Gargarin Zatoki, zestaw uzupełniający do płukania zatok, 32 saszetki

Zestaw uzupełniający do płukania nosa i zatok, udrażnia nos i zatoki.

Dostępny
13,07

Klienci kupili również

O produkcie: Gargarin Zatoki, zestaw uzupełniający do płukania zatok, 32 saszetki

100010326

Opis

Gargarin Zatoki zestaw uzupełniający do płukania zatok 32 saszetki to wyrób medyczny, który oczyszcza nos i zatoki z bakterii, wirusów, alergenów oraz pyłu jednocześnie nawilżając śluzówkę. Chroni drogi oddechowe przed infekcjami.


Właściwości

Roztwór Gargarin Zatoki oczyszcza nos i zatoki z bakterii, wirusów, alergenów oraz pyłu jednocześnie nawilżając śluzówkę. Chroni drogi oddechowe przed infekcjami.

Wskazania: zapalenie zatok przynosowych, nieżyt nosa, alergiczny nieżyt nosa, po ekspozycji na alergeny (pyłki roślin, kurz, pierze, sierść zwierząt domowych), przed i po zabiegach chirurgicznych w obrębie nosa i zatok, profilaktycznie w celu utrzymania higieny nosa i zatok oraz do oczyszczania nosa i zatok po kontakcie z powietrzem zawierającym duże stężenie pyłu.

W skład zestawu uzupełniającego wchodzą 32 saszetki z proszkiem do sporządzania roztworu.


Skład

100% chlorek sodu Ph.Eur.


Jak stosować

1. Do dołączonej do zestawu podstawowego Gargarin Zatoki butelki, wsyp zawartość 1 saszetki (roztwór izotoniczny) lub zawartość 2 saszetek (roztwór hipertoniczny).

2. Napełnij butelkę przegotowaną i wystudzoną do temperatury ciała wodą. Ilość wody powinna się zgadzać do zaznaczonej linią wartości 240 ml.

3. Zakręć butelkę i zakrywając palcem otwór dokładnie wymieszkaj aż do rozpuszczenia się zawartości saszetki.

4. Nachyl się lekko nad umywalką, przyłóż butelkę do jednego z otworów nosowych i swobodnie oddychaj przez usta.

5.Ściśnij butelkę spokojnym, płynnym ruchem. Roztwór zostanie wprowadzony do nosa, a następnie wypłynie drugim roztworem nosowym. Połowa zawartości butelki powinna posłużyć do przepłukania jednego otworu nosowego.

6. Następnie powtórz płukanie dla drugiego otworu nosowego pozostałym roztworem. Niewykorzystaną ilość roztworu wylej.

7. Po wypłukaniu delikatnie oczyść nos poprzez wydmuchanie. Nie połkaj roztworu jeśli dostanie się do gardła.

8. Po przepłukaniu nosa i zatok butelkę i zakrętkę Gargarin Zatoki umyj i pozostaw do wyschnięcia.


Przeznaczenie

Zapalenie zatok przynosowych, nieżyt nosa, alergiczny nieżyt nosa, po ekspozycji na alergeny (pyłki roślin, kurz, pierze, sierść zwierząt domowych), przed i po zabiegach chirurgicznych w obrębie nosa i zatok, profilaktycznie w celu utrzymania higieny nosa i zatok oraz do oczyszczania nosa i zatok po kontakcie z powietrzem zawierającym duże stężenie pyłu.


Ostrzeżenia

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze do 25°C, w oryginalnym opakowaniu. Nie używać w przypadku uszkodzenia którejkolwiek części zestawu.


Przeciwwskazania

Całkowicie zablokowany nos, infekcja ucha lub uczucie zatkania. Po odbytej operacji ucha przed zastosowaniem należy się skonsultować z lekarzem. U dzieci stosowanie należy skonsultować z lekarzem. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na chlorek sodu. Nie stosować po upływie daty ważności. Do płukania nie używać nieprzegotowanej wody.


Możliwe skutki uboczne

: Nie występują gdy produkt jest stosowany zgodnie z instrukcją używania.

Waga

32 saszetki (2,15 g każda)

W skład zestawu uzupełniającego wchodzą 32 saszetki z proszkiem do sporządzania roztworu. Dostępny jest także zestaw podstawowy zawierający butelkę 240 ml oraz 16 saszetek z proszkiem do sporządzania roztworu.


Dystrybutor

Farmina sp. z o.o.
ul. Lipska 44,
30-721 Kraków


Producent

Farmina sp. z o.o.
ul. Lipska 44,
30-721 Kraków


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.