Elgydium Anti-Plaque, pasta do zębów, 75 ml

Pasta do mycia zębów zawierająca 0,004% chlorheksydyny i węglan wapnia.

Dostępny
16,99

O produkcie: Elgydium Anti-Plaque, pasta do zębów, 75 ml

100022479

Opis

Elgydium Anti-Plaque pasta do zębów 75 ml - zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej oraz kamienia nazębnego, które są przyczyną problemów z dziąsłami.


Właściwości

Elgydium Anti-Plaque to pasta do zębów, która zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej i kamienia nazębnego. Pastę możesz używać do codziennego szczotkowania zębów – dokładnie usuwa zanieczyszczenia bez uszkadzania szkliwa. Działa odświeżająco i przywraca właściwe pH jamy ustnej. Jej działanie dotyczące redukcji płytki nazębnej potwierdzono w badaniach klinicznych*.

* Po 3 tygodniach stosowania pasty Elgydium Anti-Plaque zaobserwowano o 93% mniej płytki nazębnej.

Czym grozi płytka nazębna?

Płytka nazębna, która osadza się na szkliwie i wzdłuż linii dziąseł, stanowi bezbarwną warstwę zawierającą bakterie i cukry ze spożywanych pokarmów. Bakterie płytki nazębnej wydzielają kwasy uszkadzające szkliwo i atakujące zębinę. Z tego powodu płytka nazębna stanowi bezpośrednią przyczynę próchnicy oraz innych chorób przyzębia. Dlatego też warto stosować pasty do zębów, które zapobiegają powstawaniu płytki nazębnej.

Elgydium Anti-Plaque – jaki ma skład?

Pasta do zębów Elgydium zawiera 0,004% chlorheksydyny i 25% węglanu wapnia. Chlorheksydyna wspomaga oczyszczanie zębów i minimalizuje powstawanie płytki nazębnej. Z kolei węglan wapnia wspiera mineralizację szkliwa, poleruje je i przywraca równowagę pH jamy ustnej.

Pasta Elgydium Anti-Plaque – czy jest antybakteryjna?

Producent nie podaje informacji o działaniu antybakteryjnym pasty do zębów. Ponieważ jednak Elgydium Anti-Plaque zapobiega powstawaniu płytki nazębnej, która składa się z bakterii i węglowodanów, uniemożliwia również namnażanie się bakterii w jamie ustnej. W konsekwencji pasta do zębów minimalizuje ryzyko próchnicy oraz innych chorób zębów.

Elgydium Anti-Plaque – jak stosować?

Pastę do zębów stosuj każdego dnia, 2 razy dziennie: rano i wieczorem. Nałóż pastę na szczoteczkę i dokładnie szczotkuj zęby przez 2-3 minuty. Widoczny efekt zmniejszonej płytki nazębnej możesz zaobserwować po 22 dniach stosowania pasty.


Skład INCI

Water (Aqua), Calcium Carbonate, Glycerin, Silica, Hydrated Silica, Sodium Lauryl Sulfate, Flavor (Aroma), Carrageenan, Benzyl Alcohol, Cellulose Gum, Chlorhexidine Digluconate, Limonene, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Carbonate, Sodium Saccharin, Titanium Dioxide (CI 77891).

Jak stosować

Szczotkować zęby 2 do 3 razy dziennie, przez 2-3 minuty. Zaleca się stosowanie odpowiedniej szczoteczki, najlepiej z miękkimi włóknami co zapewnia delikatne i skuteczne szczotkowanie.

Przeznaczenie

codzienna higiena jamy ustnej

Ostrzeżenia

 • Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25 °C.

 • Pojemność

  objętość netto: 75 ml

  Dystrybutor

  Pierre Fabre Medicament Polska Sp. z o. o.
  ul. Belwederska 20/22,
  00-762 Warszawa

  Typ produktu

  Kosmetyk

  Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

  Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.