, trudno gojących się ran. Produkt jest przeznaczony jedynie do użytku zewnętrznego. W przypadku chęci stosowania wyrobu medycznego u dzieci konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem.

Kiedy stosować UniGel Apotex?

Preparat UniGel Apotex należy stosować na rany przed założeniem opatrunku. Jest odpowiedni w przypadku drobnych skaleczeń, otarć, oparzeń i owrzodzeń, także tych spowodowanych niewydolnością krążenia żylnego lub tętniczego. Może być stosowany w przypadku odleżyn, stopy cukrzycowej i pooperacyjnych uszkodzeń skóry.

Jak długo można stosować UniGel Apotex?

Preparat może być stosowany przez 30 dni. Chęć dłuższego używania produktu należy skonsultować z lekarzem.

Czy stosowanie UniGel Apotex w ciąży jest bezpieczne?

Nie ma badań klinicznych dotyczących możliwości stosowania produktu przez kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Z tego powodu producent zaleca konsultację z lekarzem przed rozpoczęciem używania preparatu.


Skład

UniGel to hydrofilowy żel metakrylowy złożony z usieciowanego kopolimeru 2-hydroksyetylometakrylanu, makrogolu i wody destylowanej, który posiada polimerowo wiązane i sterycznie osłaniane grupy aminowe (HEMA-HAS). 
Jego skład został opracowany przez Instytut Chemii Makromolekularnej Akademii Nauk Republiki Czeskiej. 


Jak stosować

- Oczyścić ranę z zabrudzeń mechanicznych, np. pyłu, resztek wcześniej stosowanych materiałów leczniczych, które mogłyby podrażniać i uszkadzać ranę. 
- Za pomocą nakrętki przebić górną część tuby. 
- Niewielką ilość żelu (warstwę o grubości około 1 mm) nałożyć na całą powierzchnię rany. Żel przylgnie do rany, a następnie wchłonie wysięk i inne płyny z rany. 
- Przykryć ranę sterylnym gazikiem i umocować go za pomocą bandaża lub plastra. Drobne rany po naniesieniu żelu zabezpieczyć plastrem z opatrunkiem. 
- Po aplikacji żel pęcznieje. Unikalna struktura żelu zapobiega przywieraniu do rany, co umożliwia jego łatwe, bezbolesne usunięcie poprzez delikatne starcie lub zmycie. 
- Opatrunek należy zmienić co 12 do 24 godzin. Zależy to od stanu rany i szczelności opatrunku zewnętrznego, lub od zaleceń lekarza.


Przeznaczenie

Produkt jest przeznaczony dla dorosłych pacjentów.


Ostrzeżenia

Ciąża i laktacja: Ponieważ brak jest badań klinicznych dotyczących stosowania u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią UniGel można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. 
 
Stosowanie u dzieci: Ponieważ brak jest badań klinicznych dotyczących stosowania u dzieci UniGel można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. 
 
W przypadku osób o podwyższonej wrażliwości lub po zastosowaniu w miejscach wrażliwych (np. okolica oczu), może wystąpić lekkie podrażnienie skóry (np.: swędzenie lub zaczerwienienie). W takiej sytuacji należy przerwać stosowanie żelu i skonsultować się z lekarzem. 

W razie wystąpienia działań niepożądanych (zwiększony ból, zaczerwienienie itp.) należy przerwać stosowanie żelu i skonsultować się z lekarzem. Chronić przed dziećmi!  
Nie stosować wewnętrznie. Tylko do użytku zewnętrznego! 
 
Nie stosować po upływie terminu ważności podanego na tubie.
Stosować nie dłużej niż 30 dni. Stosowanie żelu powyżej 30 dni należy skonsultować z lekarzem. Po każdym użyciu należy dokładnie zamknąć tubę.


Waga

5 g netto


Dystrybutor

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.
ul. Sokratesa 13D lok. 27
01-909 Warszawa


Producent

VH Pharma a.s.,
Jakubska 647/2,
110 00 Praha 1,
Republika Czeska


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.