Viscoplast Steri-Strip, paski do zamykania ran, beżowe, 6 sztuk

Paski do zamykania ran w kolorze beżowym, cieliste, rozmiar: 6 x 75mm.

Dostępny
13,19

O produkcie: Viscoplast Steri-Strip, paski do zamykania ran, beżowe, 6 sztuk

100010276

Opis

Viscoplast Steri Strip™ Paski do zamykania ran, cieliste, 6 x 75 mm, 6 sztuk w opakowaniu.

Właściwości

Viscoplast Steri-Strip to hipoalergiczne paski do nieinwazyjnego zamykania ran i rozcięć. Nadają się do stosowania w miejscach o niskim napięciu skóry (przy użyciu na napiętej skórze mogą powodować uszkodzenia mechaniczne lub zaczerwienienie miejsca aplikacji). Zostały opracowane z myślą o bezurazowym zabezpieczaniu i zamykaniu uszkodzeń skóry różnej długości. Zapewniają osiągnięcie rezultatów kosmetycznych wysokiej jakości (w chirurgii plastycznej).

Paski można stosować również przy drobnych skaleczeniach w domu i w przypadku cięć chirurgicznych. Ponadto da się ich użyć w celu zamknięcia płytkiej rany po wypadku. Sprawdzają się też jako dodatkowe zabezpieczenie szwów po operacji czy zabiegu. Viscoplast Steri-Strip to produkt, który zamyka i zabezpiecza uszkodzoną tkankę. Łączy brzegi rozciętej skóry i przyspiesza gojenie ran. Paski zmniejszają niebezpieczeństwo tworzenia się nieestetycznych blizn i mają potwierdzone efekty kosmetyczne.

Paski do nieinwazyjnego zamykania ran Steri-Strip wykonano z delikatnego, oddychającego materiału z dodatkiem nici jedwabnych. Zamykają ranę, jednocześnie nie blokując przepływu powietrza i prawidłowego funkcjonowania skóry. Są łatwe w użyciu i aplikacji, również w warunkach domowych.

Jak stosować Viscoplast Steri-Strip?

Nałożenie pasków Viscoplast Steri-Strip zacznij od oczyszczenia skóry w promieniu 5 cm od brzegów rany. Po całkowitym osuszeniu możesz przystąpić do aplikacji. W tym celu zegnij listek wzdłuż perforowanej linii i oderwij krawędź. Następnie zbliż starannie do siebie oba brzegi rany i zaczynając od środka, umieść pierwszy pasek prostopadle do rany. Pamiętaj, aby unikać naprężania skóry w trakcie przyklejania. Przyklej kilka pasków w niewielkich odstępach 2-3 mm od siebie. Jeśli chcesz usunąć paski, ostrożnie ściągnij oba końce w kierunku miejsca cięcia. Pamiętaj, że produkt jest jednorazowy. Po użyciu wyrzuć paski Viscoplast Steri-Strip i nie używaj ponownie. Nie stosuj pasków do zamykania ran na tłustą, wilgotną i nadmiernie owłosioną skórą ani pod naprężeniem. Nie aplikuj ich również na zabrudzoną lub zainfekowaną skórę oraz na rany kłute. Jeśli rana jest głęboka i nieprzerwanie krwawi, niezwłocznie zgłoś się do lekarza.

Jak często zmieniać Viscoplast Steri-Strip?

Zmieniaj paski Viscoplast Steri-Strip wedle potrzeb.

Ile czasu można nosić Viscoplast Steri-Strip?

Paski należy usunąć ściągając ostrożnie ich końce w kierunku miejsca cięcia po ok. 5-7 dniach.


Przeznaczenie

Paski do zamykania ran, stosowane zamiast szwów chirurgicznych. Ograniczają ból i znacznie zmniejszają ryzyko powstania widocznej blizny. Zamykają płytkie rany bez konieczności zakładania szwów. Przydatne także po operacji w celu zamknięcia rany lub jako dodatkowe zabezpieczenie przed rozejściem się szwów. Idealne w domu, w miejscu zdarzenia lub w trakcie leczenia rozcięć i skaleczeń.

Dystrybutor

3M DEUTSCHLAND GMBH

Producent

3M

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.