Tabletki na płodność dla mężczyzn - Preparaty na poprawę nasienia (26)

Jeśli staracie się o dziecko, a przez rok regularnego współżycia bez środków antykoncepcyjnych kobiecie nie udało się zajść w ciążę, można już mówić o niepłodności. Często problem tkwi w jakości spermy i zbyt małej ruchliwości plemników. Warto wtedy sięgnąć po tabletki na poprawę nasienia.

Sortuj według
Wspomaganie płodności

Wspomaganie płodności

Praca nad zwiększeniem jakości spermy u mężczyzny to coś więcej niż tylko sięganie po witaminy na płodność dla mężczyzn albo preparaty na poprawę ruchliwości plemników. Choć niewątpliwie takie produkty bardzo pomagają, nie zadziałają od razu po ich zażyciu. Ponieważ jeden plemnik powstaje aż przez 74 dni, efekty przyniesie trwała zmiana stylu życia:

  • zdrowa dieta,
  • unikanie picia z plastikowych butelek (bisfenol ma duży wpływ na ruchliwość plemników),
  • podjęcie umiarkowanej aktywności fizycznej, 
  • zrezygnowanie z używek (alkoholu, papierosów).

Po konsultacji z lekarzem mężczyzna może rozważyć zastosowanie specjalnych suplementów diety. Na rynku znajdziesz tabletki na płodność dla mężczyzn o bardzo zróżnicowanym składzie. Wskazane są preparaty zawierające koenzym Q10, który nie tylko zwiększa ruchliwość plemników, ale również ich liczbę. Jednak przede wszystkim mężczyzna powinien zadbać o jak najniższą temperaturę jąder. Choć może Ci się to wydać dziwne, plastry chłodzące z apteki to dobre preparaty na poprawę ruchliwości plemników

Tabletki na poprawę nasienia powinny zawierać L-argininę, L-karnitynę, cynk i selen. Z kolei ziołowe tabletki na płodność dla mężczyzn często mają w swoim składzie ekstrakty z nasion kozieradki, korzenia żeń-szenia albo olej lniany.

Witaminy na płodność dla mężczyzn można dostarczać wraz z jedzeniem albo suplementami diety. Wpływają one na poziom męskich hormonów androgenowych, głównie testosteronu oraz na prawidłową budowę DNA znajdującego się w główce plemnika. Takie tabletki na poprawę nasienia powinny zawierać witaminę C, D i E oraz kompleks witamin z grupy B.