Dentosept A, 25 g płynu z aplikatorem

Dostępny
18,14

O produkcie: Dentosept A, 25 g płynu z aplikatorem

100018077

Opis

Płyn do stosowania w jamie ustnej.

Wskazania

Lek tradycyjnie stosowany w:
- stanach zapalnych jamy ustnej i dziąseł,
- aftach,
- odleżynach w jamie ustnej (po protezach zębowych),
- pomocniczo w parodontozie.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Dentosept A: jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne oraz arnikę, rumianek lub inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae), dawniej złożonych (Compositae), miętę, korę dębu, liść szałwii, kłącze tataraku, tymianek, benzokainę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

1 ml leku zawiera do 0,4 g etanolu. Produkt jest przeznaczony wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Zawartość etanolu w leku należy wziąć pod uwagę stosując lek u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Stosowanie leku u dzieci

Nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na zawartość benzokainy i etanolu, chyba, że lekarz zadecyduje inaczej.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Interakcje z innymi lekami nie są znane.

Ciąża

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią, dlatego nie zaleca się stosowania.
Decyzję o użyciu leku może podjąć lekarz.
Nie ustalono wpływu na płodność.

Dawkowanie

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: jeżeli lekarz nie zaleci inaczej aplikować jedną dozę na miejsce zmienione chorobowo w jamie ustnej. Maksymalnie, jednorazowo można zastosować do 5 doz preparatu na różne miejsca zmienione chorobowo w jamie ustnej do 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa to 15 doz. Odległość aplikatora od miejsca aplikacji powinna mieścić się w przedziale od około 1 cm do około 5 cm.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, Dentosept A może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Przebarwienia zębów i śluzówki jamy ustnej przemijające po umyciu zębów. Przemijające jest również krótkotrwałe pieczenie błony śluzowej występujące bezpośrednio po zastosowaniu leku. Reakcje nadwrażliwości u osób uczulonych na benzokainę, methemoglobinemia.

Skład

składniki:
100 g produktu zawiera: wyciąg płynny złożony (0,65:1) z: koszyczka rumianku (Matricaria recutita L.), kory dębu (Quercusspp.), liścia szałwii (Salvia officinalis L.), ziela arniki (Arnica spp.), kłącza tataraku (Acorus calamusL.), ziela mięty pieprzowej (Mentha piperitaL.), ziela tymianku (Thymus spp.) (2/2/2/1/1/1/1),
rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V) – 50 g Benzocainum – 2 g
Substancja pomocnicza o znanym działaniu: etanol.
Produkt zawiera 35 – 45% (V/V) etanolu (alkohol).

Producent

Phytopharm Klęka S.A.
Klęka 1,
63-040 Nowe Miasto nad Wartą

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.