UniGel Procto, 5 czopków doodbytniczych

Wyrób medyczny w postaci czopków wspomagających gojenie ran odbytnicy.

Dostępny
24,19

O produkcie: UniGel Procto, 5 czopków doodbytniczych

100005608

Opis

UniGel Procto 5 czopków doodbytniczych to wyrób medyczny przeznaczony dla dorosłych pacjentów.


Właściwości

UniGel Procto to wyrób medyczny, który wspomaga proces gojenia zarówno ostrych, jak i przewlekłych ran błony śluzowej odbytu i odbytnicy:
- szczelin odbytu,
- hemoroidów,
- u pacjentów po zabiegu leczenia hemoroidów metodą Barrona (Ligatura Barrona).


Skład

UniGel Procto to biały czopek o kształcie torpedy, zawierający sproszkowany kopolimer HEMA-HAS oraz bazę tłuszczową (Adeps solidus).


Jak stosować

- W miejscu perforacji blistra należy oddzielić jeden czopek od całego opakowania, lekkim szarpnięciem otworzyć jednostkowe opakowanie i wyjąć czopek.
- Czopki wprowadza się do odbytnicy, o ile to możliwe, po wypróżnieniu i podmyciu się.
- Czopek należy włożyć głęboko do odbytnicy, zaostrzonym końcem skierowanym w stronę odbytu, najlepiej w lekkim skłonie w przód.
- Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, czopki UniGel Procto należy stosować raz na dobę, najlepiej przed snem.


Przeznaczenie

Produkt jest przeznaczony dla dorosłych pacjentów.


Ostrzeżenia

Tylko do użytku zewnętrznego (doodbytniczo).
U dzieci, kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią UniGel Procto można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. W przypadku chorób odbytnicy szczególnie ważne jest zapewnienie odpowiedniej higieny oraz regularne wypróżnianie się. Konieczne jest przyjmowanie wystarczającej ilości płynów, unikanie spożywania pikantnych potraw oraz zwiększenie spożycia pokarmów zawierających dużo błonnika.

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych przerwać stosowanie i skontaktować się z lekarzem.
Chronić przed dziećmi! Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca. Niewykorzystany lub przeterminowany produkt należy zwrócić do apteki.
Stosować nie dłużej niż 30 dni. Jeśli w ciągu 7 dni dolegliwości nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem. Czopek przeznaczony jest do jednorazowego użytku i aplikacji doodbytniczej. Nie stosować do innych jam ciała. Nie połykać. Jeśli wystąpi niewielkie podrażnienie błony śluzowej odbytnicy u pacjentów ze zwiększoną wrażliwością, np. łagodne swędzenie lub pieczenie, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki produktu, niewystarczająca długość odbytnicy (u dzieci do 3 miesiąca życia lub wcześniaków). Inne przeciwwskazania są względne i dlatego stosowanie czopków należy skonsultować z lekarzem w przypadku wystąpienia: zaparcia, biegunki, poważnej choroby, obfitego krwawienia, po urazach okolic odbytu i odbytnicy, choroby okolicy anorektalnej, (np. ropień lub przetoka), resekcji odbytnicy.


Waga

Opakowanie zawiera 5 czopków w blistrach z folii PVC/PE.


Dystrybutor

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.
ul. Sokratesa 13D lok. 27
01-909 Warszawa

Producent

VH Pharma a.s.,
Jakubska 647/2,
110 00 Praha 1,
Republika Czeska


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.