Guajazyl syrop o działaniu wykrztuśnym Guaifenesinum 125 mg/5 ml , 200 g

Dostępny
14,99
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100002399

Guajazyl jest lekiem wykrztuśnym. Po podaniu doustnym zwiększa objętość wydzieliny śluzowej w oskrzelach i tchawicy a także zmniejsza jej lepkość. Łagodzi kaszel i ułatwia odkrztuszanie.

Działanie

Guajazyl jest lekiem wykrztuśnym. Po podaniu doustnym zwiększa objętość wydzieliny śluzowej w oskrzelach i tchawicy a także zmniejsza jej lepkość. Łagodzi kaszel i ułatwia odkrztuszanie.

Wskazania

Kaszel mokry. Łagodzenie kaszlu i ułatwianie odkrztuszania.

Przeciwwskazania

Uczulenie lub nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Stosowanie leku u dzieci

Stosować od 6 roku życia.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach, które pacjent przyjmuje, przyjmował ostatnio lub zamierza przyjmować w najbliższej przyszłości.

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej , zazwyczaj stosowana dawka leku Guajazyl, to:
dzieci (6-12 lat) : 5ml (1 łyżeczka do herbaty) 3-4 razy na dobę,
dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 15 ml (1 łyżka stołowa) 3-4 razy na dobę.

Skutki uboczne

Lek może powodować uczucie dyskomfortu w żołądku, nudności, wymioty, biegunkę, zawroty głowy, wysypkę skórną, pokrzywkę. U niektórych osób w czasie stosowania leku Guajazyl mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować lekarza.

Skład

5 ml syropu zawiera 125 mg gwajafenezyny oraz substancje pomocnicze: sacharozę, poliwidon, czerwień koszenilową, hydroksybenzoesan etylu, etanol 96%, esencję rumową spożywczą i wodę oczyszczoną.

Producent

Chemiczno-Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy ESPEFA

Dystrybutor

Chemiczno-Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy ESPEFA
u. J. Lea 208
30-133 Kraków

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.