D-Vitum Forte 2000 j.m. K2, suplement diety, 120 kapsułek

Marka: D-VITUM
Dostępny
38,72
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100012023

Suplement diety zawierający witaminę D i K.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i ciemnym miejscu.Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

UWAGA! W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych należy przed zastosowaniem preparatu skonsultować się z lekarzem.


Producent

Oleofarm Sp. z o.o.
ul. Mokronoska 8
52-407 Wrocław

Przeznaczenie

Preparat polecany jest osobom dorosłym w celu uzupełniania diety w witaminy D3 i K2 oraz kwasy tłuszczowe omega-3

Skład

Składniki: Wysokolinolenowy olej z nasion lnu (Linum usitatissimum) tłoczony na zimno, żelatyna (składnik otoczki), menachinon (witamina K2), cholekalcyferol (witamina D3), emulgator: monolaurynian polioksyetylenosorbitolu (polisorbat 20).

Tabela

Dzienna porcja (1 kapsułka) zawiera:
75 μg (100%*) witaminy K MK-7,
50 μg (2000j.m, 1000%*) witaminy D
191 mg oleju z nasion lnu, w tym 95 mg kwasu alfalinolenowego(omega-3).
*% referencyjnej wartości spożycia

Właściwości

Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, a także w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu. Ponadto pomaga w utrzymaniu prawidłowego
poziomu wapnia we krwi i bierze udział w procesie podziału komórek. Witamina D wspiera również prawidłowe funkcjonowanie mięśni.

Witamina K podobnie jak witamina D, pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. Organizm człowieka nie jest w stanie samodzielnie syntetyzować witaminy K2, w związku z czym zapotrzebowanie na tą witaminę pokrywane jest głównie z dietą oraz w mniejszym stopniu dzięki syntezie prowadzonej przez bakterie jelitowe. Preparat D-Vitum forte 2000 j.m. K2 zawiera w swoim składzie witaminę K2 – menachinon-7 (MK-7). Ma to istotne znaczenie, ponieważ właśnie ta forma chemiczna witaminy K bierze udział w metabolizmie kostnym.
Produkt D-Vitum forte 2000 j.m. K2 zawiera olej lniany o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, do których należy kwas alfa-linolenowy (ALA). Kwas alfa-linolenowy pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 2 g ALA dziennie.


Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: Dorośli – 1 kapsułka dziennie

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.