Urydynox, 30 kapsułek

Suplement diety, który zawiera witaminy z grupy B i kwas foliowy.

Dostępny
32,01

O produkcie: Urydynox, 30 kapsułek

100008925

Opis

Preparat uzupełniający codzienną dietę w monofosforan urydyny oraz witaminy z grupy B - B1, B6, B12 i kwas foliowy.

Właściwości

Preparat uzupełniający codzienną dietę w monofosforan urydyny oraz witaminy z grupy B - B1, B6, B12 i kwas foliowy.

Urydynox poleca się w szczególności osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa, nerwobóle oraz polineuropatię. Preparat posiada składniki wspomagające funkcjonowanie układu nerwowego:

 • Monofosforan urydyny, czyli związek występujący w ludzkim organizmie i biorący udział w powstawaniu nowych połączeń synaptycznych, a także pełniący funkcję neurotransmitera,
 • Witaminę B6 – wspiera funkcjonowanie układu nerwowego i chroni przed starzeniem neuronów na skutek niewłaściwej syntezy amin katecholowych,
 • Witaminę B12 – bierze udział w procesie powstawania powłok nerwowych oraz niektórych białek,
 • Witaminę B1 – uczestniczy w syntezie neuroprzekaźników, a także procesach mielinogenezy i formowania synaps,
 • Kwas foliowy – stanowi ważny element tworzenia otoczki ochronnej włókien nerwowych.

Urydynox jest przeznaczony dla osób dorosłych i powinien być przyjmowany po konsultacji z lekarzem. Nie można przekraczać dawkowania zaleconego przez producenta. Szczególną ostrożność powinny zachować kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Do przeciwwskazań związanych z suplementacją zalicza się uczulenie na którykolwiek ze składników znajdujących się w preparacie.

Urydonox uzupełnia niedobory witamin z grupy B oraz monosforanu urydyny, jednak nie zastąpi zdrowego trybu życia. Żeby zmniejszyć ryzyko schorzeń związanych uszkodzeniem nerwów, należy pamiętać o:

 • Stosowaniu diety bogatej w witaminy i minerały,
 • Unikaniu używek, w tym kofeiny, alkoholu, dymu tytoniowego,
 • Ochronie przed kontuzjami i urazami,
 • Aktywności fizycznej,
 • Regularnym odpoczynku.

Solinea, producent suplementu Urydynox, zwraca ogromną uwagę na wybór odpowiednich surowców.  Przy opracowywaniu receptur koncentruje się na aktualnych doniesieniach naukowych. Organizacja prowadzi też międzynarodowe projekty badawczo-rozwojowe i współpracuje ze specjalistami z branży medycznej oraz farmaceutycznej. Dba również zapewnianie bezpieczeństwa konsumentów. Dodatkowo podejmuje liczne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Na co jest Urydynox?

Suplement zawiera składniki o pozytywnym wpływie na komórki nerwowe. Ich niedobory mogą przyczynić się do zaburzeń:

 • Przewodzenia impulsów nerwowych,
 • Wytwarzania osłonki mielinowej oraz neuroprzekaźników.

Dodatkowo substancje znajdujące się w preparacie wspierają regenerację uszkodzonych nerwów. Suplement stosuje się wspomagająco w bólach kręgosłupa, nerwobólach oraz polineropatii.

H3: Kiedy stosować Urydynox?
Urydynox posiada substancje poprawiające funkcjonowanie układu nerwowego i stymulujące odbudowę uszkodzonych nerwów. Produkt rekomenduje się w celu uzupełnienia  diety w monofosforan urydyny, a także kwas foliowy i witaminy B1, B6, B12.

Czy Urydynox można kupić bez recepty?

Urydynox jest dostępny bez recepty, ale nie może stanowić substytutu zróżnicowanej diety. Przyjmuje się go w przypadku zwiększonego zapotrzebowania na kwas foliowy, monofosforan urydyny oraz witaminy z grupy B, które wywierają pozytywny wpływ na układ nerwowy. Przed rozpoczęciem dawkowania warto skonsultować się z lekarzem. Brakuje danych dotyczących interakcji suplementu Urydynox z innymi lekami.

Jak działa Urydynox?

Urydynox to suplement diety . W jego składzie znajdują się substancje oddziałujące na układ nerwowy. Monofosforan urydyny uczestniczy w procesie syntezy fosfatydylocholiny (budulca błony komórkowej). Z kolei witaminy z grupy B biorą udział w przemianie metabolizmu energetycznego i syntezie neuroprzekaźników oraz w tworzeniu połączeń synaptycznych i powłok nerwowych.

Źródła:

 1. Szczechowiak, Rola wybranych substancji w funkcjonowaniu ośrodkowego układu nerwowego; w: „Neurologia o dyplomie”, 2020;15(2).
 2. Gryszczyńska, „Witaminy z grupy B – naturalne źródła, rola w organizmie, skutki awitaminozy”, w : „Postępy Fitoterapii”, 4/2009, https://depot.ceon.pl/handle/123456789/1294.
 3. Bubko, B. M. Gruber, E. L. Anuszewska, Rola tiaminy w chorobach neurodegeneracyjnych, w: Postępy Higieny i Medycyny Doświadczalnej, https://phmd.pl/api/files/view/116410.pdf.
 4. Cieślik, A. Kościej, „Kwas foliowy – występowanie i znaczenie”, w :Problemy Higieny i Epidemiologii, 2012, 93(1), http://www.phie.pl/pdf/phe-2012/phe-2012-1-001.pdf.
 5. https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/90472,Urydynox-kapsulki

Tabela

Składniki 1 kapsułka *ZDS
Monofosforan urydyny 50 mg ---

Witamina B12 (cyjanokobalamina)

3 mcg 120%
Witamina B1 (tiamina, monoazotan tiaminy) 2 mg 182%

Witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny)

3 mg 214%
Kwas foliowy (folian, kwas pteroilomonoglutaminowy) 300 mcg 150%

Skład

olej sojowy, sól sodowa kwasu urydyno-51-monofosforanowego, żelatyna, substancja utrzymująca wilgoć: glicerol, tłuszcz sojowy częściowo uwodorniony, substancja utrzymująca wilgoć: sorbitol, emulgator: lecytyna sojowa, wit. B6 [chlorowodorek pirydoksyny), stabilizator: wosk pszczeli żółty, wit. B12 (cyjanokobalamina), wit. B1 (tiamine, monoazotan tiaminy], barwniki: dwutlenek tytanu, żółty tlenek żelaza, kwas foliowy tfolian, kwas pteroilomonoglutaminowy), barwnik: czerwony tlenek żelaza.

Dzienne spożycie

1 kapsułka dziennie. Kapsułkę należy popić odpowiednią ilością wody.

Ostrzeżenia

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, należy zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić od światła i wilgoci. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent

Solinea

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.