Lefrosch Versic, emulsja przeciwgrzybicza, złuszczająca, 110 ml

Dostępny
28,98

O produkcie

100033764

Versic dzięki obecności w składzie piroktonu olaminy oraz kwasu mlekowego działa przeciwgrzybiczo i złuszczająco. Równoczesne zastosowanie substancji hamującej rozwój zakażenia grzybiczego ze składnikiem powodującym powierzchowną eksfoliację zwiększa szybkość i skuteczność działania preparatu. Nowoczesna formuła emulsji pozwala ją stosować z zachowaniem wysokiego komfortu użycia.

Właściwości

Pirokton Olaminy (0,50%) – mieszanina dwóch związków, wykazuje działanie przeciwzapalne oraz eliminuje mikroflorę obecną w obrębie zmian o typie łupieżu pstrego – hamuje rozwój grzyba pirytosporum ovale (malassezia furfur). Normalizuje i przywraca równowagę, zapobiegając nawrotom łupieżu pstrego.

Kwas Mlekowy (5%) – należy do grupy kwasów alfa-hydroksylowych (AHA). Występuje naturalnie w ludzkim organizmie i nawet w wysokich stężeniach jest nietoksyczny. Kwas mlekowy skutecznie działa w obrębie powierzchownych warstw zrogowaciałego naskórka, nie podrażnia i jest bezpieczny w stosowaniu. Posiada właściwości złuszczające powodując osłabienie przylegania korneocytów.

Skład INCI

Składniki aktywne:
Pirokton olaminy (0,5%)
Kwas mlekowy (5,0%)

Jak stosować

Emulsję stosować 2 razy dziennie (rano i wieczorem) przez 7-10 dni. W przypadku łupieżu pstrego wskazane jest równoczesne zastosowanie szamponu przeciwłupieżowego (CAPITIS DUO) do mycia głowy (codziennie przez 7-10 dni) oraz powtórzenie aplikacji (VERSIC + CAPITIS DUO) przez 4 kolejne dni po miesiącu i dwóch miesiącach. Takie postępowanie zmniejsza szansę ponownego wystąpienia objawów łupieżu pstrego. Jeśli łupież pstry występował w postaci jasnych plam na skórze, objaw ten nie będzie zanikał w trakcie stosowania preparatu. Jasne plamy ustąpią w trakcie naturalnego procesu opalania skóry po zakończeniu stosowania preparatu.

Przeznaczenie

-upież pstry
-powierzchowne grzybice skóry wymagające równocześnie powierzchownej eksfoliacji

Ostrzeżenia

Świąd, rumień, obrzęk skóry lub tkanki podskórnej. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z objawów, należy natychmiast zaprzestać stosowania preparatu i skontaktować się z lekarzem.

Nadwrażliwość na składniki emulsji, ciąża, okres karmienia piersią, wiek poniżej 12 lat. Nie stosować emulsji na skórę uszkodzoną, błony śluzowe, okolice moczowo-płciowe, do oczu i na skórę w okolicy oczu.

W trakcie stosowania preparatu oraz przez następne 5 dni nie należy eksponować skóry na promienie UV (słoneczne, solarium). Emulsji VERSIC nie należy zmywać. Pozostawić na skórze do wchłonięcia.

Tylko do użytku zewnętrznego. W razie połknięcia należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie stosować po upływie daty ważności podanej na opakowaniu.
Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej (15OC – 25OC) w szczelnie zamkniętym opakowaniu.
Po otwarciu zużyć w ciągu 3 miesięcy.

Pojemność

Masa/objętość netto: 110 ml

Producent

LEFROSCH
Jeziorna 1
Komorniki

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.