Gripex Hot - lek przeciw objawom przeziębienia i grypy, 12 saszetek

Marka: GRIPEX
Dostępny
18,99

O produkcie

100002379

Gripex Hot to proszek do sporządzenia roztworu doustnego, jest to lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i udrażniającym zatkany nos. Łagodzi objawy przeziębienia, grypy i chorób grypopodobnych.

Działanie

Lek działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku jest łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych takich jak: gorączka, bóle oraz objawów zapalenia błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie. Jeśli po upływie 3 do 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować gdy pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub aminy sympatykomimetyczne lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 12 roku życia.

Stosowanie leku u dzieci

Leku nie można stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy lekarz lub farmaceuta przed zastosowaniem leku. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Podanie doustne. Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin, maksymalna dawka to 6 saszetek na dobę. Zawartość należy rozpuścić w szklance gorącej wody.

Skutki uboczne

Jak każdy lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należą do nich: zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: reakcje alergiczne (świąd, pokrzywka); zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości aż do objawów wstrząsu anafilaktycznego(objawiającego się zaburzeniami świadomości, bladością skóry, spadkiem ciśnienia krwi, poceniem, wytwarzaniem małej ilości moczu, przyspieszonym oddechem, obrzękami); zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, zaburzenia trawienia, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej: zaburzenia krążenia: podwyższenie ciśnienia tętniczego, tachykardia(przyspieszone bicie serca), zaburzenia rytmu serca, bladość skóry, zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: zaburzenia oddychania, napad astmy oskrzelowej, zaburzenia nerek i dróg moczowych: zaburzenia oddawania moczu, kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, zaburzenia układu nerwowego: niepokój, bezsenność; zaburzenia krwi i układu ochronnego: granulocytopenia(zmniejszona liczba jednego rodzaju krwinek białych we krwi), agranulocytoza(brak jednego rodzaju krwinek białych we krwi), trombocytopenia(zmniejszenie liczby płytek krwii).

Skład

1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 650 mg, kwas askorbowy 50 mg, fenylefryny chlorowodorek 10 mg oraz substancje pomocnicze: aspartam (E 951), sacharoza i inne.

Producent

USP Zdrowie

Dystrybutor

US Pharmacia Sp.z o.o., ul.ziębicka 40, 50-507 Wrocław.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.