D-Vitum Forte 2000 j.m. K2, suplement diety, 120 kapsułek

Marka: D-VITUM

Suplement diety w kapsułkach z wit. D i K dla dorosłych, 2000 j.m.

Dostępny
60,71

O produkcie: D-Vitum Forte 2000 j.m. K2, suplement diety, 120 kapsułek

100012023

Opis

Suplement diety zawierający witaminę D i K.

Właściwości

D-Vitum Forte 2000 j.m. K2 to suplement diety z witaminą D i witaminą K2. Produkt D-Vitum forte 2000 j.m. K2 zawiera również olej lniany o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, który zwiększa przyswajalność witamin D i K. Do zawartych w oleju kwasów tłuszczowych należy cenny dla zdrowia kwas alfa-linolenowy (ALA). Kwas alfa-linolenowy pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 2 g ALA dziennie.

D-Vitum Forte 2000 j.m. K2 – właściwości

  • Witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, a także w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu. Ponadto pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi i bierze udział w procesie podziału komórek. Witamina D wspiera również prawidłowe funkcjonowanie mięśni.
  •  Witamina K podobnie jak witamina D, pomaga w utrzymaniu zdrowych kości. Organizm człowieka nie jest w stanie samodzielnie syntetyzować witaminy K2, w związku z czym zapotrzebowanie na tą witaminę pokrywane jest głównie z dietą oraz w mniejszym stopniu dzięki syntezie prowadzonej przez bakterie jelitowe. Preparat D-Vitum forte 2000 j.m. K2 zawiera w swoim składzie witaminę K2 – menachinon-7 (MK-7). Ma to istotne znaczenie, ponieważ właśnie ta forma chemiczna witaminy K bierze udział w metabolizmie kostnym.

Na co jest D-Vitum Forte K2?

Suplement diety D-Vitum Forte 2000 j.m. K2 wzbogaca codzienną dietę w ważne dla zdrowia składniki odżywcze: witaminę D3, witaminę K2 i kwasy tłuszczowe omega-3. Sama witamina D3 poprawia odporność oraz funkcjonowanie układu mięśniowego. W połączeniu z witaminą K2 zapewnia także równowagę metabolizmu kości. Kwasy tłuszczowe omega-3 mają działanie przeciwzapalne i regulują gospodarkę hormonalną. Mimo zawartości wymienionych składników odżywczych preparat nie stanowi zamiennika zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia.

Kiedy stosować D-Vitum Forte K2?

D-Vitum Forte 2000 j.m. K2 ma skład odpowiedni dla zdrowych, dorosłych osób, które nie ukończyły 75. roku życia. Ponieważ witamina D i witamina K są rozpuszczalne w tłuszczach, należy zażywać je podczas posiłku. Suplementacja witaminy D ma szczególne znacznie od początku października do końca marca, gdy ze względu na ograniczoną ekspozycję na światło słoneczne organizm nie może sam wytworzyć jej wystarczająco dużo. W rezultacie większość osób w Polsce ma w tym okresie niedobór witaminy D. Jednak jeśli od początku kwietnia do końca września nie odsłania się przynajmniej 18% powierzchni ciała lub stosuje się filtry słoneczne, warto suplementować witaminę D przez cały rok.

Jak dawkować D-Vitum Forte K2?

Zalecane dawkowanie suplementu diety to 1 kapsułka dziennie przyjmowana podczas posiłku, najlepiej do śniadania albo obiadu. Nie należy przekraczać dziennej zalecanej porcji do spożycia. Jeśli podejrzewasz u siebie niedobór witaminy D, warto zbadać jej poziom w organizmie. Dzięki temu w konsultacji z lekarzem możliwy jest dobór właściwej dawki preparatu.


Tabela

Dzienna porcja (1 kapsułka) zawiera:
75 μg (100%*) witaminy K MK-7,
50 μg (2000j.m, 1000%*) witaminy D
191 mg oleju z nasion lnu, w tym 95 mg kwasu alfalinolenowego(omega-3).
*% referencyjnej wartości spożycia

Skład

Składniki: Wysokolinolenowy olej z nasion lnu (Linum usitatissimum) tłoczony na zimno, żelatyna (składnik otoczki), menachinon (witamina K2), cholekalcyferol (witamina D3), emulgator: monolaurynian polioksyetylenosorbitolu (polisorbat 20).

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: Dorośli – 1 kapsułka dziennie

Przeznaczenie

Preparat polecany jest osobom dorosłym w celu uzupełniania diety w witaminy D3 i K2 oraz kwasy tłuszczowe omega-3

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym i ciemnym miejscu.Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

UWAGA! W przypadku przyjmowania leków przeciwzakrzepowych należy przed zastosowaniem preparatu skonsultować się z lekarzem.


Producent

Oleofarm Sp. z o.o.
ul. Mokronoska 8
52-407 Wrocław

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.