Ajona Stomaticum, Medyczny koncentrat do zębów, dziąseł i języka, 25 ml

Koncentrat do higieny zębów, dziąseł i języka, świeżość w ustach.

Dostępny
7,96

O produkcie: Ajona Stomaticum, Medyczny koncentrat do zębów, dziąseł i języka, 25 ml

100000127

Opis

Ajona jest koncentratem pasty do zębów do codziennej higieny jamy ustnej.


Właściwości

Ajona Stomaticum to medyczny koncentrat pasty do zębów przeznaczony do czyszczenia zarówno uzębienia, jak i języka oraz dziąseł. Powstał również z myślą osobach z nadwrażliwymi zębami i z odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Higiena jamy ustnej z tą pastą pomaga utrzymać szkliwo i dziąsła w dobrym stanie. Delikatnie oczyszcza ona zęby, język, wspomaga łagodzenie stanów zapalnych toczących się w jamie ustnej i usuwanie bakterii odpowiedzialnych za rozwój próchnicy. Używając jej niej można codziennie dbać o zęby w 4 prostych krokach.

  • Pasta Ajona Stomaticum podczas czyszczenia delikatnie usuwa płytkę nazębną i resztki jedzenia. Jej współczynnik RDA wynosi zaledwie 30 – oznacza to, że nie rysuje, nie ściera oraz nie uszkadza szkliwa zębów.
  • Znajdujące się w tym produkcie składniki aktywne wspomagają neutralizację wartości pH, unieszkodliwienia kwasów, które mógłby zagrozić zdrowiu zębów.
  • Ajona Stomaticum zawiera mocznik i siarczan amonu – składniki, które pozbyć się bakterii z jamy ustnej. W ten sposób wspomagająne ograniczenia ryzyka pojawienia się i rozwoju próchnicy.
  • Znajdujące się w paście wapń i fosforany wspomagają remineralizację szkliwa. Dzięki temu wspierają proces jego utwardzania, a także zachowanie zdrowia zębów.

Ajona Stomaticum jest bogata w składniki aktywne – eugenol, bisabolol, olejek eukaliptusowy, olejek tymiankowy i inne olejki eteryczne. Pomagają one przywrócić świeży oddech, zmniejszają uczucie suchości w jamie ustnej. Pasta ta może być stosowana zarówno ze szczoteczkami tradycyjnymi, jak i mechanicznymi oraz do masażu języka. Ze względu na niewielkie rozmiary tubki z pastą jest ona idealna na podróż – może znaleźć się w bagażu podręcznym.

Jak działa Ajona Stomaticum?

Składniki aktywne pasty agodnie oczyszczają zęby, nie uszkadzając szkliwa. Eugenol, bisabolol, olejek eukaliptusowy, olejek tymiankowy i inne olejki eteryczne tworzące jej formułę wspomagają remineralizację uzębienia, neutralizację kwasów obecnych w jamie ustnej. Odpowiadają również za również redukcję znajdujących się tam szkodliwych bakterii.

Jak często stosować Ajona Stomaticum?

Pastę tę należy stosować do czyszczenia zębów przynajmniej 2 razy dziennie. Można stosować ją nawet częściej, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba – nawet po każdym posiłku.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Ajona Stomaticum?

Pasty tej nie mogą używać dzieci, które nie ukończyły 3. roku życia. Z jej stosowania powinny zrezygnować także osoby, które są wrażliwe na jakiekolwiek jej składnik.


Skład INCI

Aqua, Calcium Carbonate, Glycerin, Sodium Bicarbonate, Sodium Laurylsulfate, Urea, Diammonium Phosphate, Menthol, Eucalyptol, Anethol, Bisabolol, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Mentha viridis, Linalool, Thymol, Tricalcium Citrate, Saccharin, Algin.


Jak stosować

Jak w przypadku pasty do zębów.

Przeznaczenie

Do codziennej higieny jamy ustnej.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Przez użyciem zapoznać się z treścią ulotki lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Pojemność

25ml

Dystrybutor

TOMY SHOW
Czajkowskiego 15
43-300 Bielsko-Biała

Producent

Dr. Liebe Nachf

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.