Voltaren

  (10)

Marka Voltaren należy do Novartis International AG. Jej produkty zostały opracowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie wytwarzania leków. Preparaty Voltaren w tabletkach i żelu skutecznie łagodzą ból różnego pochodzenia i o różnym natężeniu, dlatego cieszą się zaufaniem pacjentów.

Sortuj według

Jak działają produkty Voltaren?

Preparaty Voltaren dostępne bez recepty zawierają diklofenak będący niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Wspomniana substancja hamuje działanie prostaglandyn wywołujących ból i stany zapalne. Diklofenak łagodzi dolegliwości bólowe i ma właściwości przeciwzapalne. Produkty Voltaren ze wspomnianym składnikiem mają postać żelu, tabletek i kapsułek miękkich. Sprawdź, czym charakteryzują się leki marki Voltaren, które oferuje producent i wybierz najlepszy preparat dla siebie.

Żele Voltaren – pomocne w łagodzeniu bólu

Voltaren w żelu nakłada się na skórę w obolałym obszarze. Preparat łagodzi ból, zmniejsza obrzęk i wspomaga leczenie uszkodzonej partii ciała. Voltaren żel (znany też jako Voltaren maść) występuje w dwóch wariantach. Jakie właściwości mają wspomniane preparaty?

  • Voltaren Emulgel żel zawiera 1% diklofenaku w postaci żelu. Maść stosuje się 3-4 razy dziennie, by przynieść sobie szybką ulgę w bólu,
  • Voltaren MAX żel zawiera podwójne stężenie diklofenaku. Można stosować go 2 razy na dobę, aby złagodzić dolegliwości bólowe i ograniczyć intensywność stanu zapalnego.

Produkty Voltaren dostępne bez recepty w postaci tabletek to warianty Voltaren Express Forte kapsułki i Acti Forte. Stosuje się je w bólach głowy, zębów, mięśni, pleców przy bólach reumatycznych i bolesnym miesiączkowaniu. Tabletki sprawdzają się również w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy. Co ważne, preparaty Voltaren mają przystępną cenę, co oznacza, że są środkiem przeciwbólowym dostępnym dla każdego.