Viscoplast Polopor, przylepiec włókninowy, hipoalergiczny, 5 m x 25 mm, 1 sztuka

Wyrób medyczny, przylepiec hypoalergiczny, z niedrażniącym klejem.

Dostępny
4,99

O produkcie: Viscoplast Polopor, przylepiec włókninowy, hipoalergiczny, 5 m x 25 mm, 1 sztuka

100020031

Opis

Viscoplast Polopor jest delikatny dla skóry, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w przypadku osób o delikatnej lub wrażliwej skórze. Niedrażniący klej umożliwia łatwe usuwanie, dzięki czemu to doskonały produkt pierwszej pomocy do zastosowań pooperacyjnych i w przypadku konieczności częstych zmian opatrunku. Viscoplast Polopor został przebadany dermatologicznie i nie zawiera lateksu. Rolka w rozmiarze 25 mm x 5 m.

Właściwości

Viscoplast Polopor to wielofunkcyjny przylepiec włókninowy z klejem akrylowym przeznaczony do mocowania różnego rodzaju opatrunków. Produkt wykonano z miękkiego tworzywa, dlatego jest odpowiedni dla delikatnej i wrażliwej skóry niemowląt powyżej 6. miesiąca życia, dzieci i osób dorosłych. Plaster nie zawiera lateksu, dlatego może być używany przez osoby uczulone na ten rodzaj tworzywa.

Przylepiec to wyrób medyczny o szerokim spektrum zastosowania. Jest to rodzaj plastra bez opatrunku pokrytego z jednej strony niedrażniącym klejem. Może być wykorzystywany podczas udzielania pierwszej pomocy czy w trakcie rekonwalescencji po zabiegach operacyjnych. Pozwala odpowiednio unieruchomić opatrunek czy bandaż, aby odpowiednio zabezpieczyć uszkodzenie ciała i przyspieszyć gojenie ran. Umożliwia zabezpieczenie opatrunku przed zanieczyszczeniami i innymi czynnikami drażniącymi.

Plaster Viscoplast Polopor przykleja się do wilgotnej skóry. Bez problemu da się go bezboleśnie usunąć, co ma duże znaczenie przy częstych zmianach opatrunku. Plaster nie ciągnie skóry. Ponadto nie pozostawia nieestetycznych resztek kleju na naskórku i nie powoduje podrażnień. Jest hipoalergiczny i pozwala na wymianę gazową. Dzięki temu nie zakłóca oddychania i prawidłowego funkcjonowania skóry. Plaster Viscoplast Polopor został przebadany dermatologicznie.

Jak stosować Viscoplast Polopor?

Przylepiec może być używany do opatrywania drobnych urazów i ran. Sprawdza się też podczas mocowania rurek, wkłuć, drenów czy opisywania próbek i urządzeń medycznych.

Czy Viscoplast Polopor można ciąć?

Przylepiec włókninowy Viscoplast Polopor można rozerwać bez użycia nożyczek.

Jak często zmieniać Viscoplast Polopor?

Częstotliwość zmiany opatrunku dostosuj do rodzaju rany i własnych potrzeb. Pamiętaj, że przylepiec Viscoplast Polopor jest produktem jednorazowego użytku i nie może być przyklejany na otwarte rany.

Ile czasu można nosić Viscoplast Polopor?

Plaster Viscoplast Polopor utrzymuje się na skórze do 48 godzin.


Dystrybutor

3M POLAND SP. Z O.O.

Producent

3M Poland Manufacturing Sp. z o.o.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.