Vizik, krople do oczu, 10 ml

Krople na zmęczone i suche oczy z karbomerem i kwasem hialuronowym.

Dostępny
23,49

Alternatywa od Dr. Maxa

Krople do oczu intensywnie nawilżające, do regularnego stosowania.

O produkcie: Vizik, krople do oczu, 10 ml

100013761

Opis

Vizik krople do oczu 10 ml to wyrób medyczny na zmęczone i suche oczy, który łagodzi podrażnienia.


Właściwości

Sterylne krople do oczu Vizik na zmęczone i suche oczy – nawilżają powierzchnię oka chroniąc ją przed długotrwałym dyskomfortem. Krople przynoszą długotrwałą ulgę i zapewniają komfort widzenia. Jedyne krople do oczu, które mogą być używane nawet 12 miesięcy po otwarciu. Krople Vizik nie zawierają konserwantów, są bardzo dobrze tolerowane nawet przy dłuższym stosowaniu. Krople do oczu Vizik mogą być stosowane także przez osoby noszące soczewki kontaktowe.

Produkt zawiera kwas hialuronowy, który jest naturalną substancją nawilżającą. Składnik występuje w strukturach zdrowego ludzkiego oka i w naturalnym filmie łzowym. Wykazuje zdolność tworzenia równomiernej, stabilnej, nawilżającej warstwy na powierzchni oka. Utworzona warstwa jest trudno zmywalna i długo się utrzymuje. Chroni narząd wzroku przed podrażnieniami i suchością. Nawilżające właściwości kwasu hialuronowego wzmacnia obecny w składzie kropli Vizik karbomer. Substancja osłania nabłonek rogówki i tworzy barierę ochronną, która zapobiega podrażnieniu spojówki. Łagodzi podrażnienia związane z niewystarczającym wydzielaniem łez.

W produkcie wykorzystano specjalny system sterylnych filtrów kroplomierza. Wymaga on, by po każdym zakropleniu oka zaczekać kilka sekund, nie naciskając na butelkę. Umożliwi to powrót powietrza do wnętrza opakowania. Niewykonanie tej czynności utrudni dalsze aplikacje kropli. Konieczne będzie stosowanie coraz większego nacisku na butelkę w celu odmierzenia kolejnych dawek.

Na co są krople Vizik?

Vizik to krople na suche i zmęczone oczy. Tworzą na powierzchni oka przezroczystą warstwę ochronną. Nawilżają oczy, chroniąc je przed dyskomfortem spowodowanym przez czynniki mechaniczne (noszenie twardych lub miękkich soczewek kontaktowych, diagnostyka okulistyczna) albo środowiskowe (np. wiatr, klimatyzacja, powietrze zanieczyszczone dymem papierosowym). Krople pomagają też złagodzić zmęczenie oczu spowodowane przez długotrwałe wytężanie wzroku przy ekranie komputera, w pracy przed mikroskopem albo podczas jazdy samochodem.

Jak długo można stosować krople do oczu Vizik?

Produkt nie zawiera konserwantów, dlatego jest dobrze tolerowany nawet przy dłuższym stosowaniu. Zaleca się aplikować go wtedy, gdy potrzebuje się nawilżenia i ukojenia oczu, maksymalnie 5 razy dziennie. Krople mogą być używane do 12 miesięcy po otwarciu. Jeśli w czasie stosowania produktu nie nastąpiła poprawa albo doszło do pogorszenia objawów, należy zakończyć aplikowanie preparatu i skonsultować się z lekarzem.

Czy krople do oczu Vizik można stosować z soczewkami?

Tak, krople mogą być stosowane przez użytkowników soczewek kontaktowych. Nie trzeba zdejmować soczewek przed zaaplikowaniem preparatu.


Skład

Składniki: hialuronian sodu w postaci soli sodowej 0,015%, karbomer 981, gliceryna, woda wysokooczyszczona.

Jak stosować

W celu otwarcia butelki z kroplami należy zdjąć pierścień zabezpieczający, pociągając za jego wystającą część, do całkowitego usunięcia. Następnie zdjąć korek pociągając do góry.
Odchylić nieco głowę do tyłu, spojrzeć w górę i delikatnie odciągnąć dolną powiekę oka. Trzymając butelkę otworem skierowanym do dołu, zakraplać 1 kroplę do worka spojówkowego 3-5 razy dziennie, poprzez mocne, dłuższe naciśnięcie. Powoli zamknąć oczy, aby umożliwić równomierne rozprowadzenie płynu na powierzchni oka.
Aby zachować sterylność preparatu należy unikać kontaktu końcówki zakraplacza z oczami lub dłońmi. Pozostającą na otworze kroplę należy usunąć przez lekkie stuknięcie w dno jeszcze przechylonej butelki.
Zamknąć butelkę, lekko przyciskając nakrętkę do otworu.

Przeznaczenie

Krople długotrwale nawilżające oczy, chroniące przed długotrwałym dyskomfortem wywołanym przez:

  • czynniki mechaniczne np. powstałe podczas noszenia twardych lub miękkich soczewek kontaktowych lub podczas diagnostyki okulistycznej
  • drażniące czynniki środowiskowe: klimatyzację, wiatr, chłód, suchość lub powietrze zanieczyszczone np. dymem papierosowym
  • zmęczenie oczu spowodowane przez długotrwałe wytężanie wzroku, np. przy ekranie komputera, mikroskopem lub podczas długotrwałej eksploatacji pojazdów silnikowych

Ostrzeżenia

Nie używać wyrobu w przypadku pęknięcia pierścienia zabezpieczającego nakrętkę lub uszkodzenia butelki.
Zużyć w ciągu 12 miesięcy od pierwszego otwarcia.
Nie dotykać do oczu kroplomierzem.
Nie stosować w przypadku alergii na którykolwiek ze składników preparatu.
Nie stosować w przypadku infekcji lub uszkodzenia rogówki.
Po aplikacji może wystąpić chwilowe niewyraźne widzenie.
Jeśli stosujesz inne krople / maści do oczu, odczekaj około 15 minut. Vizik krople na zmęczone i suche oczy należy zawsze stosować jako ostatnie.

Waga

Objętość netto: 10 ml.

Dystrybutor

Natur Produkt Zdrovit Sp. z o.o. 
ul. Nocznickiego 31 
01-918 Warszawa


Producent

Penta Arzneimittel GmbH,
Werkstrasse 3
92551 Stulln, Niemcy

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.