APAP Noc - lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy ułatwiający zasypianie, 24 tabletki powlekane

Marka: APAP
Dostępny
13,58

O produkcie

100000278

APAP Noc to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który łączy działanie paracetamolu z uspokajającym i nasennym działaniem difenhydraminy.

Działanie

Preparat wykazuje działanie, które łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu.

Wskazania

Preparat jest wskazany przy krótkotrwałym leczeniu bólu w tym: bólu głowy, bóle kostno-stawowe, bóle mięśni, bóle zębów, bóle menstruacyjne, nerwobóle, bóle związane z przeziębieniem i grypą, powodującego trudności w zasypianiu.

Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leku jeśli:
Wcześniej obserwowano objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku.
Występują następujące schorzenia: ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, jaskra, rozrost gruczołu krokowego, porfiria, astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia.
Podczas leczenia inhibitorami MAO (leki stosowane w depresji) i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.

Stosowanie leku u dzieci

Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Przyjmowanie innych leków

Preparatu nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i difenhydraminę. W przypadku równoczesnego stosowania leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (takich jak leki nasenne, uspokajające i opioidowe leki przeciwbólowe), leków neuroleptycznych (stosowanych w stanach nadmiernego pobudzenia), leków przeciwdepresyjnych (fluoksetyna, paroksetyna, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne), leków przeciwdrgawkowych (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital) oraz ryfampicyny (antybiotyk stosowany m.in. w leczeniu gruźlicy) przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.

Ciąża

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletki na 30 min. przed snem.

Skutki uboczne

zaburzenia serca: zaburzenia częstości skurczów serca;
zaburzenia krwi i układu chłonnego: opisywano pojedyncze przypadki trombocytopenii (obniżenia liczby płytek krwi) i agranulocytozy (bardzo znacznego obniżenia lub braku krwinek białych);
zaburzenia układu nerwowego: senność, zawroty głowy;
zaburzenia oka: niewyraźne widzenie;
zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, zaburzenia żołądkowo-jelitowe;
zaburzenia nerek i dróg moczowych: martwica brodawek nerkowych podczas długotrwałego stosowania; zatrzymanie moczu;
zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: suchość błon śluzowych jamy ustnej, gardła i nosa;
zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości, tj. pokrzywka, rumień, wysypka, plamica barwnikowa i wstrząs anafilaktyczny (zaburzenia świadomości, niska produkcja moczu, hiperwentylacja, znaczne osłabienie);
zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: ostre uszkodzenie wątroby występujące najczęściej w wyniku przedawkowania.

Skład

Paracetamol w dawce 500 mg oraz chlorowodorek difenhydraminy w dawce 25 mg.
substancje pomocnicze: skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, stearynian magnezu, skrobia kukurydziana, lak glinowy błękitu brylantowego; w skład otoczki tabletki wchodzą: Opadry blue YS-1-10524, Opadry Clear YS-1-7006.

Producent

US Pharmacia Sp. z o.o.

Dystrybutor

US Pharmacia Sp. z o.o., ul. Ziębicka 40, 50-507 Wrocław

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.