Recenzja Iwostin Solecrin do skóry wrażliwej, normalnej i mieszanej − ochrona dla całej rodziny!

17. 8. 2020 · 4 minuty czytania

Jak działa Iwostin Solecrin do skóry wrażliwej? Przeczytaj naszą recenzję i dowiedz się, czy kosmetyk jest skuteczny i czy zapewnia efekty zgodne z oczekiwaniami producenta? Sprawdź!

Agnieszka Kawa
Agnieszka Kawa
Recenzja Iwostin Solecrin do skóry wrażliwej, normalnej i mieszanej − ochrona dla całej rodziny!

Słońce dostarcza niezwykle ważnej witaminy D, sprawia, że masz więcej energii i chęci do życia. Z drugiej strony, to samo słońce odpowiada za starzenie się skóry i za raka. Czy można zatem cieszyć się słońcem i jednocześnie się chronić? Sprawdź, jak sprawdził się krem ochronny Iwostin Solecrin do skóry wrażliwej, normalnej i mieszanej u mojej rodziny.

Ochrona przeciwsłoneczna − dlaczego jest tak ważna?

Krem ochronny Iwostin Solecrin do skóry wrażliwej, normalnej i mieszanej zapewnia wysoką ochronę przeciwsłoneczną, zarówno przed promieniowaniem UVB, jak i UVA. Dlaczego to takie ważne?

Promieniowanie UVB odpowiada za poparzenia słoneczne. Filtr SPF odnosi się właśnie do ochrony przed promieniowaniem UVB. Oczywiście ważne jest, żeby to było wysoka ochrona (powyżej 30 SPF). Jednak to nie wszystko!

Co najmniej równie ważna, jak nie ważniejsza, jest ochrona przed promieniowaniem UVA. Dlaczego? Promienie UVA, pomimo że nie odczuwasz ich przedawkowania tak boleśnie, jak przy promieniowaniu UVB, mogą być bardziej szkodliwe. Po pierwsze dlatego, że dostają się one głęboko do skóry i powodują tworzenie się wolnych rodników. To w konsekwencji prowadzi do fotostarzenia się skóry − Twoja skóra starzeje się dużo szybciej, ma większą skłonność do zmarszczek i przebarwień.

Sprawdź też kosmetyki przeciwsłoneczne.

Iwostin Solecrin Capillin, krem ochronny SPF 50+, 50 ml

Ochrona przeciwsłoneczna dla całej rodziny − o czym warto pamiętać?

Choć krem zapewnia ochronę przeciwsłoneczną, pamiętaj, że nigdy nie będzie ona 100-procentowa.

Dlatego, kiedy przebywasz na słońcu (zwłaszcza dotyczy to dzieci), pamiętaj o kilku zasadach:

1.Nie wychodź na słońce w upalne dni pomiędzy 12:00 a 16:00 lub staraj chronić się jak najczęściej w cieniu.

2.Pamiętajcie o odpowiednim nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych.

3.Krem z filtrem należy wsmarować we skórę około 15 minut przed wyjściem na słońce. Raz na 3-4 godziny aplikację należy powtórzyć, szczególnie wtedy jeżeli mogło dojść do starcia kosmetyku, np. za pomocą ręcznika.

4.Jeżeli kąpiecie się w wodzie, zwróćcie uwagę na to czy krem ochronny jest wodoodporny.

Więcej na temat tego, jak chronić dzieci przed słońcem, pisałam w artykule: Ochrona niemowląt przed słońcem – poradnik rodzica

Co wchodzi w skład kremu ochronnego Iwostin Solecrin do skóry wrażliwej, normalnej i mieszanej?

 • Dwutlenek tytanu (Titanium Dioxide) – filtr mineralny, który nie powoduje podrażnienia skóry ani reakcji alergicznych
 • Tinosorb M i Tinosorb S − filtry chemiczne, które chronią w szerokim zakresie przed UVA.
 • Antileukine 6®– immunologiczny filtr nowej generacji, który zapewnia dodatkową ochronę anty-UV, a także wzmacnia równowagę hydrolipidową skóry.
 • Witamina E− chroni przed działaniem wolnych rodników odpowiedzialnych za fotostarzenie się skóry.

Co obiecuje producent?

 • Krem łagodzi objawy skóry nadreaktywnej oraz zabezpiecza przed powstawaniem przebarwień i zmian pigmentacyjnych.
 • Poprawia wygląd skóry odpowiednio ją nawilżając i wygładzając.
 • Bardzo dobrze rozprowadza się na skórze i szybko wchłania. Nie bieli skóry i jest odporny na działanie potu. Odpowiedni pod makijaż

A ja mówię: sprawdzam!

Jak oceniam krem ochronny Iwostin Solecrin do skóry wrażliwej, normalnej i mieszanej?

Krem stosowała cała moja rodzina: partner i dzieci (półroczny syn i 2,5 letnia córka) podczas wspólnych wakacji. Ja również używałam go przez nasz urlop (o ile można mieć urlop od „urlopu” macierzyńskiego) na twarz.

Krem chronił przed poparzeniami słonecznymi całą rodzinę. Mój partner zawsze opala się na czerwono, a dzięki używaniu tego kremu udało się uzyskać bardzo delikatną, brązową opaleniznę.

Dla mnie krem świetnie się sprawdził jako skuteczna ochrona przeciwsłoneczna i jednoczesna baza pod makijaż. Krem bardzo dobrze się rozprowadza. Pomimo sporej ilości, jaką należy użyć, dość szybko się wchłania. Trzeba jednak chwilkę odczekać, żeby białe smugi się całkowicie wchłonęły. Pewnym minusem było to, że po użyciu strefa „T” na moje twarzy (czoło, nos i broda) nieco się świeciły. Wystarczyło jednak odrobina pudru i po problemie.

Szkoda było jedynie, że kosmetyk szybko się skończył. Wynikało to jednak z tego, że służył on jako ochrona przeciwsłoneczna dla całe ciała, a nie tylko twarzy. 

Podsumowując:

 • Skuteczna ochrona
 • Lekka konsystencja, szybko się rozsmarowuje i wchłania. Można szybko rozsmarować niemogące ustać w miejscu dziecko
 • Nie spowodował żadnych podrażnień skóry, nawet u mojego półrocznego syna
 • Brak zapachu
 • Wodoodporny
 • Idealnie nadaje się pod makijaż!
 • Powoduje delikatne błyszczenie się cery w strefie „T” (dla posiadaczy cery mieszanej)

Ogólna ocena: -5

  Więcej artykułów na ten temat

  O autorze
  Agnieszka Kawa
  Agnieszka Kawa
  Świeżo upieczona mama. Przed urodzeniem córki chciałam się dowiedzieć wszystkiego o pielęgnacji i wychowaniu dziecka. Chłonęłam wiedzę z książek, poradników i blogów. Kilka miesięcy macierzyństwa zweryfikowało wiele wyczytanych porad, a brak czasu zmusił mnie nieraz do improwizacji. Mimo że bycie mamą to praca na pełen etat, wciąż jeszcze znajduję chwilę na dokształcanie się. Rezultatami moich wielogodzinnych dociekań dzielę się z Tobą właśnie tutaj. Zaoszczędzony czas będziesz mogła poświęcić na zabawę ze swoimi pociechami.
  Przeczytaj więcej od tego autora
  O autorze
  Agnieszka Kawa
  Agnieszka Kawa
  Świeżo upieczona mama. Przed urodzeniem córki chciałam się dowiedzieć wszystkiego o pielęgnacji i wychowaniu dziecka. Chłonęłam wiedzę z książek, poradników i blogów. Kilka miesięcy macierzyństwa zweryfikowało wiele wyczytanych porad,...
  Przeczytaj więcej od tego autora