Climea Forte, 30 tabletek

Suplement diety z izoflawonami sojowymi, szyszkami chmielu oraz lnem.

Dostępny
20,55

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci tabletek musujących, który zawiera elektrolity.

O produkcie: Climea Forte, 30 tabletek

100001304

Opis

Climea forte zawiera izoflawony sojowe wzbogacone o len, który pomaga kontrolować wagę ciała.

Właściwości

Suplement diety Climea forte zawiera izoflawony sojowe wzbogacone o len, który pomaga kontrolować wagę ciała poprzez zmniejszanie apetytu i redukcję spożycia kalorii oraz wyciąg z szyszek chmielu, dzięki któremu łagodzi objawy menopauzy. Ostatni ze składników zmniejsza uczucie niepokoju, redukuje pocenie i uderzenia gorąca. Izoflawony sojowe wykazują z kolei działanie zbliżone do żeńskich hormonów płciowych. Substancje wspomagają termoregulację w okresie klimakterium i są pomocne w łagodzeniu objawów menopauzy. Izoflawony sojowe wpływają ponadto korzystnie na utrzymanie prawidłowego poziomu frakcji LDL cholesterolu we krwi.

Dodatkowo suplement diety Climea forte zawiera wapń i witaminę D3 pomagające zachować zdrowe kości, a także witaminę B6 przyczyniającą się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia w okresie klimakterium. Wapń wspiera ponadto prawidłowe funkcjonowanie mięśni i jest potrzebny do utrzymania zdrowia zębów. Witamina D3 wspomaga natomiast właściwe działanie układu odpornościowego i pozwala zachować zdrowe kości. Substancja reguluje także gospodarkę wapniowo-fosforanową oraz zwiększa wchłanianie wapnia i fosforanów w jelitach. Witamina D3 zawarta w preparacie Climea Forte jest niezbędna dla prawidłowego działania mięśni i wywiera wpływ na proces mineralizacji kości.

Witamina B6 obecna w składzie suplementu bierze udział w wielu reakcjach metabolicznych, m.in. w syntezie neuroprzekaźników.y. Wspomniana substancja jest konieczna dla właściwego funkcjonowania układu nerwowego. Witamina B6 i foliany (w tym kwas foliowy) wzbogacające tabletki Climea Forte wspierają utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych. Składniki aktywne przyczyniają się również do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Kwas foliowy wspomaga także prawidłowy przebieg procesów krwiotwórczych i syntezę aminokwasów. Formułę preparatu Climea Forte uzupełnia witamina E, która pomaga chronić komórki przed wolnymi rodnikami.

Na co jest Climea Forte?

Składniki suplementu diety Climea Forte wspomagają organizm kobiety w okresie menopauzy. Substancje zawarte w preparacie pozwalają złagodzić objawy klimakterium – zarówno te widoczne, jak i niewidoczne na zewnątrz. Składniki Climea Forte pomagają na uderzenia gorąca, wahania nastroju, zimne poty i inne objawy menopauzy dokuczliwe w codziennym życiu. Witaminy, minerały i roślinne wyciągi obecne w formule suplementu mogą też wspierać struktury organizmu, na które wpływają zmiany hormonalne zachodzące w okresie klimakterium – na kości, skórę czy układ nerwowy.

Czy Climea Forte ma skutki uboczne?

Skutki uboczne przyjmowania suplementu mogą pojawić się wtedy, gdy u pacjentki występuje nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Postępując z zaleceniami producenta dotyczącymi dawkowania i będąc pod kontrolą ginekologa, nie trzeba obawiać się skutków ubocznych w czasie kuracji suplementem.

Jak stosować Climea Forte?

Preparat mogą stosować osoby dorosłe. Zalecane dawkowanie to 1 tabletka 2 razy na dobę. Bez konsultacji z lekarzem kuracja suplementem powinna trwać maksymalnie 6 miesięcy. Nie należy przekraczać zaleconych dawek – nie zwiększy to skuteczności działania produktu, a może zaszkodzić zdrowiu. W przypadku wątpliwości dotyczących stosowania suplementu diety skonsultuj się z lekarzem. Pamiętaj, że preparat powinien być uzupełnieniem, a nie zamiennikiem zróżnicowanej diety. Dla zachowania zdrowia ważny jest zbilansowany jadłospis i aktywny tryb życia.


Tabela

Składnik 2 tabletki % RWS*
Wyciąg z nasion soi
w tym:
Izoflawony
250 mg

100 mg
---
Wyciąg z szyszek chmielu 60 mg ---
Nasiona lnu 20 mg ---
Wapń 800 mg 50%
Witamina D3 50 µg (2000 j.m.) 1000%
Witamina B6 2,8 mg 200%
Witamina E 12 mg ekwiwalentu
alfa-tokoferolu
100%
Kwas foliowy 400 µg 200%
*% RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

Skład

Składniki:węglan wapnia, WYCIĄG Z NASION SOI (soja i produkty pochodne), substancja wypełniająca: celuloza, substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza, wyciąg z szyszek chmielu, substancja glazurująca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, cholekalcyferol, siemię lniane mielone, substancja wypełniająca: sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana, bursztynian D-alfa-tokoferylu, barwnik: węglan wapnia, substancja glazurująca: hydroksypropyloceluloza, chlorowodorek pirydoksyny, kwas pteroilomonoglutaminowy, barwniki: żółcień chinolinowa oraz żółcień pomarańczowa FCF, substancje glazurujące: wosk pszczeli biały oraz wosk carnauba

Jak stosować

Doustnie.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 2 tabletki na dobę. 


Przeznaczenie

Suplement diety Climea Forte polecany dla kobiet w okresie menopauzy.


Ostrzeżenia

Żółcień chinolinowa oraz żółcień pomarańczowa mogą mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci. Nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu. Nie zaleca się stosować produktu podczas ciąży i karmienia piersią. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić od wilgoci i światła.


Dystrybutor

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., ul. Partyzancka 133/151, 95-200 Pabianice

Producent

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., ul. Partyzancka 133/151, 95-200 Pabianice

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.