Xenivit bio witamina c 1000, kapułki z celulozy, 90 kapsułek

Dostępny
21,05

O produkcie

100021841

XeniVIT bio Witamina C 1000 to preparat zawierający w jednej kapsułce 1000 mg witaminy C pochodzącej z różnych źródeł (czysta oraz naturalna witamina C).

Właściwości

Charakteryzuje się wysoką przyswajalnością i absorpcją, zawiera unikatową kombinację składników w postaci Formuły BRCTM, którą tworzą: witamina C (kwas L-askorbinowy), ekstrakt z dzikiej róży (naturalne źródło witaminy C) oraz ekstrakt z gorzkiej pomarańczy zawierający bioflawonoidy cytrusowe. Dodatkowo wzbogacony o BIOPERINE®, która posiada dodatkowe właściwości przeciwutleniające, korzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu oraz pełni rolę aktywatora podczas wchłaniania witaminy C.
Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych, w czasie zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C – szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Rekomendowany sportowcom, osobom pracującym fizycznie, narażonym na stres i palącym papierosy.
Vcaps® to specjalistyczne, opatentowane kapsułki roślinne wyprodukowane z HPMC (celulozy roślinnej) i wody – bez konserwantów i żelatyny. Polecane dla vegan oraz wegetarian.

Tabela


SKŁADNIK

1 kapsułka

% referencyjna wartość spożycia (RWS)

Ekstrakt z owoców dzikiej róży, w tym Witamina C

100 mg
70 mg

–87,5%

Ekstrakt z gorzkiej pomarańczy, w tym: Bioflawonoidy cytrusowe

10 mg
9 mg

––

Witamina C

930 mg

1162,5%

BIOPERINE® ekstrakt z czarnego pieprzu, w tym: piperyna

1 mg
0,95 mg

––

*RWS- Referencyjna wartość spożycia.

Skład

Składniki: witamina C (kwas L-askorbinowy), hydroksypropylometyloceluloza (HPMC) – kapsułka roślinna Vcaps®, ekstrakt z owoców dzikiej róży (Rosa canina) standaryzowany na 70% witaminy C, ekstrakt z gorzkiej pomarańczy (Citrus aurantium) standaryzowany na 90% bioflawonoidów, BIOPERINE® ekstrakt z czarnego pieprzu, standaryzowany na 95% piperyny.

Jak stosować

W porze najbardziej oddalonej od posiłków zawierających owoce, warzywa lub inne źródła naturalnej witaminy C popijając dużą ilością wody.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułkę.

Przeznaczenie

Preparat przeznaczony dla osób dorosłych.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu doby. Nie stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników.Nie należy stosować suplementu diety po upływie daty minimalnej trwałości. Data minimalnej trwałości znajduje się z boku opakowania.Preparat przeznaczony dla osób dorosłych.Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.Zaleca się zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Chronić przed światłem.Przechowywać w sposób niewidoczny i niedostępny dla małych dzieci.Osoby mające predyspozycje do tworzenia kamieni nerkowych lub chorujące na kamienicę nerkową powinny skonsultować się z lekarzem przed spożyciem produktu.Nie należy stosować produkty w przypadku przyjmowania leków obniżających ciśnienie tętnicze oraz w sytuacji pobudzenia lub nerwowości należy zaprzestać używania.Nie stosować w przypadku kamicy nerkowej.

Waga

30 kapsułek

Producent

XENICO PHARMA Sp. z o.o..
ul. Białowieska 91B
54-234 Wrocław

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.