Biofer Folic, suplement diety, 60 tabletek

Dostępny
26,29

O produkcie

100010156

Biofer Folic to połączenie dwóch form żelaza o wysokiej przyswajalności: hemowego i niehemowego (diglicynian żelaza) z witaminą C i kwasem foliowym.

Właściwości

Żelazo wspomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny przez co pełni ważną rolę w transporcie tlenu w organizmie.

Kwas foliowy pomaga w prawidłowej produkcji krwi.

Żelazo, kwas foliowy i witamina C wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego i przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Tabela

Składniki 1 tabletka *% RWS 2 tabletki *% RWS
Witamina C 40 mg 50% 80 mg 100%
Kwas foliowy 200 µg 100% 400 µg 200%
Żelazo 13,5 mg 96% 27 mg 193%

*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.

Skład

Sproszkowana hemoglobina (pochodzenia wołowego), skrobia kukurydziana, kwas L-askorbinowy, diglicynian żelaza (II), substancja utrzymująca wilgoć (glicerol), substancja wypełniająca (fosforany wapnia), substancje glazurujące (hydroksypropylometylocelulo-za, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, guma akacjowa, talk, wosk carnauba), barwniki (dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza), polifruktoza, kwas pteroilomonoglutaminowy.

Jak stosować

Kobiety w ciaży: 1 tabletka 2 razy dziennie między posiłkami.

Dorośli: 1 tabletka.

Przeznaczenie

Produkt przeznaczony jest dla kobiet planujących ciążę, kobiet w I trymestrze ciąży i osób o zwiększonym zapotrzebowaniu na żelazo.

Ostrzeżenia

Nie podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.Nie należy stosować w przypadku nadrważliwości na którykolwiek składnik preparatu.W trakcie przyjmowania produktu Biofer Folic nie stosować innych preparatów zawierających żelazo. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia. Przechowywać w miejscu suchym. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Producent

Orkla

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.