Domowa maseczka na stopy z białej i różowej glinki. Sprawdź przepis

31. 1. 2020 · 4 minuty czytania

Jeśli chcesz zadbać o skórę stóp, dowiedz się, jak samodzielnie wykonać maseczkę. Sprawdź, jak przygotować kosmetyk za pomocą białej i różowej glinki oraz miętowego olejku eterycznego.

Aleksandra Anna Wolska
Aleksandra Anna Wolska
Domowa maseczka na stopy z białej i różowej glinki. Sprawdź przepis

Domowe maseczki na stopy pomogą Ci utrzymać tę podatną na przesuszenia i stwardnienia strefę w dobrej kondycji. Ten przepis na maseczkę do stóp na bazie białej i różowej glinki jest niezwykle prosty i… oryginalny. Maseczka pomaga oczyścić stopy, a przede wszystkim doskonale je nawilży. Zobacz, jak i dlaczego warto zrobić maseczkę do stóp z glinek.

Jeżeli lubisz eksperymentować z domowymi kosmetykami, ten przepis przypadnie Ci do gustu. A kiedy zastosować maskę z białej i różowej glinki? Maska ma właściwości oczyszczające (pomaga usunąć toksyny), a dzięki zawartości oleju i gliceryny doskonale nawilża. Nałóż ją na stopy, kiedy czujesz, że skóra jest w tym miejscu napięta, sucha i ostra.

Maska nałożona na stopy pomoże Ci się zrelaksować i poczuć jak w prawdziwym spa. Możesz stosować ją nawet 2 razy w tygodniu.

Glinki mają genialne właściwości odżywcze i w niektórych kierunkach kosmetyki naturalnej uważa się, że mają właściwości detoksykujące. Niektórzy twierdzą, że oczyszczanie stóp glinką pomaga pozbyć się z organizmu szkodliwych dla Twojego ciała substancji.

O ile sceptycznie podchodzę do takich zapewnień, jedno nie ulega wątpliwości − stopy po zastosowaniu maseczki są miękkie i aksamitne w dotyku. Maska nie rozpuści jednak nadmiernie zrogowaciałego naskórka. Jeżeli masz więc problem ze zgrubieniami na stopach, polecam Ci po maseczce nałożyć grubą warstwę kremu z mocznikiem. Moje zestawienie kremów do stóp znajdziesz tu: Top krem do stóp z mocznikiem. Wybieramy najlepsze nawilżenie stóp.

Domowa maseczka na stopy z białej i różowej glinki − co dobrego w składzie?

Co dobrego znajduje się w składzie maski do stóp z glinkami? Już mówię!

Glinka różowa

Choć wsławiła się swoim wygładzającym działaniem na skórę twarzy (po masce z australijskiej różowej glinki możesz nie nakładać podkładu − Twoja skóra stanie się promienna i wygładzona), nie oznacza, że nie możesz zastosować jej w masce na stopy. Różowa glinka ma właściwości dezynfekujące i oczyszczające. Dodatkowo łagodzi podrażnienia i uszczelnia naczynia krwionośne.

Więcej o glinkach pisałam w artykule: Glinka kosmetyczna i nie potrzebujesz podkładu! Poznaj jej właściwości!

Glinka biała

To najpopularniejszy rodzaj glinki. Nadaje się zarówno do skóry wrażliwej, jak i mieszanej. Glinka to przede wszystkim źródło wielu minerałów, takich jak: żelazo, krzem, potas, magnez, tytan, wapń, glin i sód. Ma kompatybilne ze skórą pH 5. Glinka biała nie wysusza nadmiernie skóry, doskonale oczyszcza i ma właściwości łagodzące podrażnienia.

Olej z awokado

To bogactwo witaminy E i niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Delikatnie nawilży skórę stóp i pozostawi je idealnie gładkimi. Co więcej, olej z awokado może pomóc w leczeniu ran i pęknięć na stopach.

Jeżeli nie masz oleju z awokado, możesz zastąpić go olejkiem ze słodkich migdałów np. marki Profarm. Olej ze słodkich migdałów to także bogate źródło regenerującej witaminy E.

Sprawdź też właściwości oleju z awokado.

Gliceryna

Gliceryna to najpopularniejszy środek nawilżający stosowany w kosmetykach. Zapewnia skórze miękkość i pomaga zmiękczyć twardą skórę stóp.

Olejek z mięty

Bardzo często dodawany jest do kosmetyków do stóp. Dlaczego? Bo ma naturalne właściwości antyseptyczne − zabija bakterie i grzyby (a to one najczęściej atakują stopy). Podkręca więc właściwości oczyszczające maski i do tego dodaje jej świeżego zapachu.

Sprawdź też właściwości olejku miętowego.

Maseczka do stóp diy − przepis

Do wykonania maseczki z białej i różowej glinki potrzebować będziesz:

  • 5 łyżek białej glinki w proszku
  • 5 łyżek różowej glinki w proszku
  • 5 kropli oleju eterycznego z mięty (np. Olejek eteryczny z mięty pieprzowej Kej)
  • 5 łyżek oleju z awokado (np. naturalny olej Etja)
  • 50 g ciekłej gliceryny

Jak wykonać maskę z glinki na stopy? Oto instrukcja:

1. Zmieszaj ze sobą białą i różową glinkę

2.W osobnym naczyniu wymieszaj ze sobą płynne składniki

3.Powoli wlewaj płynne składniki do glinki cały czas mieszając glinkę trzepaczką do jajek

4.Jeżeli konsystencja maski będzie zbyt gęsta, dodaj nieco oleju z awokado.

Maskę nałóż na stopy i zmyj ciepłą wodą po 20 minutach.

    Więcej artykułów na ten temat

    • Domowy peeling kawowy na cellulit

      Domowy peeling kawowy na cellulit

      · 4 minuty czytania
      Peeling poprawia mikrokrążenie, zwiększa wchłanianie kosmetyków oraz odpręża i działa antyseptycznie. Jak wykonać go samodzielnie z użyciem kawy i olejku pomarańczowego? Poznaj sprawdzony przepis!
    • Świeca zapachowa przeznaczona do masażu cieszy się ogromną popularnością. Po zetknięciu z ciałem zaczyna się rozpuszczać, pozostawiając przyjemny zapach. Sprawdź, jak ja wykonać!
    • Szukasz dobrego kosmetyku do golenia? Możesz stworzyć go sama. Sięgnij po masło shea olej kokosowy i olej ze słodkich migdałów. Sprawdź szczegóły naszego przepisu!
    O autorze
    Aleksandra Anna Wolska
    Aleksandra Anna Wolska
    Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny, promienny uśmiech i błysk szczęścia w oczach! Jako wyznawczyni zasady, że nic co ludzkie nie jest nam obce, rozszyfrowuję przed Wami najprzyjemniejsze zagadki ludzkiego ciała i umysłu, które mogą Was napotkać w sypialni... i nie tylko.
    Przeczytaj więcej od tego autora
    O autorze
    Aleksandra Anna Wolska
    Aleksandra Anna Wolska
    Choć z wykształcenia jestem prawnikiem i dziennikarzem politycznym, moją prawdziwą pasją jest moda, styl i naturalne sposoby dbania o urodę. Kocham kosmetyki, jednak uważam, że najpiękniejszym makijażem kobiety jest naturalny,...
    Przeczytaj więcej od tego autora