Ampułki do włosów

  (42)

Ampułki do włosów wyróżniają się wysoką koncentracją składników aktywnych. Kuracja przynosi szybkie efekty, dzięki czemu stanowi doskonałe rozwiązanie dla włosów suchych, zniszczonych, osłabionych i skłonnych do wypadania.

Sortuj według
Ampułki do włosów

Ampułki do włosów

Ampułki do włosów – jak to działa? 

Ampułki do włosów działają na wiele sposobów w zależności od przeznaczenia. Mogą hamować wypadanie włosów, nawilżać i regenerować, a niekiedy niwelować łupież. Bez względu na zastosowanie łączy je jedno – bezpośrednie działanie na skórę głowy. Dostarczają składników aktywnych, tym samym pobudzając metabolizm zachodzący w cebulkach włosów. Ampułki nawilżające do włosów wspomagają walkę z włóknieniem kolagenu, w efekcie kosmyki są lepiej przytwierdzone do skóry, wzmocnione i mniej wypadają. Z kolei ampułki regenerujące do włosów przeciwdziałają wpływowi destrukcyjnych czynników zewnętrznych. 

W zależności od tego, jak silny jest skład ampułek, stosowanie niektórych może wymagać konsultacji ze specjalistą. W domowych warunkach świetnie sprawdzą się te zawierające delikatne komponenty.

Jakie ampułki do włosów są dostępne na rynku?

Ampułki do włosów działają niemalże natychmiast, a ich aplikacja nie jest niczym skomplikowanym i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Z tego względu decyduje się na nie coraz więcej osób, co skłania producentów do tworzenia nowych preparatów.

Ampułki przeciw wypadaniu włosów

Ampułki do włosów zapobiegające ich wypadaniu są najbardziej różnorodne pod względem mocy i doboru składników. Najsilniejsze wspomagają walkę z łysieniem plackowatym, a przy ich stosowaniu warto zasięgnąć porady trychologa. Na rynku dostępne są również ampułki z delikatnym składem, bazującym głównie na wyciągach z pokrzywy i skrzypu. Poleca się je osobom z łagodnymi dolegliwościami, zmagającymi się np. z łysieniem sezonowym.

Ampułki nawilżające i regenerujące do włosów

Ampułki nawilżające do włosów należą do najczęściej wybieranych spośród produktów tego typu dostępnych na rynku. Drugie miejsce zajmują ampułki regenerujące do włosów. Nic w tym dziwnego, ponieważ ich działanie jest bardzo zbliżone do tradycyjnej maski do włosów – pozwalają szybko poprawić kondycję włosów i doskonale sprawdzają się przed wielkim wyjściem. Mają za zadanie odżywić kosmyki i pielęgnować skórę głowy. Wszystko to za sprawą szeregu komponentów aktywnych: minerałów, ekstraktów roślinnych czy witamin.

Kiedy sięgać po ampułki do włosów?

Ampułki regenerujące do włosów warto stosować przynajmniej dwa razy w roku, by wzmocnić włosy. Szczególnie polecane są w upalne lato i w okresie przesilenia wiosennego lub jesiennego. Wówczas stanowią doskonałe remedium na kruche, przesuszone i łamliwe włosy. W przypadku bardzo zniszczonych kosmyków kurację należy stosować znacznie częściej.

Ampułki nawilżające do włosów świetnie sprawdzają się po koloryzacji, szczególnie po rozjaśnianiu. Pomogą odżywić i wzmocnić kosmyki, które na skutek zabiegu mogły się osłabić. Sprawią, że fryzura będzie wygładzona, zdrowa, a włosy łatwiejsze w rozczesaniu. Mogą stanowić alternatywę i być stosowane zamiennie z maską do włosów.

Po pozostałe ampułki należy sięgać zgodnie z ich przeznaczeniem.