Forlax 10 g,. proszek, 10 saszetek

Dostępny
8,82
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100010233

Forlax 10 g należy do grupy leków zwanych lekami przeczyszczającymi o działaniu osmotycznym.

Działanie

Forlax 10 g zwiększa ilość wody w stolcu, co pomaga przezwyciężyć problemy związane ze zbyt wolną pracą jelit. Forlax 10 g nie wchłania się do krwiobiegu i nie ulega rozkładowi w organizmie.

Wskazania

Forlax 10 g jest stosowany w objawowym leczeniu zaparć u dorosłych i u dzieci w wieku od 8 lat.

Przeciwwskazania

Nie przyjmować leku Forlax 10 g
• jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na makrogol (glikol polietylenowy) lub którykolwiek z pozostałych składników.
• jeśli u pacjenta występuje choroba taka jak ciężka choroba jelit:
- choroba zapalna jelit (taka, jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego, Choroba Leśniowskiego-Crohna)
- perforacja przewodu pokarmowego lub ryzyko wystąpienia perforacji przewodu pokarmowego
- niedrożność jelit lub podejrzenie niedrożności jelit
- ból brzucha o nieustalonej przyczynie
Nie należy przyjmować tego leku gdy wystąpi którykolwiek z wyżej wymienionych objawów. W razie wątpliwości, przed przyjęciem leku należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Bardzo rzadko zgłaszano występowanie reakcji alergicznych, obejmujących wysypkę i obrzęk twarzy po przyjęciu produktów zawierających makrogol (glikol polietylenowy) u dorosłych. Zgłaszano pojedyncze reakcje alergiczne, które prowadziły do omdlenia lub zapaści oraz powodowały ogólnie
złe samopoczucie. W przypadku wystąpienia takich objawów należy zaprzestać przyjmowania leku Forlax 10 g i niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża

Forlax może być stosowany w okresie ciąży i karmienia Jeśli pacjentka jest w ciąży, stara się zajść w ciążę lub karmi piersią farmaceuty przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku.

Dawkowanie

Forlax 10 g należy zawsze przyjmować zgodnie z tą ulotką lub z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie u dzieci powyżej 8 lat i dorosłych Rekomendowana dawka to jedna - dwie saszetki na dobę, przyjmowane najlepiej w postaci jednej dawki rano.

Dawka dobowa zależy od uzyskanego efektu i wynosi od jednej saszetki co drugi dzień (szczególnie u dzieci) do maksymalnie dwóch saszetek na dobę. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance wody (co najmniej 50 ml) bezpośrednio przed spożyciem, następnie wypić przygotowany roztwór.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek Foriax 10 g może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Działania niepożądane, które są zwykle łagodne i nie trwają długo, obejmują:

U dzieci

Często (mogą wystąpić u 1 na 10 osób): ból brzucha, biegunka, która może także powodować bolesność okolic odbytu Niezbyt często (mogą dotyczyć 1 na 100 osób), nudności (mdłości) lub wymioty, wzdęcie brzucha

Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): reakcje alergiczne (nadwrażliwości) (wysypka, pokrzywka, obrzęk twarzy lub gardła, trudności w oddychaniu, omdlenie lub zapaść)

U dorosłych:

Często (mogą wystąpić u 1 na 10 osób): ból brzucha, wzdęcie brzucha, nudności (mdłości), biegunka.

Niezbyt często (mogą wystąpić u 1 na 100 osób): wymioty, nagła potrzeba udania się do toalety, nietrzymanie stolca.

Skład

Substancją czynną leku jest makrogol 4000 – 10,00 g w każdej saszetce.
Ponadto lek zawiera:
sacharynę sodową (E954), aromat pomarańczowo-grejpfrutowy [olejki: pomarańczowy i grejpfrutowy, skoncentrowany sok pomarańczowy, cytral, aldehyd octowy, linalol, etylu maślan, alfa-terpineol, oktanal, beta-gamma-heksenol, maltodekstryna, guma arabska, sorbitol, butylowany hydroksyanizol (E320) oraz dwutlenek siarki (E220)].

Producent

Beaufour Ipsen Industrie
Rue Ethe Virton
28100 Dreux, Francja

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.