D-Vitum Forte 2000 j.m. K2, suplement diety, 60 kapsułek

Marka: D-VITUM
Dostępny
29,90

O produkcie

100007415

Witamina D3 w dawce 2000 j.m połączona z witaminą K2 w formie żelowych kapsułek. Witaminy zostały rozpuszczone w oleju lnianym o wysokiej zawartości kwasów Omega-3. Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Właściwości

Preparat łączy 2 witaminy, które pomagają w utrzymaniu zdrowych kości: witaminę D3 w dawce 2000 j.m oraz witaminę K2 w dawce 75 µg. Witamina D3 odpowiada za prawidłowe wchłanianie wapnia i fosforu oraz utrzymanie prawidłowego poziomu wapnia we krwi. Cholekalcyferol wspiera również funkcjonowanie układu odpornościowego oraz mięśni. Witamina K (menachinon) podobnie do witaminy D3 pomaga w utrzymaniu zdrowych kości.

Zawarta w produkcie witamina K występuje w postaci formy chemicznej- Menachinon-7 , która bierze udział w metabolizmie kostnym. Organizm człowieka nie wytwarza samodzielnie witaminy K, poza niewielką syntezą przez bakterie jelitowe, dlatego jedynym jej źródłem jest zróżnicowana dieta oraz suplementacja. W suplemencie witaminy rozpuszczone są w oleju lnianym o wysokiej zawartości kwasów Omega-3 (m.in. kwas alfa-linolenowy).

Skład

Dzienna porcja (1 kapsułka) zawiera: 75 µg witaminy K2 MK-7 (100%*) oraz 50 µg (2000 j.m, 1000%*) witaminy D3 oraz 480 mg oleju z nasion lnu, w tym 240 mg kwasów tłuszczowych omega-3.*% referencyjnej wartości spożycia

Jak stosować

dorośli – 1 kapsułka dziennie podczas posiłku.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Dzienne spożycie

Dorośli – 1 kapsułka dziennie podczas posiłku.

Przeznaczenie

Preparat polecany jest osobom dorosłym w celu uzupełniania diety w witaminy D3 i K2 oraz kwasy tłuszczowe omega-3

Ostrzeżenia

Przed zastosowaniem wskazane jest wykonanie badania 25-(OH)D we krwi oraz konsultacja wyniku badania z lekarzem lub farmaceutą.

Uwaga! w przypadku przyjmowania leków przeciwazakrzepowych należy przed zastosowaniem preparatu skonsultować się z lekarzem.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Chronić od wilgoci i światła

Waga

21 g 

Producent

Oleofarm

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.