Zdrovit, Magnum Forte 375 mg, 20 tabletek musujących

Marka: ZDROVIT

Suplement diety z magnezem i wit. B6 w formie tabletek musujących.

Dostępny
13,69

Klienci kupili również

O produkcie: Zdrovit, Magnum Forte 375 mg, 20 tabletek musujących

100006117

Opis

Suplement diety bogaty w magnez.

Właściwości

Formułę suplementu diety Zdrovit Magnum Forte opracowano z myślą o wspomaganiu organizmu osób narażonych na przewlekłe zmęczenie psychiczne i fizyczne. Preparat zaleca się też stosować w sytuacjach nadmiernego stresu, wzmożonej drażliwości i przy nasilonej pracy umysłowej.

Skład preparatu bazuje na magnezie. Recepturę uzupełniono o witaminę B6 (pirydoksynę), która wykazuje wiele prozdrowotnych właściwości, a ponadto przyczynia się do zwiększenia wchłaniania magnezu.

  • Magnez to mikroelement niezbędny dla zachowania poprawnego działania układu mięśniowego i nerwowego. Przyczynia się do redukowania uczucia zmęczenia i znużenia. Bierze też udział w utrzymaniu równowagi elektrolitowej. Wpływa na poprawną syntezę białka i zachowanie właściwych funkcji psychologicznych. Ma również znaczenie dla utrzymania zdrowych zębów i kości. Dodatkowo uczestniczy w procesie podziału komórek.
  • Witamina B6 bierze udział w poprawnej syntezie cysteiny. Przyczynia się też do zachowania odpowiedniego metabolizmu energetycznego. Podobnie jak magnez wpływa na prawidłowe działanie układu nerwowego, zachowanie właściwych funkcji psychologicznych oraz redukowanie uczucia zmęczenia i znużenia. Dodatkowo wspiera poprawne działanie układu odpornościowego i odpowiednią produkcję czerwonych krwinek. Co więcej, witamina B6 przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu homocysteiny, białka i glikogenu, a także wspomaga regulację aktywności hormonalnej.

Magnez zawarty w preparacie pomaga zmniejszać ryzyko wystąpienia objawów niedoboru tego bardzo ważnego pierwiastka (skurczy mięśni, drżenia powieki lub górnej wargi, zaburzenia ciśnienia, mrowienia palców). Suplementacja witaminy B6 pozwala na znaczne zredukowanie ryzyka wystąpienia zaburzeń poznawczych, złego samopoczucia, zmęczenia i stanów depresyjnych związanych ze zbyt małą ilością pirodyksyny w organizmie.

Jak działa Zdrovit Magnum Forte?

Węglan magnezu i chlorowodorek pirydoksyny zawarte w preparacie Zdrovit Magnum Forte pomagają uzupełnić dietę w magnez i witaminę B6.

Jak stosować Zdrovit Magnum Forte?

Spożywaj 1 tabletkę suplementu diety na dobę. Porcję produktu rozpuść w 200 ml wody i wypij. Nie przekraczaj zalecanej dziennej ilości preparatu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Zdrovit Magnum Forte?

Zrezygnuj ze stosowania preparatu Zdrovit Magnum Forte, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na jakikolwiek jego składnik.

Czy Zdrovit Magnum Forte jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Nie ma danych na temat bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety w ciąży.


Skład

Regulator kwasowości: kwas cytrynowy; węglan magnezu; regulator kwasowości: wodorowęglan sodu; substancja słodząca: cyklaminian sodu; aromaty; substancje słodzące: sacharynian sodu, sukraloza; witamina B6; barwnik: ryboflawiny 5'-fosforan sodowy; substancja słodząca: neohesperydyna. 1 tabletka zawiera 1,4 mg witaminy B6 oraz 375 mg magnezu.

Jak stosować

Przyjmować doustnie.

Dzienne spożycie

1 tabletka dziennie.

Przeznaczenie

Przeznaczony do stosowania:
w stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego i psychicznego,
w sytuacjach stresowych,
w stanach wzmożonej drażliwości,
podczas nasilonej pracy umysłowej i fizycznej.

Ostrzeżenia

Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Chronić od wilgoci i światła.
Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Producent

Natur Produkt Pharma Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.