Unigel Procto, 10 czopków doodbytniczych

Wyrób medyczny – czopki wspomagające gojenie ran odbytnicy i odbytu.

Dostępny
39,59

O produkcie: Unigel Procto, 10 czopków doodbytniczych

100005607

Opis

UniGel Procto 10 czopków doodbytniczych to wyrób medyczny przeznaczony dla dorosłych pacjentów.


Właściwości

Wyrób medyczny UniGel Procto czopki powstał z myślą o osobach wymagających wsparcia przy gojeniu ostrych i przewlekłych ran błony śluzowej odbytu i odbytnicy związanych ze szczeliną odbytu czy hemoroidami. Produkt UniGel Procto czopki sprawdza się również u pacjentów po zabiegu leczenia hemoroidów metodą Barrona.

Szczelina odbytu to jedno z najczęstszych schorzeń odbytu i odbytnicy. Zazwyczaj dotyka ludzi młodych i w średnim w wieku od 20 do 40 roku życia. Wiąże się z powstaniem bolesnej rany śluzówki w postaci linijnego lub owalnego pęknięcia. Aby złagodzić dolegliwości towarzyszące szczelinie odbytu, wprowadza się modyfikacje diety i środki wspomagające gojenie takie jak np. UniGel Procto czopki. Geneza szczeliny odbytu nie jest do końca znana, jednak przyczyn tej dolegliwości doszukuje się we wzmożonym napięciu zwieracza wewnętrznego.

Wyrób medyczny UniGel Procto zaleca się stosować również na rany w przypadku hemoroidów. To schorzenie proktologiczne wiąże się z guzkami krwawniczymi, które mają za zadanie uszczelniać odbyt. W momencie ich nadmiernego wypełnienia, określanego również jako przekrwienie, dochodzi do wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości. Wówczas guzki nazywa się hemoroidami. W celu łagodzenia podrażnień śluzówki również można stosować np. wyrób medyczny UniGel Procto.

Przyczyna hemoroidów nie została do tej pory jednoznacznie ustalona. Uznaje się, że schorzenie występuje na skutek współistnienia różnych czynników dotyczących sposobu żywienia i trybu życia. Prawdopodobnie geneza choroby hemoroidalnej wiąże się z podniesionym ciśnieniem w odbytniczych splotach żylnych. Do jego podwyższenia dochodzi na skutek np. ciąży, wielogodzinnego siedzenia czy nawykowych zaparć.

Wyrób medyczny UniGel Procto ma postać białych czopków o podłużnym kształcie torpedy. Formuła preparatu opiera się na sproszkowanym kopolimerze HEMA-HAS i bazie tłuszczowej (Adeps solidus). Produkt UniGel Procto czopki jest odpowiedni wyłącznie do doodbytniczego użytku zewnętrznego.

Przy schorzeniach odbytu i odbytnicy duże znaczenie ma zachowanie odpowiedniej higieny i unikanie zaparć. Aby uniknąć rozciągania i dalszych uszkodzeń błony śluzowej, warto dbać o systematyczne wypróżnianie i unikanie nadmiernego parcia. Podczas stosowania wyrobu medycznego UniGel Procto czopki należy pamiętać również o przyjmowaniu dużej ilości płynów i stosowaniu odpowiedniej diety. Osoby zmagające się z chorobami odbytnicy powinny wykluczyć z jadłospisu pikantne potrawy. Zamiast tego zaleca się im spożywać pokarmy bogate w błonnik.


Skład

UniGel Procto to biały czopek o kształcie torpedy, zawierający sproszkowany kopolimer HEMA-HAS oraz bazę tłuszczową (Adeps solidus).


Jak stosować

- W miejscu perforacji blistra należy oddzielić jeden czopek od całego opakowania, lekkim szarpnięciem otworzyć jednostkowe opakowanie i wyjąć czopek.
- Czopki wprowadza się do odbytnicy, o ile to możliwe, po wypróżnieniu i podmyciu się.
- Czopek należy włożyć głęboko do odbytnicy, zaostrzonym końcem skierowanym w stronę odbytu, najlepiej w lekkim skłonie w przód.
- Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, czopki UniGel Procto należy stosować raz na dobę, najlepiej przed snem.


Przeznaczenie

Produkt jest przeznaczony dla dorosłych pacjentów.


Ostrzeżenia

Tylko do użytku zewnętrznego (doodbytniczo).
U dzieci, kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią UniGel Procto można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. W przypadku chorób odbytnicy szczególnie ważne jest zapewnienie odpowiedniej higieny oraz regularne wypróżnianie się. Konieczne jest przyjmowanie wystarczającej ilości płynów, unikanie spożywania pikantnych potraw oraz zwiększenie spożycia pokarmów zawierających dużo błonnika.

W przypadku wystąpienia działań niepożądanych przerwać stosowanie i skontaktować się z lekarzem.
Chronić przed dziećmi! Nie stosować po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca. Niewykorzystany lub przeterminowany produkt należy zwrócić do apteki.
Stosować nie dłużej niż 30 dni. Jeśli w ciągu 7 dni dolegliwości nie ustąpią lub nasilą się, należy skontaktować się z lekarzem. Czopek przeznaczony jest do jednorazowego użytku i aplikacji doodbytniczej. Nie stosować do innych jam ciała. Nie połykać. Jeśli wystąpi niewielkie podrażnienie błony śluzowej odbytnicy u pacjentów ze zwiększoną wrażliwością, np. łagodne swędzenie lub pieczenie, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki produktu, niewystarczająca długość odbytnicy (u dzieci do 3 miesiąca życia lub wcześniaków). Inne przeciwwskazania są względne i dlatego stosowanie czopków należy skonsultować z lekarzem w przypadku wystąpienia: zaparcia, biegunki, poważnej choroby, obfitego krwawienia, po urazach okolic odbytu i odbytnicy, choroby okolicy anorektalnej, (np. ropień lub przetoka), resekcji odbytnicy.


Waga

Opakowanie zawiera 10 czopków w blistrach z folii PVC/PE.


Dystrybutor

Aurovitas Pharma Polska Sp. z o.o.
ul. Sokratesa 13D lok. 27
01-909 Warszawa

Producent

VH Pharma a.s.,
Jakubska 647/2,
110 00 Praha 1,
Republika Czeska


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.