Xenna Balance, 6 saszetek

Marka: XENNA
Dostępny
15,81

O produkcie

100019983

Xenna Balance to wyrób medyczny przeznaczony do leczenia przewlekłych zaparć.

Właściwości

Xenna Balance działa miejscowo w obrębie jelita grubego i nie jest wchłaniana do organizmu. Substancję aktywną preparatu charakteryzuje wyjątkowa zdolność wiązania wody, dzięki czemu korzystnie wpływa ona na konsystencję stolca. Przywrócenie prawidłowego stopnia nawodnienia mas kałowych pobudza naturalne ruchy jelit oraz poprawia ich produktywność. W rezultacie przywrócony zostaje komfort oraz regularność wypróżnień.

Xenna Balance rozpuszczona w wodzie tworzy roztwór izoosmotyczny, co oznacza, że ryzyko odwodnienia jest minimalne. Elektrolity zawarte w preparacie pomagają utrzymać prawidłowy poziom sodu i potasu podczas leczenia zaparcia. Działanie Xenny Balance nie zależy od składu i liczebności flory jelitowej oraz nie wpływa na jej stan. Substancja aktywna Xenny Balance – makrogol nie fermentuje w jelicie i nie powoduje wzdęć.

Skład

1 saszetka 13,81 g proszku zawiera:
makrogol (PE6) 3350 - 13,125 g
chlorek sodu - 0,3507 g
sodu wodorowęglan - 0,1785 g
chlorek potasu - 0,0466 g

Po rozpuszczeniu zawartości saszetki w 125 ml wody stężenie elektrolitów w otrzymanym roztworze jest następujące:
sód - 65 mmol/l
chlorki - 53 mmol/l
wodorowęglany - 17 mmol/l
potas - 5 mmol/l

Pozostałe składniki: aromat pomarańczowy, aromat cytrynowo-limonkowy (zawiera sorbitol), sacharynian sodu, krzemionka koloidalna bezwodna.

Jak stosować

Zawartość saszetki Xenny Balance należy wsypać do szklanki z 125 ml wody (pół szklanki). Całość należy dobrze wymieszać, aby proszek całkowicie się rozpuścił, a następnie wypić.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:
Jeśli lekarz nie zalecił inaczej, przyjmowanie preparatu należy rozpocząć od 1 saszetki dziennie, przyjmowanej rano.
Nie należy przekraczać dawkowania 3 razy dziennie, każdorazowo przyjmując jedną dawkę. W większości przypadków prawidłowa perystaltyka jelit i częstotliwość wypróżnień powracają w ciągu 24–48 godzin.

Przeznaczenie

Xenna Balance jest wskazana do leczenia przewlekłych zaparć u osób powyżej 12. roku życia.

Ostrzeżenia


Możliwe skutki uboczne

Jeśli wystąpią którekolwiek z wymienionych poniżej działań niepożądanych, należy przerwać stosowanie Xenny Balance i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem:
- objawy uczulenia, takie jak wysypka, świąd, duszność lub problemy z oddychaniem,
- objawy wskazujące na zmianę poziomu płynów lub elektrolitów (soli) w organizmie, takie jak obrzęki (głównie w obrębie kostek), uczucie osłabienia, narastające zmęczenie lub pragnienie z towarzyszącym bólem głowy.

Mogą także wystąpić następujące działania niepożądane:
- bóle brzucha
- łagodna biegunka (w przypadku osób rozpoczynających stosowanie Xenny Balance biegunka ustępuje zwykle po zmniejszeniu liczby przyjmowanych saszetek)
- nudności (mdłości)
- wymioty
- obrzęk jamy brzusznej (uczucie wzdęcia) -burczenie w brzuchu
- wzdęcia (wiatry)
- ból w okolicy odbytu.

Waga

Masa netto: 6x 13,81 g

Producent

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.