Sposoby na oklapnięte włosy: minimum pracy dla maksi efektu!

18. 7. 2018 · 4 minuty czytania

Tapirowanie, używanie lokówki i suszarki, a może odpowiednie kosmetyki? Istnieje wiele sposobów na ułożenie włosów. Dowiedz się, co zrobić, by Twoja fryzura efektownie się prezentowała.

Natalia Klonowska
Natalia Klonowska
Sposoby na oklapnięte włosy: minimum pracy dla maksi efektu!

Co zrobić, żeby włosy nie były oklapnięte u nasady? Twoje włosy rosną pod określonym kątem i nie masz na to większego wpływu. Podniesienie włosów u nasady może sprawić Ci sporo trudności, zwłaszcza kiedy są ciężkie lub mają tendencję do przetłuszczania się. Utrzymanie efektu zwiększonej objętości jest najłatwiejsze w przypadku włosów cienkich. Ale nic straconego! Dobrze dobrane kosmetyki i odpowiednie praktyki pielęgnacyjne pomogą Ci osiągnąć zamierzony efekt przy każdym rodzaju włosów.

Włosy nie tylko rosną pod określonym kątem, ale w dodatku układają się przy tym na płasko. Z czasem ich ciężar ściąga je w dół. Jeżeli Twoje włosy mają dodatkowo tendencję do przetłuszczania się, fryzura psuje się jeszcze szybciej.

Przyczyną oklapniętych włosów u nasady mogą być także resztki odżywki czy oleju − mogą one obciążać łodygę czy nasadę włosa, przez co włosy stają się cięższe i nieco bardziej „przyklejone” do głowy.

Sprawdź też kosmetyki do włosów.

Oklapnięte włosy u nasady

 

Ręczne sposoby na oklapnięte włosy

1. Suszarka

Co zrobić, aby włosy nie były oklapnięte? Bardzo duże znaczenie ma sposób, w jaki suszysz włosy. Najlepiej suszyć pojedyncze pasma. Układaj je w przeciwną stronę do kierunku ich wzrostu: podnieś większy kosmyk włosów, umieść grzebień u nasady i przełoż pasmo w przeciwną stronę. Następnie wysusz dyfuzorem. Trzymaj suszarkę w miejscu, żeby na głowie nie powstał efekt ptasiego gniazda.

Suszarka na oklapnięte włosy

2. Wałki, lakier i suszarka

Inną sprawdzoną metodą na oklapnięte włosy jest użycie wałków do włosów. Załóż je na suche włosy, spryskaj lakierem przy głowie i ogrzej suszarką. Im dłużej trzymasz wałki na włosach, tym lepszy efekt. Staraj się też sięgać po lakiery wysokiej jakości. Najlepiej zapytaj o radę fryzjera i wybierz profesjonalny produkt do pielęgnacji włosów.

Sprawdź też popularne fryzury na lato.

Sposoby na oklapnięte włosy

3. Tapirowanie

Przy tapirowaniu najlepiej skupić się na włosach u nasady, czyli tam, gdzie rezultat będzie najbardziej widoczny. Będzie Ci potrzebny gęsty grzebień, z drobnymi ząbkami i puder do włosów − zostawia bardziej naturalny efekt przy tapirowaniu.

Teraz wybierz pasmo z przodu głowy (będziesz się przesuwać od czoła w tył głowy) i dokładnie oddziel je od pozostałych włosów. Posyp je lekko pudrem u nasady. Kosmyk ustaw prostopadle do głowy i zacznij tapirować, poruszając grzebieniem od góry w stronę głowy. Z następnymi partiami włosów rób dokładnie to samo. Na koniec przeczesz delikatnie włosy z wierzchu, najlepiej „grzebieniem z widelcem”.

    Przyklapnięte włosy i kosmetyki na objętość

    Dobre kosmetyki na zwiększenie objętości włosów pomogą Twoim łodygom oderwać się od nasady i zmyją pozostałości dociążających je odżywek i olejków. Ciekawą propozycją są szampony i odżywki z zawartością kitu pszczelego – badania pokazały, że tam, gdzie zastosujesz kit pszczeli, namnażają się keratynocy, czyli komórki, które tworzą keratynę. A przecież keratyna to podstawowy budulec włosa.

    Włosy wzmocnione u nasady, zwiększają swoją gęstoś i objętość. Jedną z takich propozycji jest szampon z serii Receptury Babuszki Agafii, No. 4 na kwiatowym propolisie − objętość i blask.

    Kosmetyki na zwiększenie objętości włosów

     

    Inny magiczny składnik poprawiający objętość włosów to ekstrakt z igieł sosny karłowej (kosolimby) – zawiera on m.in. aminokwasy i witaminę C. Można go znaleźć w odżywce do włosów suchych Natura Siberica (objętość i nawliżanie). Sama ostatnio po nią sięgnełam i jestem zadowolona, choć używałam jej dopiero dwa razy. Ma dosyć rzadką konsystencję i lekko ziołowy zapach.

    Istnieje metoda laboratoryjnego pozyskiwania śluzu z nasion lnu. Włókna tam zawarte używane są w kosmetykach do zwiększania objetości włosów już od nasady – tworzą na łodydze naturalną osłonkę polisacharydową. Takie rozwiązania testuje się w laboratoriach kosmetycznych. Sprawdź też Klorane szampon na bazie włókien lnu.

    Kuracja na pobudzenie wzrostu włosów

    Niezawodnym sposobem na przyklapnięte włosy i zwiększenie ich objętości jest regularny masaż głowy. Przynosi same korzyści: pobudza krążenie, czyli też metabolizm komórek skóry głowy, i wzrost włosa. Przy okazji pomaga się też zrelaksować.

    Najlepiej wykonywać go przed myciem, bo dotykanie włosów przyspiesza ich przetłuszczanie się. Możesz użyć szczotki do masażu, ale palce wytwarzają ciepło, które rozgrzewa skórę głowy. Ciepło także pobudza krążenie.

    Jak pobudzić włosy do wzrostu

     

    Jeżeli masz problem z rzadkimi włosami lub z ich odrastaniem, przyjrzyj sie kuracji Vichy. Formuła szamponu Vichy Dercos Neogenic wykorzystuje działanie substancji o nazwie: Stemoxydine. Sprzyja ona prawidłowemu funkcjonowaniu komórek macierzystych, które są źródłem nowych włosów. Opisywana substancja imituje efekty środowiska o niskiej zawartości tlenu, co zapewnia komórkom macierzystym (w mieszkach włosowych skóry głowy) optymalne funkcjonowanie.

    Zobacz też, jak pobudzić włosy do wzrostu w artykule: 5 najlepszych ampułek na wypadanie włosów [Opinie blogosfery].

      Więcej artykułów na ten temat

      O autorze
      Natalia Klonowska
      Natalia Klonowska
      Jestem absolwentką filologii polskiej oraz terapii zaburzeń w czytaniu, mówieniu i pisaniu. Ukończyłam warsztaty psychologiczno-pedagogiczne. Ciekawi mnie świat, ludzie, nowinki biotechnologiczne i psychologiczne. Jestem też amatorką zdrowego żywienia. Jak każda kobieta - lubię dbać o siebie. W kosmetykach poszukuję składników naturalnych, nieprzetworzonych i organicznych. Często eksperymentuję i sięgam po nowości kosmetyczne. Chętnie dzielę się efektami moich obserwacji i poszukiwań.
      Przeczytaj więcej od tego autora
      O autorze
      Natalia Klonowska
      Natalia Klonowska
      Jestem absolwentką filologii polskiej oraz terapii zaburzeń w czytaniu, mówieniu i pisaniu. Ukończyłam warsztaty psychologiczno-pedagogiczne. Ciekawi mnie świat, ludzie, nowinki biotechnologiczne i psychologiczne. Jestem też amatorką zdrowego żywienia. Jak każda...
      Przeczytaj więcej od tego autora