Alka-Seltzer 324 mg, 10 tabletek musujących

Dostępny
18,59
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100000166

Preparat stosowany w dolegliwościach bólowych o lekkim i średnim nasileniu.

Działanie

Kwas acetylosalicylowy, substancja czynna zawarta w preparacie Alka-Seltzer, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Cytrynian sodu, powstający po rozpuszczeniu tabletki w wodzie, ma właściwości buforujące, dzięki czemu zobojętnia nadmiar kwasu solnego w żołądku.

Wskazania

Preparat stosowany w dolegliwościach bólowych o lekkim i średnim nasileniu np. ból głowy, bóle mięśniowe (m.in. z uczuciem ogólnego rozbicia), bóle zębów. Ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.

Przeciwwskazania

Nie stosować:
w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek składnik leku,
u pacjentów ze skazą krwotoczną,
w chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy,
u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek,
u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby
u pacjentów z ciężką niewydolnością serca
w ostatnim trymestrze ciąży,
jeśli w przeszłości występowały napady astmy oskrzelowej, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych
jednocześnie z metotreksatem w dawkach 15mg na tydzień lub większych
w chorobach wirusowych (szczególnie grypa i ospa wietrzna) u dzieci do 12 lat.

Ciąża

Kwas acetylosalicylowy może być stosowany w 1 i 2 trymestrze ciąży tylko po rozważeniu stosunku ryzyka do korzyści, wyłącznie na zlecenie lekarza.
Preparatu nie należy stosować w ostatnim trymestrze ciąży, gdyż może powodować wady płodu i komplikacje w czasie porodu.
Kwas acetylosalicylowy przenika w niewielkich ilościach do mleka matki, dlatego - jeżeli to możliwe - należy unikać stosowania preparatu w czasie karmienia piersią.

Dawkowanie

Dorośli - rozpuścić 1 do 3 tabletek w wodzie i wypić płyn musujący.  W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy stosować w ciągu doby więcej niż 4000 mg kwasu acetylosalicylowego (tj. 12 tabletek musujących).
Dzieci powyżej 12 lat - przy grypie i przeziębieniu przed podaniem leku należy skonsultować się z lekarzem
Należy przyjąć 1 tabletka musująca jednorazowo(324 mg kwasu acetylosalicylowego ). W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana do 3 razy na dobę co 4-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 tabletki musujące.
Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.

Skutki uboczne

Rzadko występują dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, takie jak: nudności, biegunka, wymioty oraz niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego, które w wyjątkowych przypadkach mogą prowadzić do niedokrwistości. Czasami może dochodzić do rozwoju wrzodów trawiennych z krwawieniem i perforacją. Jeżeli wystąpią czarne, smoliste stolce, należy odstawić lek i zgłosić się do lekarza.
Rzadko dochodzi do reakcji nadwrażliwości (w postaci np. napadów duszności lub reakcji skórnych).
Opisano pojedyncze przypadki zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności aminotransferaz) i nerek, obniżenia stężenia glukozy we krwi oraz reakcji skórnych o szczególnie ciężkim przebiegu.
Zawroty głowy oraz szumy uszne, zwłaszcza u dzieci i osób starszych, mogą być objawami przedawkowania

Skład

Każda tabletka zawiera substancję czynną 324 mg kwasu acetylosalicylowego oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy bezwodny, sodu wodorowęglan, powidon 25, mieszanina dimetikonu i wapnia krzemianu (70% : 30%), mieszanina sodu dokusanu i sodu benzoesanu (85% : 15%), sodu saccharynian, aromat limetowy, aromat cytrynowy.

Producent

Bayer Sp. z o.o.

Dystrybutor

Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.