Elgydium, wybielająca pasta do zębów, 75 ml

Pasta wybielająca jest niezwykle delikatna dla zębów oraz dziąseł.

Dostępny
17,99

O produkcie: Elgydium, wybielająca pasta do zębów, 75 ml

100007306

Opis

Elgydium Pasta do zębów Wybielająca do zębów z wysoce rozdrobnionymi cząsteczkami wodorowęglanu sodu pomaga usuwać zewnętrzne przebarwienia z powierzchni zębów, jednocześnie ich nie uszkadzając. Pasta o smaku mięty. 

Właściwości

Elgydium Whitening to pasta do zębów, która dzięki sproszkowanemu wodorowęglanowi sodu pomaga wyeliminować powierzchowne plamy nazębne przy jednoczesnym zachowaniu dbałości o zęby i szkliwo nazębne. Wykazuje ona szereg zalet przy regularnym stosowaniu. Zliczyć do nich można:

  • sprzyjanie eliminacji powierzchownych plam nazębnych spowodowanych w szczególności jedzeniem i tytoniem;
  • przedłużanie bieli zębów, uzyskanej po skalingu lub profesjonalnym wybielaniu;
  • pomaganie w przywróceniu naturalnego blasku i bieli zębów, zachowując szkliwo w dobrym stanie;
  • przyjemne uczucie świeżości, dzięki aromatowi miętowemu.    

Pasta do zębów Elgydium Whitening to jednocześnie efektywny sposób na wybielanie zębów w domu, jak i odpowiednia higiena jamy ustnej stosowania na co dzień. W sposób bezpieczny może widocznie wybielić zęby o ton lub kilka odcieni w zależności od szkliwa. Wystarczy regularne stosowanie tego preparatu przez okres kilku dni lub tygodni, by zauważyć efekty.

Jak działa Elgydium Whitening?

Wodorowęglan sodu obecny w paście do zębów Elgydium Whitening jest związkiem chemicznym idealnym do wybielania zębów, ponieważ wykazuje on bardzo łagodne właściwości ścierające szkliwo. Pomaga usunąć plamy z powierzchni zębów. Ponadto wodorowęglan sodu ma pH zasadowe, co pomaga rozjaśnić na zębach plamy z żywności na bazie kwasu – takie jak te z kawy, herbaty i czerwonego wina.

Jak długo można stosować Elgydium Whitening?

Pasta do zębów Elgydium Whitening może być stosowana 2 do 3 razy dziennie, po każdym posiłku, przy zastosowaniu odpowiednio dobranej miękkości szczoteczki. Należy jednak pamiętać, że ten preparat do pielęgnacji jamy ustnej może powodować lekkie podrażnienie dziąseł, ze względu na swój skład. W takim przypadku należy na przemian stosować pastę Elgydium ze środkiem do wrażliwych zębów i dziąseł. Przy długotrwałym stosowaniu, może ona prowadzić do częściowego ścierania szkliwa. Wówczas należy zadbać o odpowiednią fluoryzację, by przywrócić prawidłową mineralizację szkliwa.

Z czym nie łączyć Elgydium Whitening?

Pasta do zębów Elgydium Whitening wpływa na płytkę nazębną.Mocne stężenie wodorowęglanu sodu wykazuje właściwości żrące, dlatego nie powinno się stosować jednocześnie kilku mocnoinwazyjnych środków do wybielania zębów, by nie naruszyć szkliwa i nie doprowadzić do jego nadwrażliwości. W przypadku innych preparatów do higieny jamy ustnej nie ma przeciwwskazań do stosowania wybielającej pasty Elgydium. Można stosować płyny do płukania, nici dentystyczne i irygatory.


Skład INCI

Water (Aqua), Glycerin, Hydrated Silica, Sodium Bicarbonate, Sodium Lauryl Sulfate, Flavor (Aroma), Titanium Dioxide (CI 77891), Triethanolamine, Cellulose Gum, Chlorhexidine Digluconate, Hydroxyethylcellulose, Limonene, Sodium Carbonate, Sodium Saccharin

Jak stosować

stosować 2 lub 3 razy dziennie po każdym posiłku, korzystając z odpowiedniej szczoteczki, np. Eldygium Whitening z systemem Microball. 

Ostrzeżenia

Za względu na skuteczność, pasta może powodować łagodne podrażnienia dziąseł. W takim przypadku należy stosować ją rzadziej i naprzemiennie z pastą do wrażliwych dziąseł. 

Pojemność

75 ml

Producent

Pierre Fabre

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.